Przeciwległe silniki tłokowe i Bill Gates

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
micdhi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 109
Rejestracja: 16/12/06, 09:58
Lokalizacja: Tarn Mazamet

Przeciwległe silniki tłokowe i Bill Gates




przez micdhi » 15/01/11, 22:22

dobry wieczór
Mało postuję, to prawda, ale zauważyłem, że mówiliście o przeciwstawnym silniku tłokowym do helikoptera....
nowe-transporty/helikopter-z-ekomotorami-z-silnikiem-diesel-t9648.html

ale ten silnik przeciwtłokowy zainteresował ostatnio inne osoby (tak jak ja od dawna....zobacz mój temat "hydrauliczne samochody hybrydowe")
w każdym razie cieszy mnie, że Bill Gates wybiera silnik z przeciwstawnymi tłokami i finansuje go, jak silnik przyszłości.
ale powiesz mi dlaczego teraz i dlaczego ten stary silnik....
http://fr.wikipedia.org/wiki/G%C3%A9n%C ... es_Pescara
http://fr.calameo.com/read/0001240572ae5a05fb9e5
http://amicale.puch.free.fr/Historique/ ... n_en_u.htm
http://ppdgemini.com/_PDF/Gemini_100_Sp ... 09_B&W.pdf
zwłaszcza że silnik linku ekomotorów z tematu który przedstawiam dziwnie wygląda jak ten ostatni link
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... utview.JPG
i wreszcie
http://www.autosblog.fr/post/4615/ecomo ... bill-gates
po prostu, bo może był przekonany tak jak ja, że ​​ten silnik ma:
duży stosunek objętościowy.
że fakt posiadania 2 tłoków (jeden względem drugiego) koniecznie daje prędkość sprężania, a tym samym szybsze nagrzewanie powietrza. (dla diesla)
to także odległość przeciwstawnych tłoków daje ważniejsze uwolnione rozszerzenie objętości. >>> w pewnym sensie długi wyścig (długi wyścig = całkowite spalanie).
i ten silnik może być wielopaliwowy (pamiętajcie o silniku z wolnym tłokiem)
Samochód-mniej zużywający się-samochód/dlr-wymyśla-na nowo-silnik-Stirlinga-t3269.html

wadą silnika jest przede wszystkim to, że nie jest on samossący, a ten, który prezentują ekomotory, ma dość imponujący podwójny łącznik.
ze swojej strony (w moich badaniach i studiach, które materializują się bardzo powoli) wyeliminowałem część łączącą, jak pokazano, przyjmując tłoki osiowe, ale na 3 podwójnych cylindrach (6 tłoków i 3 koszulki) i na jedzenie:
turboelektryczny zasilacz
http://www.cpowert.com/products/vtes.htm

Chciałbym poznać (jeśli to możliwe) Wasze uwagi krytyczne i zalety (inne niż moje) dotyczące typu silnika OPOC (przeciwstawnego cylindra przeciwnego tłoka) przedstawionego w pierwszych wierszach.Być może ta ustawa jest słuszna w tym wyborze.(wybór rodzaj silnika)
dziękuję
Cordialement
Ostatnio edytowane przez micdhi 15 / 01 / 11, 22: 34, 2 edytowany raz.
0 x
„życie ma więcej wyobraźni niż nasze sny” Christophe COLOMB
micdhi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 109
Rejestracja: 16/12/06, 09:58
Lokalizacja: Tarn Mazamet




przez micdhi » 15/01/11, 22:27

oczywiście zapomniałem wspomnieć o wyjątkowych osiągach tego typu silników, które sięgają blisko 55 proc.
Mam nadzieję, że o niczym więcej nie zapomniałem : Chichot:
0 x
„życie ma więcej wyobraźni niż nasze sny” Christophe COLOMB
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 15/01/11, 22:50

kiedy Microsoft produkuje gwoździe, nie będzie się już zawieszał... ale jeśli produkuje silniki, jest to przerażające!

powiedziano wiele rzeczy
http://forums.futura-sciences.com/techn ... stons.html
możemy tu położyć warstwę...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 15/01/11, 23:21

Uważam, że Bill Gates nie ma już wiele wspólnego z Microsoftem. Wydaje mi się, że jakiś czas temu zrzekł się wszelkiej odpowiedzialności i podejmowania decyzji. Jest to „zwykły” akcjonariusz (do sprawdzenia, nie śledziłem sprawy)
0 x
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 16/01/11, 00:46

micdhi powiedział:

Mam nadzieję, że o niczym więcej nie zapomniałem


Były silniki morskie Doxford:

Zobacz stronę 5:

https://www.econologie.com/forums/helicoptere-a-moteur-diesel-ecomotors-t9648-40.html
0 x
micdhi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 109
Rejestracja: 16/12/06, 09:58
Lokalizacja: Tarn Mazamet




przez micdhi » 16/01/11, 09:15

Witam.
ten rachunek już nie jest w "aktywności", że istnieją inne silniki tej samej kategorii, wiem to...... lista jest długa.
i Bill na szczęście nie produkuje silników.....
Przeglądałem zgłoszenia patentowe firmy Ecomotors, oferuje ona również silnik wytwarzający prąd dzięki liniowym przemieszczeniom tłoków......
co do mojego pominięcia: zapomniałem, że ma najlepszy skan silników „skanowania równoprądowego”:
wydech jest odrzucany przez wlot wymuszonego powietrza w kierunku liniowym do cylindra, co gwarantuje dobre odrzucenie spalonych gazów, „nowe” powietrze zajmuje całą pojemność bez zapominania o „kącie”, ponieważ nie ma każdy . itp
Cordialement
0 x
„życie ma więcej wyobraźni niż nasze sny” Christophe COLOMB
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 16/01/11, 10:23

Mały research z "Napier Deltic"...
Obecnie wydaje mi się oczywiste, że producenci mają alergię na lekkie butle. Myślę, że istnieje powód.
0 x
micdhi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 109
Rejestracja: 16/12/06, 09:58
Lokalizacja: Tarn Mazamet




przez micdhi » 16/01/11, 12:54

Philippe Schutt napisał: budowniczowie są uczuleni na lekkie cylindry. Myślę, że istnieje powód.
.

ponieważ z jakiegoś oczywistego powodu otwory wylotowe nie są chłodzone.
ale na zasadzie przeciwstawnych tłoków wadę tę można poprawić zwiększając przepływ powietrza na wlocie, faktycznie nadmiar powietrza wydobywający się z elektrycznej turbosprężarki w tym silniku wypiera strumień spalonych gazów, ale dodatkowo i przede wszystkim chłodzonych światła wydechowe.
ps: również (ale nie należy tego mówić :D ) świeże powietrze mieszające się ze spalonym gazem daje dość ciekawy bilans zanieczyszczeń, a mimo to jest już klasyfikowany jako jeden z najlepszych wyników na świecie. powiedział, że są inni, którzy korzystają z tego fortelu.
Gdyby dwusuw naprawdę miał problem ze światłami we wszystkich obecnie istniejących silnikach, mielibyśmy więcej silników do użycia.
dwusuwowe zostały w dużej mierze wyeliminowane w motocyklach (na przykład) ze względu na uwalnianie dymu olejowego do atmosfery
ten silnik ma korbowody w oleju, jak w 4-suwowym.
Cordialement
0 x
„życie ma więcej wyobraźni niż nasze sny” Christophe COLOMB
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux
x 1




przez Aumicron » 16/01/11, 12:56

Halo micdhi

Osobiście uwielbiam ten silnik. Uważam, że jest bardzo dobrze przemyślany i wydaje się korygować wady silnika 2-suwowego.

Mam nadzieję, że dzięki $$ od Billa Gatesa przywróci on uwagę na 2-suwy (gra słów zamierzona!) i ponownie zmotywuje producentów.

micdhi, w innym temacie, opowiedziałeś nam o próbach w Cemagref w listopadzie 2010. Czy możesz nam powiedzieć więcej?
0 x
Argumentować.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 16/01/11, 13:26

segmenty przechodzące przed otworem wydechowym są rzeczywiście słabym punktem silników 2-suwowych, zwłaszcza prostych 2-suwowych z jednym tłokiem na cylinder: cały wydech odbywa się przez jeden otwór

dzięki dwóm przeciwległym tłokom możliwe jest rozdzielenie spalin pomiędzy dużą liczbę małych świateł, dzięki czemu powierzchnia cylindra jest dobrze chłodzona pomiędzy światłami

kolejna zaleta 1 cylindra 2 tłoka 3 korbowodu, mniejszy skok tłoka po stronie wydechu, aby zapewnić mniejszą prędkość liniową segmentowi wydechowemu niż segmentowi po stronie dolotowej

dobrze, że tłok z 2 korbowodami waży więcej niż tłok z 1 korbowodem, więc musi mieć mniejszy skok, żeby wszystko było dobrze wyważone: załóż wydech na tłok z 2 korbowodami

niestety nie myślą więcej o silniku niż o oprogramowaniu: umieścili wydech na 2 korbowodach po jednej stronie i na pojedynczym korbowodzie po drugiej stronie, co uniemożliwia jakąkolwiek optymalizację

dodatkowo ruch tłoków nie powinien być dokładnie przeciwny, małe przesunięcie pozwala na otwarcie wydechu jako pierwszego i zamknięcie dolotu na końcu: co zostało dobrze zrobione w samolotach typu Junkers... i na napier deltic

ten rysunek to tylko dym i lustra z niedokończonym studium... chyba że celowo opublikowali fałszywy rysunek, żeby zachować swoje małe sekrety... jeśli lubią uchodzić za bachorów
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 112