Piec na drewno Bullerjan: recenzje?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
huetator
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 19/09/07, 21:45

Piec na drewno Bullerjan: recenzje?




przez huetator » 19/09/07, 22:01

Witam wszystkich, świetna strona! tutaj jestem jak wielu ludzi, którzy chcą ogrzać mój dom; oprócz podgrzewanej podłogi, która wydaje się niezbędna, chciałbym postawić piec bullerjan, ponieważ uważam, że jest to jeden z niewielu na rynku, który będzie w stanie ogrzać mnie 400 m3, ponieważ ogrzewa się konwekcyjnie, a nie promieniowaniem jak wydaje mi się, że większość innych pieców. Mam 2 pytania: co sądzisz o bullerjans? I czy jest inny piec, który daje tyle ciepła dla tego tomu? Dziękuję bardzo!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79488
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11103




przez Christophe » 20/09/07, 17:57

1) Oto jak wyglądają te słynne piece (gwarantowana atmosfera Mad Max w salonie :) ):

Obraz

2) W przypadku chodu konwekcyjnego zależy to od konfiguracji domu.

Przeciwnie, wielu inżynierów grzewczych twierdzi, że promienniki ciepła (znacznie mniejsze straty spowodowane wentylacją, pracą stolarki, mniejszym unoszeniem się kurzu itp.).

Myślę, że piece konwekcyjne są zarezerwowane dla domów z wieloma małymi pokojami z kilkoma otworami na zewnątrz. Odnowiony stary styl wiejskiego domu.
0 x
huetator
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 19/09/07, 21:45




przez huetator » 20/09/07, 18:30

dziękuję za zdjęcie i wyjaśnienie; mój dom będzie w kłodzie z otwartą podłogą na antresoli, która zajmuje jedną czwartą powierzchni
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79488
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11103




przez Christophe » 20/09/07, 18:39

Cóż, dla wyjaśnienia, to właśnie do mnie przyszło, ale nie jestem w 100% pewien

Co profesjonaliści myślą o planach twojego domu?
0 x
huetator
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 19/09/07, 21:45




przez huetator » 20/09/07, 19:54

pomyśl o tym, myślę, że jest odwrotnie, są to promienniki ciepła przeznaczone do małych części i konwekcyjne do dużych objętości, ale to prawda, że ​​muszę zapytać stolarza
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79488
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11103




przez Christophe » 20/09/07, 20:19

Tak i nie: jak promieniowanie (jak sugeruje ich nazwa) jest zatrzymywane przez ściany, będzie im trudno ogrzać resztę pomieszczeń przez cyrkulację powietrza ... w tym przypadku (bcp małego pokoju) Myślę, że piec konwekcyjny jest, jak sądzę, zalecany (pod warunkiem, że powietrze jest w obiegu).

Ale jeśli umieścisz swój piec w pomieszczeniu o dużej objętości (na przykład antresola), promieniowanie jest zalecane, myślę ... (piec promieniuje we wszystkich kierunkach), w przeciwnym razie całe ciepło pokazane na suficie ... i nie skorzysta nie miejscowym ...

W każdym razie jedno jest pewne: żaden piec nie emituje 100%, tak jak żaden „konwekcyjny” 100%. To zawsze kompromis ...

A wybór (a zwłaszcza lokalizacja) pieca zależy głównie od konfiguracji domu ...

Więcej informacji na temat ogrzewania promiennikowego na ten temat: https://www.econologie.com/forums/essais-et- ... t3934.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 20 / 09 / 07, 20: 24, 1 edytowany raz.
0 x
huetator
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 19/09/07, 21:45




przez huetator » 20/09/07, 20:23

i co masz na ogrzewanie; ty bullerjan?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79488
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11103




przez Christophe » 20/09/07, 20:35

Nie, to nie moje, odzyskałem w sieci.

Jeśli chodzi o moje ogrzewanie, ogromne pytanie ... jeśli odpowiem, z pewnością zazdroszczę (tym lepiej, że trzeba skopiować nas do maksimum) ... no dalej, zaczynam:

- ogrzewanie podłogowe o niskiej pośredniej temperaturze słonecznej T ° ogrzewane przez 70 m² jednoszybowych paneli słonecznych do samodzielnej budowy (nie przeze mnie ...) magazynowanie energii w buforze około 65 m3 w "pomieszczeniu" piwnicy (straty bufora = ogrzewanie pośrednie)
- słoneczna woda użytkowa pobierana z bufora
- Piec na drewno SAEY 11,5 kW w salonie na antresoli
- Booster wood deom 12kW ( https://www.econologie.com/forums/chaudiere- ... t3487.html )
- kocioł olejowy oprócz całości

Wszystko w bardzo dobrze izolowanym domu (beton komórkowy 40 cm)

Ponieważ nie spędziliśmy jeszcze zimy w domu, nie mogłem powiedzieć o zużyciu każdego urządzenia (na razie jest to 100% energii słonecznej). Ale oczywiście dopilnujemy spalenia minimalnej ilości paliwa ...

Wiesz wszystko ...
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Odp: Piec na drewno Bullerjan: opinia?




przez lejustemilieu » 21/09/07, 08:54

huetator napisał:Witam wszystkich, świetna strona! tutaj jestem jak wielu ludzi, którzy chcą ogrzać mój dom; oprócz podgrzewanej podłogi, która wydaje się niezbędna, chciałbym postawić piec bullerjan, ponieważ uważam, że jest to jeden z niewielu na rynku, który będzie w stanie ogrzać mnie 400 m3, ponieważ ogrzewa się konwekcyjnie, a nie promieniowaniem jak wydaje mi się, że większość innych pieców. Mam 2 pytania: co sądzisz o bullerjans? I czy jest inny piec, który daje tyle ciepła dla tego tomu? Dziękuję bardzo!

Trochę ten sam styl w serwisie eBay
http://cgi.befr.ebay.be/ws/eBayISAPI.dl ... EL:BE:1123
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79488
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11103




przez Christophe » 21/09/07, 09:53

O, brzydkie kopiarki! : Mrgreen: : Mrgreen:

Zamiast Bullerjans nie byłbym szczęśliwy :) (chyba że jest odwrotnie lub istnieją między nimi porozumienia) ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 207