Opakowanie zbiorcze. Wideo

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Sabey
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 08/03/08, 16:32
Lokalizacja: Rouyn-Noranda, Quebec, Kanada

Opakowanie zbiorcze. Wideo




przez Sabey » 11/11/08, 01:54

Oto opracowany przeze mnie film, który pokazuje produkt zapakowany w zdecydowanie za dużo kartonu, plastiku i aluminium, moim zdaniem. Jako sumienny konsument takich sytuacji mogę w obliczu tego problemu wykonać indywidualny gest, jakim jest przedstawienie Państwu faktów. Ale czy firmy mogą podjąć wysiłek, aby ograniczyć czasami niepotrzebną produkcję opakowań? Niech nasze indywidualne i zbiorowe działania będą źródłem inspiracji dla tych firm, do których, jak sądzę, należy siła zmian.

Rozpakuj tutaj. : Arrowd:

http://fr.youtube.com/watch?v=rA7rqV6yxKQ
0 x
Nasienie owocu drzewa życia
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7015
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2939




przez gegyx » 11/11/08, 12:06

Przykładem pierwszego rozpakowanego pudełka jest to, które dociera do sprzedawcy, a w środku znajduje się dobrze zapakowana ekspozycja, dzięki której produkty przyciągają uwagę klienta.

Zgodnie ze standardami zdrowotnymi minimalne opakowanie musi być obowiązkowe.

Sprzedaż kapsułek hurtowo nie powinna tego robić...

Już dlatego, że klient nie kupi, widząc cenę za kilogram…

Opakowanie pozwala na powlekanie produktu i klienta, dzięki czemu jest bardziej kolorowy i obszerny.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79487
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11102




przez Christophe » 11/11/08, 12:48

Moué ta sama uwaga co Gegyx: wybrany produkt nie jest zbyt reprezentatywny... chociaż jest wiele pudełek gumy do żucia luzem... po 50 € za kg zamiast 100...

Czy wiesz, że w USA, wielkim kraju „polowania na bakterie”, aspiryny czy inne leki w kapsułkach są „luzem” w słoiczkach bez indywidualnego opakowania? Niesamowity paradoks, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 11/11/08, 17:58

Podobnie jak głupie opakowanie. W Hiszpanii znalazłam Turron (słodycze w kształcie migdałów).

Celofan na pierwszym piętrze
II piętro, opakowanie kartonowe z marką, nazwą itp.
Trzecie piętro goła puszka (sardynki w oleju).
4. piętro ponownie z zabezpieczeniem typu celofan
5 piętro....Cud, czego szukamy...: Mrgreen: Touron......kiedy już udało nam się to wszystko rozpakować, możemy w końcu się najeść,...uzbyć się w cierpliwość i nie być też głodnym.
Tymczasem początkowa objętość opakowania sugeruje ucztę...która kurczy się jak skóra...Obraz

Morał z tej historii: co najmniej o 2 opakowania za dużo.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 43