Coca Cola i redukcja ...

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088

Coca Cola i redukcja ...




przez Christophe » 08/10/06, 11:14

Jeśli zmniejszenie rozmiaru silników może być interesujące, to w przypadku opakowań produktów spożywczych jest znacznie mniejsze… (do 2,7 razy droższe za litr w małych opakowaniach… nie wspominając o odpadach…).

Przykład z asortymentem Cola-Coli, który schodzi do pojemnika… no, jest praktyczniejszy, ale też cholernie droższy… no cóż, kokę już trzeba lubić…

Obraz

Więcej informacji i szczegóły dotyczące niektórych opakowań serii Coca:
https://www.econologie.info/index.php?20 ... -coca-cola

ps: Zaznaczam, że te zakupy były robione wyłącznie na BLOGA huh.. nie jesteśmy przyzwyczajeni do spożywania Coca-Coli! Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Koszulki polo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 86
Rejestracja: 17/08/06, 19:33
Lokalizacja: Nancy i Metz




przez Koszulki polo » 08/10/06, 13:29

Twój link nie działa Krzysztofie!!!
0 x
„Niczego się nie boję, na nic nie liczę, jestem wolny” Nikos kazansakis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 08/10/06, 13:46

Wygląda na to, że wystąpił problem z blogiem...zobaczymy, że...host migruje/przenosi się, więc może pochodzić z...

Pobrane informacje: rzeczywiście jest to spowodowane przeprowadzką... Wszystko powinno zostać przywrócone w ciągu kilku godzin.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 08/10/06, 17:03

Tak, znowu działa :)
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 08/10/06, 19:00

Dodacie, że jest coraz więcej osób mieszkających samotnie i tym osobom potrzebne są tylko małe pakowane porcje...

Wczoraj w Coffee on France inter miał pokaz na temat opakowań i ich przyszłości.

http://www.tv-radio.com/ondemand/france ... /COFFE.ram

No dalej: „To gówno”
Obraz

Powiedziałeś skandal z przenośną anteną, przejdź do skandalu z plastikowymi opakowaniami
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 08/10/06, 19:45

freddau napisał:Dodacie, że jest coraz więcej osób mieszkających samotnie i tym osobom potrzebne są tylko małe pakowane porcje...


Chociaż zgadzam się, że singli jest coraz więcej, niekoniecznie oznacza to przepakowanie.
Przypominam sobie jednak, że tej „eksplozji” liczby osób samotnych towarzyszył postęp, taki jak lodówka czy zamrażarka.

A tak, zapomniałem, gotowanie jest męczące. przepakowane pojedyncze porcje, które trzymają się w kuchence mikrofalowej przez 3 minuty, są mniej męczące. : Evil:

PS: Nikt nie „POTRZEBUJE” koksu!!!
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 08/10/06, 19:50

freddau napisał:Dodacie, że jest coraz więcej osób mieszkających samotnie i tym osobom potrzebne są tylko małe pakowane porcje...


Uh, bardzo zła wymówka... moim zdaniem 15 i 25 cl są przeznaczone głównie dla DZIECI, aby przyzwyczaiły je do picia coli... zwłaszcza, że ​​te formaty istnieją tylko w dietetycznej coli (przynajmniej w sklepie, w którym byłem). ..

Puszki 33 cl są bardzo odpowiednie dla singli i istnieją od lat 70. (80.?) ...

Targol napisał:PS: Nikt nie „POTRZEBUJE” koksu!!!


Jeśli AMERYKANIE !! : Chichot:
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 08/10/06, 20:24

Uuu,

Nie chciałem niczego usprawiedliwiać.
Mówiłem, że jest coraz więcej ludzi, którzy mieszkają samotnie i że w związku z tym porcje są mniejsze... i że potrzeba więcej opakowań.

Voila.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 08/10/06, 20:50

To nic poważnego, ale nadal się z tobą nie zgadzam : Chichot:
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 08/10/06, 21:05

Christophe napisał:To nic poważnego, ale nadal się z tobą nie zgadzam : Chichot:


Ja też nie... : Chichot:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 49