Normy środowiskowe i biznesowe

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
karzeł
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/11/07, 10:51

Normy środowiskowe i biznesowe




przez karzeł » 26/11/07, 10:57

Cześć, właśnie się tym zająłem forumi potrzebowałbym trochę pomocy, proszę.

Jestem studentem studiów roboczych i mam projekt wewnętrznego centrum recyklingu do wdrożenia w mojej firmie.

Jedynym minusem jest to, że firma wyda ISO 14001 w 2009 roku i konieczne jest, aby moje centrum recyklingu przestrzegało warunków tej normy w zakresie odpadów, aby uniknąć dalszych możliwych prac w przyszłości.

Do Twojej wiadomości mamy odpady
- karton / plastik
- drewno
- DIB (zwykłe odpady przemysłowe)
- żelazo
- miedź
- aluminium
oprócz tych odpadów mamy odpady niebezpieczne (DIS)
- garnek kleju
- wiadro z farbą
- podniósł się

Problemem jest to, że tak naprawdę nie opowiadam się za dokumentowaniem tego, co standard 14001 nakłada na sortowanie, przechowywanie ... różnych rodzajów odpadów.

Jeśli ktoś jest zaznajomiony ze standardem lub wie, gdzie mógłbym uzyskać dokładne informacje o tym, co on nakłada, jestem zainteresowany.

Merci d'Avance
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 26/11/07, 11:17

Czy widziałeś już na stronie Afnor?

http://www.afnor.org/
0 x
karzeł
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/11/07, 10:51




przez karzeł » 26/11/07, 11:34

tak, zamierzam to zobaczyć, ale mówią o celu tego standardu, a nie o tym, co trzeba zrobić, aby go przestrzegać.

Powiedzmy, że to, co zamierzam wdrożyć w moim centrum recyklingu, wcale nie wiem, czy pasuje do ciągów ISO 14001.

Uważam tylko: „Musisz szanować środowisko”

To bardzo mnie posuwa !!!!!! Biorąc pod uwagę moje środki, są one zgodne z zasadami.

To co robię to:
zamknięta przestrzeń z rampą dojazdową i platformą do wrzucania do śmietników
Betonowy obszar portalu z dozorcą i godzinami otwarcia

przestrzeń zbiornika retencyjnego dla wody + szlamu (tylko parowanie wody i odzyskiwanie szlamu)

niebezpieczne miejsce na odpady (DIS) ze zbiornikiem retencyjnym

Zasadniczo to właśnie stawiam na odpady.
0 x
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 20/12/07, 18:24

cześć krasnolud
Czy osiągnąłeś postępy w swoim projekcie?
Najpierw musisz kupić standard w swojej firmie. Radzę też kupić wyjaśnienie terminów 14004 (myślę, że sprawdzę).
Następnie musisz sporządzić listę wszystkich działań.
I zrób zegarek regulacyjny.
Ale czy to duże pudełko? to prawdziwe centrum recyklingu! ponieważ posiadasz DD, musisz być ICPE (instalacja sklasyfikowana pod kątem ochrony środowiska) pod warunkiem uzyskania zezwolenia.
Masz zatem obowiązki prefektury.

Jestem dość zaskoczony podejściem do tego standardu.
Ostatnio edytowane przez toto65 20 / 12 / 07, 18: 38, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 20/12/07, 18:31

To nie jest 14004, to FD X30-205. wdrożenie zarządzania środowiskowego.
0 x
w Sofii
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 19/06/08, 16:17

Re: Standard środowiskowy i firma




przez w Sofii » 19/06/08, 16:33

karzeł napisał:Cześć, właśnie się tym zająłem forumi potrzebowałbym trochę pomocy, proszę.

Jestem studentem studiów roboczych i mam projekt wewnętrznego centrum recyklingu do wdrożenia w mojej firmie.

Jedynym minusem jest to, że firma wyda ISO 14001 w 2009 roku i konieczne jest, aby moje centrum recyklingu przestrzegało warunków tej normy w zakresie odpadów, aby uniknąć dalszych możliwych prac w przyszłości.

...

Merci d'Avance



Jestem dość zaskoczony twoim pytaniem
Norma ISO 14001 wyjaśnia, w jaki sposób firma musi zarządzać systemem ochrony środowiska.
Czy to nie mówi konkretnie o marnotrawstwie?

Jeśli ta firma chce uzyskać certyfikat, musi z pewnością posiadać kopię normy.
I nieuchronnie narzucona przez normę osoba wyznaczona do zarządzania systemem i „raportowania do kierownictwa”. To, co jest powszechnie nazywane menedżerem środowiskowym.
To moja praca : Chichot:

Najlepiej skonsultuj się z tą osobą, aby wyjaśnić ci standard.

Z drugiej strony z pewnością istnieje pewna liczba wymogów prawnych dotyczących składowania odpadów. Posiadamy również podatki w naszej koncesji.
Tam będą obowiązywały surowe zasady, takie jak „przechowywanie niebezpiecznych odpadów pod dachem, osłoniętym przed deszczem”. Oraz definicję odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne.
Tutaj również możesz poprosić o informacje kierownika ds. Środowiska.

Bez komunikacji w Twojej firmie będzie to trudne ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 67