Dom niepodłączony i niepodłączalny (wszystkie sieci)

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
stopka
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 17/05/12, 17:51

Dom niepodłączony i niepodłączalny (wszystkie sieci)




przez stopka » 17/05/12, 21:25

Halo :P

Zastanawiam się nad planem zakupu głównego domu u podnóża Pirenejów.
Dom jest stosunkowo odizolowany i nie można go podłączyć do różnych sieci: wodnej, elektrycznej, telefonicznej itp.

Zanim przejdę dalej, zastanawiam się nad różnymi kwestiami, a ta, która wydaje mi się najbardziej skomplikowana, to gospodarka ściekowa.

Według mnie w przypadku toalet: toalety suche
Jeśli chodzi o wodę, tuż obok biegnie źródło, więc powinno być to możliwe.

Pozostały ścieki, myślałem o jednym:
Zbieraj ścieki do pojemników (pod zlewem, prysznicem itp.), a potem trzeba już tylko wiedzieć, gdzie je opróżnić.
I tam zastanawiałam się, czy nie byłoby pomysłu zrobienia w ogrodzie pasa wyniesionej ziemi i odizolowania od niej (plastiku?), aby nie zanieczyszczać wód gruntowych, do których mogłabym to wszystko spuścić w celu odparowania.
Co myślisz ? Czy to by zadziałało?
A co z administracją, czy istnieją kontrole i czy może to stanowić problem?

W przeciwnym razie jestem zainteresowany, jeśli masz pomysły, które można zrealizować bez pozwolenia, ponieważ w zasadzie żadna modyfikacja nie jest dozwolona!

Dziękuję za twoją opinię!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 17/05/12, 22:11

Dobry wieczór,
W przypadku ścieków biurowych bardzo dobrze sprawdza się piękny, konwencjonalny, zakopany szambo o powierzchni ponad 100m2, rozmieszczony dość daleko od potoku i 50m od źródła, które nawozi sąsiadujące rośliny i drzewa i które w ogóle nie zanieczyszcza środowiska.
Nie potrzebuje prądu, ale czy potrzebuje wody?
deszczówka lub woda ze strumieni.

Często jest on coraz częściej kontrolowany przez gminy, zwłaszcza, że ​​nie śmierdzi i nie zanieczyszcza poprzez przeciążenia czy ogromne błędy.
W 83, przez 30 lat, bez problemu korzystałem ze szamba, sam Eparcic, żadnych wybielaczy w dużych ilościach, ani za dużo tłuszczu czy detergentów, ani za dużo mieszkańców w stosunku do wielkości szamba (3m3 na 3 do 4 , ale sąsiedzi, którzy nie byli wystarczająco ostrożni, widzieli, że wszystko jest zatkane i śmierdzi w okolicy!!!!).

Kontrolowane, tak w 83 blisko morza, ale w 91, uh!!!
Wiem, że w 91, niedaleko domu, przepełnione szambo śmierdzące płynącą poniżej wodą, bardzo blisko ujęcia wody ze źródła Lyonnaise des Eaux, które dostarcza wodę pitną w całym regionie!!!!!!
Nigdy nie osiągniesz tego poziomu!!!

Innym rozwiązaniem są toalety suche.

Nasze odchody, raz rozłożone w sposób naturalny, jak psy, szczury, lisy, dziki itp., jak martwe szczury i inne martwe zwierzęta, nie zanieczyszczają bardziej niż zwykła gleba, dlatego są dobrym kompostem dla roślin.

Zatem przy odrobinie zdrowego rozsądku podniesiony pas ziemi nie jest konieczny.


Największym problemem jest energia, diody LED zużywają niewiele, nawet kręcąc prostą korbą, jak widzimy, 20 minut na jedną minutę ręcznego szlifowania!!!

Olej z generatorem jest rozwiązaniem najmniej ekologicznym i najdroższym w czasie.

Słońce, wiatr, na bateriach i drewno na piecu z kogeneracją Stirlinga , również będzie działać, jeśli nie będziesz prosić o zbyt wiele.

Wreszcie, pedałując na rowerze z dynamem, uzyskujesz moc od 100 do 200 W, wystarczającą do naładowania akumulatora, aby móc widzieć na diodach LED przez noc, pedałując przez 10 do 30 minut.
Dzięki diodom LED o mocy od 4 do 10 W oświetlasz swój róg, dzięki czemu pedałujesz od 20 do 50 razy krócej niż zapalasz!!!

W rzeczywistości to ćwiczenie jest bardzo dobre dla twojego zdrowia.

Jednak ścieki z toalet stanowią najmniejszy problem, zwłaszcza w odizolowanym obszarze.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 17/05/12, 22:26

Dla mnie pierwszym pytaniem, które należy zadać, jest: „czy dom legalnie nadaje się do zamieszkania?”
To znaczy, czy budynek jest wpisany do księgi wieczystej jako mieszkalny? Jeśli nie, czy możliwa jest zmiana przydziału? (zwykle jeśli nie ma połączenia z siecią, nie... coś o tym wiem)

W przeciwnym razie sanitacja jest najprostszym „połączeniem”, ponieważ wystarczy wykonać kanał ściekowy z dobrym rozprowadzeniem/filtracją.
Kosztuje około 5000 euro i jest wykonywany przez każdą poważną firmę zajmującą się robotami ziemnymi, zatwierdzoną do tego typu prac.
Należy zachować ostrożność, aby zrobić to zgodnie z przepisami i przestrzegać procedur administracyjnych (spytaj w urzędzie miasta), ponieważ w przypadku zmiany właściciela kupujący ma 1 rok na dostosowanie się, jeśli istniejąca instalacja została zdiagnozowana jako niezgodna ( a zgodność jest również obowiązkowa w przypadku zmiany przypisania)
0 x
stopka
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 17/05/12, 17:51




przez stopka » 18/05/12, 07:44

Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi :-)

Jeśli chodzi o toalety, właściwie miałem na myśli toalety suche, mówiąc o pasie ziemi (lub innym), odizolowanym od gruntu, który miał służyć jedynie do odparowywania wody ze zmywania naczyń i prysznica, a więc produktów typu mydło.

W przeciwnym razie rzeczywiście muszę się już dowiedzieć, czy ten dom jest prawidłowo zadeklarowany i czy rzeczywiście nadaje się do zamieszkania jako główne miejsce zamieszkania... Właśnie tej części się obawiam, administracja jest tak skomplikowana...

OK, więc zacznę od początku.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 18/05/12, 07:56

W przypadku ścieków występuje również laguna:
http://www.villanatura.be/villanatura.html
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 18/05/12, 08:05

Do leczenia jest to:

Oczyszczalnię tworzy filtr obsadzony trzciną makrofitową związaną z rabatą obsadzoną drzewami.
To innowacyjne i łatwe w utrzymaniu rozwiązanie daje pełną satysfakcję.

Obraz
http://www.le-chatel.com/fr/il4-mairie_ ... ement.aspx

Mikro oczyszczalnia ścieków i posadzone filtry trzcinowe
Obraz
http://www.klar-environnement.com/

Wczoraj wieczorem na koncercie Zebdy i Massilii Sound System
Musiało być od 2000 do 5000.
dla mężczyzn 12 pisuarów wykonanych z beczki kajakowej ze zjeżdżalnią i dnem ze słomy.
Obraz
Obraz
Dla pań: 8 suchych kabin.
Obraz

Nie ma to żadnego wpływu na ból głowy... : Mrgreen:
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 18/05/12, 10:40

W każdym razie toalety suche nadal pozostają realnym rozwiązaniem, nawet jeśli zainstalowany jest tradycyjny autonomiczny system sanitarny. Ma to już tę zaletę, że oszczędza wodę i nieco „odciąża” szambo.

W naszym nowym starym domu też nie mamy jeszcze urządzeń sanitarnych, więc to jest rozwiązanie, które wprowadziliśmy dla naszego „małego kącika”
Od czasu do czasu kupujemy belę wiórów drzewnych (sprzedawanych jako ściółka dla zwierząt), a nasz nawóz ląduje na tym samym stosie, co nawóz naszych koni.
Nawet moja żona jest o tym przekonana i ta zasada pozostanie aktualna nawet po zainstalowaniu szamba.

Na razie pozostałe ścieki (zlew i prysznic) swobodnie rozlewają się po ziemi...
Oczekujemy na pozwolenie na wykonanie prac związanych z instalacją sanitarną.
0 x
stopka
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 17/05/12, 17:51




przez stopka » 18/05/12, 23:18

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rozwiązania!

Ja już zacznę od sprawdzenia, jakie możliwości administracja będzie skłonna przyznać przyszłemu właścicielowi tego domu... i jeśli będzie pozytywna, to czas najwyższy się pomęczyć :-)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 18/05/12, 23:41

W tej kwestii nie należy systematycznie wierzyć w to, co mówi burmistrz miasta...
Z pewnością może „zablokować” projekt, jeśli mu nie odpowiada, ale w żadnym wypadku nie może go „odblokować”, jeśli jest wyższy niż utknął.
Zatem najpierw zasięgnij rady burmistrza, ale pamiętaj też, aby zapytać inne władze (DDT ex DDE i na początek podatki od nieruchomości...)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125