Recykling komponentów IT

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
So6
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 23/11/08, 12:55

Recykling komponentów IT




przez So6 » 23/11/08, 16:09

Szukam ekologicznego sposobu na pozbycie się moich obecnie uciążliwych zapasów komponentów komputerowych HS!!
Pytałem w sieci, ale nic nie znalazłem w pobliżu mojego domu (w pobliżu Alès GARD)!
Czy w pobliżu jest rozwiązanie?
dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 23/11/08, 16:37

Czy zaglądałeś na stronę internetową ADEME? Wydaje mi się, że istnieją katalogi kolekcjonerów.

W przeciwnym razie, skoro istnieje ekopodatek WEEE, wszyscy profesjonaliści są zobowiązani do zbierania starego sprzętu, ale nie wiem w jakim limicie objętościowym.

http://www.ademe.fr
0 x
So6
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 23/11/08, 12:55




przez So6 » 23/11/08, 16:53

Christophe napisał:Czy zaglądałeś na stronę internetową ADEME? Wydaje mi się, że istnieją katalogi kolekcjonerów.

W przeciwnym razie, skoro istnieje ekopodatek WEEE, wszyscy profesjonaliści są zobowiązani do zbierania starego sprzętu, ale nie wiem w jakim limicie objętościowym.

http://www.ademe.fr


Problem w tym, że mam małe wątpliwości co do "PRO"!!!
Nie chciałbym przywozić sprzętu żeby facet w ciągu godziny wrzucił do kontenera!!!
ADEME szukam od razu
0 x
So6
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 23/11/08, 12:55




przez So6 » 23/11/08, 17:04

Ok, super, znalazłem katalog w formacie PDF na stronie ADEME i w Alès jest stowarzyszenie, jadę tam w przyszły piątek.
dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 23/11/08, 17:20

Cieszę się, że to znalazłeś!

Czy możesz podać adres URL pliku .pdf? Może się przydać komuś innemu :)
0 x
So6
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 23/11/08, 12:55




przez So6 » 23/11/08, 17:31

Oto link na stronie internetowej ADEME http://www2.ademe.fr/servlet/getDoc?id= ... &ref=12441
Na dole strony dostępne są do pobrania dwa pliki PDF.
Dobra lektura : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 23/11/08, 21:35

Komponenty komputera hs mają zazwyczaj tylko jeden martwy element elektroniczny: wszystko inne jest dobre

najłatwiej jest przekazać je tym, którzy mogą ich potrzebować

w obecnej fałszywej obfitości wyrzucamy wszystko, ale jest całkiem możliwe, że za jakiś czas będziemy tego żałować
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 23/11/08, 21:39

Ben Chatelot ogólnie jestem za odzyskiwaniem i ponownym wykorzystaniem, ale biorąc pod uwagę ewolucję technologii, a zwłaszcza potrzeb komputerów, odzyskanie danych nie jest łatwe... można je wykorzystać!

Spróbuj teraz surfować na Pentium 1 pracującym z częstotliwością 500 MHz, aby zobaczyć...

Istnieją stowarzyszenia, które odzyskują stare pecety i wysyłają je do Afryki lub do innych PID-ów...

Wydaje mi się, że w katalogu jest jeden: https://www.econologie.com/annuaire/dech ... -0019.html

Oto ona:
Stowarzyszenie PcNext » Recykling komputerów PC z instalacją systemu operacyjnego Linux http://www.pcprochain.com/
0 x
So6
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 23/11/08, 12:55




przez So6 » 23/11/08, 22:00

Całkowicie zgadzam się z Christophe'em, odzyskiwanie komputera niekoniecznie jest rozwiązaniem, należy to uzasadnić.
Wreszcie, gdy płyta główna jest martwa... jest martwa, nie ma nic do odzyskania poza baterią, zworkami i nieslutowanym BIOSem!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 24/11/08, 00:03

Spróbuj teraz surfować na Pentium 1 pracującym z częstotliwością 500 MHz, aby zobaczyć...


Obecnie piszę na Celeronie na 600 MHz...

Nadal mam pentium 70 MHz, które nadal pozwala na korzystanie z Internetu: w końcu unikając stron z gadżetami... ten komputer jest zawsze podłączony do sieci z innymi

ale zgadzam się, że stare karty nigdy więcej nie zostaną użyte w całości, a tym bardziej w Afryce niż we Francji

we Francji przestarzałe karty można wykorzystać właśnie jako kopalnię monet dla tych, którzy nadal handlują antykami

ale w trybie gotowości karty najbardziej przydatne są najzwyklejsze rzeczy: złącze, obsługa układu scalonego, prosty układ scalony, transformator modemu

Mam stary komputer xt, w... z dyskiem twardym 20 MB: najmniejszy klucz USB 2 GB to 100 razy więcej: ale te komputery nadal działają i nie jest pewne, czy dzisiejsze wytrzymają tak długo

Lubię odzyskiwać stare rzeczy, żeby odzyskać potrzebne mi podzespoły, bo nie chcę rozbierać urządzeń, które kupiłem nowe, a które nadal działają!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 63