Zautomatyzowany recykling opakowań

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
gentil33
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 09/06/09, 09:17
Lokalizacja: bordeaux

Zautomatyzowany recykling opakowań




przez gentil33 » 19/06/09, 09:48

Witam wszystkich,

Pracuję nad tym tematem od miesięcy i myślę, że doszedłem do bardzo innowacyjnych rozwiązań, które całkowicie i definitywnie rozwiązują problemy dotyczące opakowań.

Dlatego też zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojej strony, a w szczególności Ciebie, Christophe, do podzielenia się ze mną swoją opinią na ten temat.

Mam szczerą nadzieję, że kiedyś to się spełni, byłby to ogromny sukces nas wszystkich.

http://sites.google.com/site/cadiot33650

Z góry dziękuję... Jean-Luc
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 19/06/09, 10:56

Uważam, że zamiast rozwiązań technicznych brakuje przede wszystkim edukacji.
Z jednej strony producenci schlebiają naszemu lenistwu wymyślając coraz bardziej praktyczne opakowania, dzięki którym mogą sprzedawać po wyższej cenie.
Z drugiej strony konsument, który zawsze znajdzie dobry powód, aby zrzucić winę na społeczność za wysiłek, jaki powinien podjąć.
Hipermarkety sprzedają teraz swoje torby, które zwykle nadają się do ponownego użycia. Przyjrzyj się uważnie pojemnikom na śmieci ustawionym po obu stronach dróg. Widzimy nawet te zwykłe, które były użyte tylko raz.
Co możemy powiedzieć o torebkach po fast foodach pozostawianych na parkingach i butelkach wrzucanych do rowów. Technologia nic nie da, jedynie edukacja i ograniczenia w postaci podatków od produktów jednorazowego użytku, a w szczególności opakowań, mogą pomóc w rozwoju sytuacji.

Kiedy będą w szkole lekcje, jak naśladować odpady, a potem je segregować? A także konsumować jako obywatel.
0 x
gentil33
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 09/06/09, 09:17
Lokalizacja: bordeaux

odpowiedź




przez gentil33 » 19/06/09, 11:07

Od 1994 r. główni urzędnicy, państwo, przedsiębiorstwa i społeczności podpisały się pod strategią ograniczania opakowań w celu zmniejszenia kosztów transportu. Prowadzi to nieuchronnie do powstawania opakowań jednorazowego użytku, które trudno poddać recyklingowi. Podsumowując, kiedy podpisywaliśmy tę umowę za naszymi plecami, wszyscy zainteresowani wiedzieli, że ograniczamy zanieczyszczenie, mając pewność, że nigdy go nie rozwiążemy.

Moje rozwiązania są dobre, ale zakłócają cały ten system, który jest zasadniczo zły. To jest jedyna prawdziwa wada moich rozwiązań!!!

Kiedy zatem będzie realna wola polityczna?
0 x
gentil33
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 09/06/09, 09:17
Lokalizacja: bordeaux

debata




przez gentil33 » 20/06/09, 10:32

WIĘC ? Nie ma nikogo, kto mógłby rozpocząć debatę na temat moich pomysłów?

Jeśli dobrze rozumiem, wszyscy zgadzają się na próbę ulepszenia gównianego systemu, ale nikt nie ma odwagi kwestionować tego zasadniczo! : Evil:

http://sites.google.com/site/cadiot33650
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 22/06/09, 09:33

Być może dlatego, że… tak naprawdę nie ma żadnych innowacyjnych pomysłów, nie ma debaty? Ale mogę się mylić!

Jaki masz pomysł? Ujednolicić wszystkie opakowania, aby umożliwić ich lepsze sortowanie w domu?

Przejrzałem tylko Twoją witrynę. Podaj nam stronę wyjaśniającą tę koncepcję w 30 sekund, proszę...

Strona „Wdrożenie konsumenckie” zawiera tylko 1 diagram...
0 x
gentil33
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 09/06/09, 09:17
Lokalizacja: bordeaux

Odpowiedź




przez gentil33 » 22/06/09, 10:31

OK, Christophe, rozumiem Twoją prośbę.

Widzisz, zauważyłem, że u źródła, czyli na etapie projektowania opakowania, jeśli przestrzegamy norm bezpieczeństwa, każdy może zrobić wszystko. W efekcie ostatecznie stajemy przed ogromnymi problemy z recyklingiem, który wiąże się z wygórowanymi kosztami. Mój pomysł jest zatem taki, aby ujednolicić opakowanie, ale standard, który dotyczy głównie proporcji i umiejscowienia kodu kreskowego, aby każdy mógł bez problemu przejść na ten standard. Od tego momentu rozpoznawanie opakowania odbywa się wyłącznie na podstawie kodu kreskowego, jest to proces o wiele bardziej niezawodny niż rozpoznawanie przedmiotu w celu ustalenia jego pochodzenia, materiału, ceny itp. itd.

Ale idę nieskończenie dalej, bo to cała organizacja pozwala uzyskać recykling ze znacznie wyższą wydajnością niż obecnie, ponieważ uwzględniłem wszystkie czynniki podstawowe, ekonomiczne, organizacyjne i ergonomiczne. , techniki , zasady itp

To prawda, Christophe, przyznaję, że moja strona zasługuje na więcej diagramów i więcej czasu na wyjaśnienia. Więc zajmę się tym, ale gdybyś mógł poświęcić pół godziny potrzebne na uważne przeczytanie całej mojej witryny, zobaczyłbyś, na ile system może pracować z wydajnością niemożliwą do uzyskania tak jak dzisiaj, a także ekologicznie i ekonomicznie. Bo w mojej organizacji ekologia po raz pierwszy jest opłacalna dla wszystkich, a nie droga.

http://sites.google.com/site/cadiot33650

Dziękuję wszystkim za UWAŻNE i KOMPLETNE przeczytanie mojej witryny, aby w pełni zrozumieć wszystkie subtelności i problemy.
0 x
bain2jasmine
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 21/06/09, 22:44

Re: Automatyczny recykling opakowań




przez bain2jasmine » 22/06/09, 12:23

gentil33 napisał:Witam wszystkich,

Pracuję nad tym tematem od miesięcy i myślę, że doszedłem do bardzo innowacyjnych rozwiązań, które całkowicie i definitywnie rozwiązują problemy dotyczące opakowań.

Dlatego też zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojej strony, a w szczególności Ciebie, Christophe, do podzielenia się ze mną swoją opinią na ten temat.

Mam szczerą nadzieję, że kiedyś to się spełni, byłby to ogromny sukces nas wszystkich.

http://sites.google.com/site/cadiot33650

Z góry dziękuję... Jean-Luc


Nie da się zmienić przyzwyczajeń konsumentów (czyli zaledwie 20% uprzywilejowanych osób na świecie), którzy chcą produktów jednorazowego użytku, których opakowania jednorazowe wiążą się z potworną masą odpadów.

musimy znaleźć rozwiązanie nie szukając sposobu na zmniejszenie ilości odpadów, ale jak zmniejszyć recykling, ponieważ zanieczyszczony recykling i zanieczyszczenia bogatych krajów powodują katastrofy w biednych krajach, które nie zanieczyszczają, oraz ograniczając recykling bez utopijnej wiary, że uda się wystąpienia: „konsumuj mniej itp.; lepiej…” potrzebujemy innowacji technologicznych, poza tym idę zgłosić patent, będę się mniej nudzić w życiu eh eh eh
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Automatyczny recykling opakowań




przez phil53 » 22/06/09, 12:57

bain2jasmin napisał:

przyzwyczajeń konsumentów nie da się zmienić

musimy znaleźć rozwiązanie, a nie szukać sposobów ograniczenia ilości odpadów

Mało optymistyczne i przede wszystkim niezbyt zielone.
Sugerujesz nic nie zmieniać, tylko przyjąć swoje rozwiązanie.
A dlaczego twój?
Nie oszukujmy się, nie tylko Ty tak myślisz. Niedawno widziałem projekt ze szkoły, który proponował sortowanie śmieci za pomocą etykiety.
Są też inni.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 22/06/09, 12:59

Zapomnij o tym gościu, to potencjalny troll… rozumiesz https://www.econologie.com/forums/post130598.html#130598
0 x
gentil33
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 09/06/09, 09:17
Lokalizacja: bordeaux

Odpowiedź




przez gentil33 » 22/06/09, 13:09

Wiem, że nie jestem pierwszy, który wpadł na ten pomysł, ale myślę, że to ja posunąłem go najdalej, aby jak najlepiej zoptymalizować całą organizację, tak aby całość była znacznie bardziej opłacalna i ekologiczna niż obecny system.

W związku z tym byłbym zachwycony możliwością skontaktowania się ze wszystkimi, którzy mają podobne pomysły, aby zebrać nasze przemyślenia. Jestem bardzo otwarty w tej kwestii.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 63