Poszukuję najbardziej ekologicznego narzędzia

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
aroun
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 01/10/14, 10:19

Poszukuję najbardziej ekologicznego narzędzia




przez aroun » 01/10/14, 10:29

Witam,

Jestem nowy na Waszej stronie, szukam informacji i porad w sprawie zakupu pojazdu użytkowego (jestem młodym rzemieślnikiem) zajmującym się ekologią. Odkryłem, że pojazdy użytkowe to głównie olej napędowy, czemu zaprzeczam i właśnie przeczytałem artykuł na Motornature, który znacznie ogranicza LPG, o który pytałem. Więc co ?

Dziękuję za rady i spostrzeżenia..

aroun
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 01/10/14, 11:03

Może taczka? :D

Musisz także zobaczyć, jaką pracę wykonujesz i w jakim regionie. I nie myśl o czymś zbyt małym: najdroższe części to te, których nie masz w furgonetce!

A więc przede wszystkim organizacyjnie najtańsze km to te, których się nie robi!

- zawsze miej przy sobie numery telefonów klientów i dostawców (pomyśl o smartfonie, mobilnym internecie, zdalnym dostępie do komputera w biurze, pamiętniku). krótko mówiąc, wydawaj na komunikację to, czego nie wydasz na benzynę.
- wycieczki grupowe, jeśli to możliwe
- zabierz ze sobą tost rano: duże oszczędności, oszczędność czasu, brak marnowania oleju opałowego.
- stały monitoring stanów magazynowych drobnych części (śruby, kołki, puszki przyłączeniowe)
- w kalendarzu: jedna strona na dostawcę: gdy tylko zacznie czegoś brakować, zaznaczamy to na stronie dostawcy, styl:
brico-thing: kołek 6 mm, śruba 40
hurtownia elektryków: wyłącznik automatyczny 16 A
- dobrze jest mieć ceny od hurtowników. Czy opłaca się przejechać 20 km, aby zapłacić 8 euro za wyłącznik zamiast 15 euro?

Jeśli już to zrobiłeś, możesz być mniej ostrożny i być może wybrać ładniejszy pojazd. (na przykład Berlingo zamiast Kangoo lub Doblo)

PS:

moja technika „tartyn”: moja żona co tydzień przynosi 240-280 g bagietek od Leader Price: przecinam je na 2, potem na 2 wzdłuż i przechowuję na zamrożonej patelni.
Rano, bez rozmrażania, wsypuję potrzebne nadzienie i mam pudełko demi-bagietek Tuperware. A w porze lunchu moja kanapka jest świeża!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 01/10/14, 11:39

Kolejna myśl:

ekologia oznacza także, że Twój pojazd będzie służył długo w najlepszej cenie:

Jaki jest sens posiadania specjalnego pojazdu, którego garaż jest oddalony o 50 km i do którego nie ma złomu?

Podczas moich wakacji w Lozère tego lata uderzyła mnie liczba Citroënów C-15 nadal w obiegu. W tym słabo zaludnionym regionie widywaliśmy 3 lub 4 dziennie. U siebie, w Belgii, na gęsto zaludnionym obszarze (ale niezbyt bogatym) jest to maksymalnie 1 lub 2 tygodniowo!

Chodzi mi zatem o to, żeby powiedzieć: za litr mniej, czasami płacimy dużo pieniędzy!

Oczywiście Twoja decyzja będzie prawdopodobnie inna w przypadku usługi cateringowej w mieście i ardoisier w Ardèche
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
aroun
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 01/10/14, 10:19




przez aroun » 01/10/14, 14:39

Dziękuję Słonio za dobrą radę..

Właśnie przeprowadziłem się jak Michel Morin (termin w Girondin oznacza fachowca wykonującego wiele usług) około 30 km na południe od Bordeaux, gdzie trzeba czekać dwa miesiące na znalezienie fachowca od drobnych prac hydraulicznych, elektrycznych lub murarskich. Mnogość narzędzi, które mogą być niezbędne w wielu obszarach.

Myślałem o tym pomyśle o bliskości warsztatu (i solidnego mechanika) i jedynym "uczciwym" w pobliżu mojej wsi jest Citroen.
Byłem dość zaskoczony tym, co Motornature powiedział o LPG. Nie myśląc, że to paliwo kopalne jest naprawdę zielone, wierzyłem w redukcję siarki i ołowiu. wydłużenie żywotności silników mogłoby stanowić względną korzyść ekologiczną... A co z hybrydami użytkowymi!??

W każdym razie dziękuję za reakcję, Elephant
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 01/10/14, 14:50

Aroon napisał:A co z hybrydami użytkowymi!??
Według mojej wiedzy nie ma żadnego.

Możesz rozważyć model elektryczny (na przykład Kangoo ZE, Nissan eNV200 lub elektryczny Partner), ale musisz sprawdzić, czy ograniczenia (w szczególności pod względem zasięgu i czasu ładowania) są zgodne z Twoim zadaniem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 01/10/14, 17:32

Któregoś dnia, mijając warsztat Nissana, zobaczyłem coś wielkości elektrycznego Berlingo.

Nie sądzę, żeby ten całkowicie elektryczny Ci odpowiadał, bo autonomia to jedno i już nie jest zbyt duża, ale co więcej, to nieprawda. Tak więc, jeśli nie połączysz się z każdym klientem, zimą prawdopodobnie zabraknie Ci prądu, jak powiedział nam tej zimy kanadyjski ekolog swoim Nissanem Leaf...

Zatem pierwsze kryterium wyboru: rozmiar.
Biorąc pod uwagę twoją pracę, będziesz potrzebować dobrego zapasu sprzętu, jeśli chcesz uniknąć marnowania czasu i paliwa na „bieganie po spalone” (belgijskie wyrażenie :D )
Zatem moim zdaniem pojazd musi pomieścić jedną lub dwie szafki na części i zestawy maszyn, 5-stopniową drabinę, odkurzacz oprócz narzędzi i 150-litrowy bojler (świetny klasyk do napraw). Dlatego uważam, że rozmiar Berlingo jest trochę za mały, wolałbym wybrać rozmiar „VW Combi” (2500 kg PMA) lub przy szczyptę Jumpy.

Pamiętaj, że jeśli chodzi o rozmiar, błędy są kosztowne. jeśli nie zainwestujesz w wielkość pojazdu (i organizację), stracisz czas i paliwo.

Zastanów się dokładnie, jakich części będziesz potrzebować: mnie, który nie zajmuję się handlem, wymiana kranu zajmuje mi sobotnie popołudnie, ponieważ nigdy nie mam „tej małej części”, której potrzebuję i do której muszę się udać 3 razy o godz. Brico! Co więcej, wygląda to profesjonalnie i cieszy klientów, którzy często mają lepsze rzeczy do roboty niż poświęcanie jednego dnia na czekanie na „technika, który się zna”.

Graj na komunikacji: w dobie Internetu połowa klientów jest w stanie przesłać Ci jedno lub więcej zdjęć sprawcy. Pretekst, że ma to zaoszczędzić czas… a tym samym zaoszczędzić pieniądze

Kolejna myśl: na początku nie tarzamy się w złocie. Aby latać, potrzebujesz wszystkich piór. VW, Peugeot, Citroen, Mercedes młodszy niż 6 lat, 150.000 XNUMX km to ogólnie niezawodne pojazdy. Często jest to bardziej rozsądne niż inwestowanie w nowy pojazd, który będzie musiał być w pełni ubezpieczony.

Niech pojazd będzie czysty, piśmienny, a nawet zabawny (graficy robią teraz wspaniałe naklejki fotograficzne).
Zamiast tego inwestuj swoje pieniądze w reklamę (nie daj się oszukać złotym stronom, śmieciowym gazetom i innym). Natomiast przy tego typu aktywności 1/3 ulotek A4 w skrzynkach pocztowych, kiedy tylko masz wolną chwilę, to super!
Zawsze miej przy sobie wizytówki samoprzylepne!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 01/10/14, 17:53

Słoń napisał:Nie sądzę, żeby ten całkowicie elektryczny Ci odpowiadał, bo autonomia to jedno i już nie jest zbyt duża, ale co więcej, to nieprawda. Tak więc, jeśli nie połączysz się z każdym klientem, zimą prawdopodobnie zabraknie Ci prądu, jak powiedział nam tej zimy kanadyjski ekolog swoim Nissanem Leaf...
Zimy kanadyjskie nie są porównywalne z zimami w Bordeaux :P
Ale tak naprawdę trzeba liczyć na około 80 km „pewnej” autonomii i myślę, że to może nie wystarczyć do Twojej pracy (to zależy od Ciebie).

Zgadzam się również ze Elephantem co do kryterium wielkości.

Z drugiej strony rada dotycząca zakupu używanego automatycznie poprowadzi Cię w stronę diesla, co wydaje Ci się absolutnie zaporowe...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 01/10/14, 17:57

Aroon napisał:
Byłem dość zaskoczony tym, co Motornature powiedział o LPG.



Uważaj na wszelkiego rodzaju „ajatollahów”!

[Mam teścia, który używa wyłącznie olejów z najwyższej półki; zawsze się ze mnie naśmiewał, bo w lokalnym hipermarkecie wystawiam na sprzedaż „normalne” oleje, bez marki; oznajmił mi całe zło; moje Citroêny zgasły przy przebiegu około 400 000 km; nawet mój zabytkowy 2CV przekroczył wówczas 200 000 km; w zasadzie ma budżet na ropę naftową trzykrotnie większy od mojego; To jego wybór!]

Mam 2 auta na LPG. Mój punkt widzenia :

a) pozostaje paliwem kopalnym; dlatego w rzeczywistości przyczynia się, podobnie jak olej napędowy i benzyna, do globalnego ocieplenia;
b) pozostaje silnikiem cieplnym, a więc w zasadzie bojlerem, który nosisz ze sobą i który wciąż trochę się porusza!
c) dla quibblerów prawdopodobnie niewielka utrata mocy [ale my używamy silnika na 10 lub 15% jego mocy, chyba że jesteś fanatykiem pisku opon!]

Więc rzeczywiście nie jest to „rozstanie”! [ale czy samochód elektryczny napędzany energią elektrojądrową z EdF to naprawdę samochód???? To pytanie powinniśmy zadać sobie także wtedy, gdy nie jesteśmy producentem energii odnawialnej: fotowoltaicznej, wiatrowej czy...]

ale:

a) prawie brak cząstek [jest to widoczne w oleju, który pozostaje przezroczysty nawet po 15 000 km; to nie jest pomysł ani hasło reklamowe]; zmienia się to radykalnie w przypadku diesla (nawet jeśli w przypadku FAP trochę się to zmienia), a nawet w przypadku silnika benzynowego...

b) bardzo znaczące redukcje pozostałych emisji: CO, pochodnych siarki (nie mówimy już o kwaśnych deszczach...)...

Uwaga: koniec z ulgami podatkowymi; potrzebujesz maszyny, która dużo zużywa i dużo jeździ, aby odzyskać początkową inwestycję (około 3 euro).

Uwaga, należy zaplanować wzrost zużycia paliwa o 15% w l/100 km, ze względu na niższą gęstość LPG.

Krótko mówiąc, nie daj się zachwycić!!! I pomyśl samodzielnie, korzystając z tych kilku wskazówek.

[Uwaga: w moim przypadku taktyka polegała na zakupie używanego kombi na benzynę, trochę "chciwego", nie do sprzedania, za niską cenę - było to C5, 2 lata, 23 000 km, 5 euro mniej niż odpowiednik HDI!!! Szukając trochę - zajęło mi to 000 lub 2 miesiące! - może to też jest w narzędziu???]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 01/10/14, 18:03

Z ciekawości sprawdziłem, czy uda nam się znaleźć małe, benzynowe pojazdy użytkowe typu kabriolet:

http://www.lacentrale.fr/auto-occasion- ... 86193.html
0 x
aroun
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 01/10/14, 10:19




przez aroun » 01/10/14, 18:22

uch! elektryczny? Czy to jest ekologiczne? Ponieważ u siebie, pomiędzy Golfech, Braud i Saint Louis, w energetyce jądrowej już daliśmy i naprawdę chcielibyśmy się bez tego obejść! I zrozumiecie, że nie znam się na samochodach, interesuje mnie bardziej budynek!

Dziękuję ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 169