A: Motocykl wkrótce Inspekcja techniczna? (Dziękuję Europa)

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79425
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11085

A: Motocykl wkrótce Inspekcja techniczna? (Dziękuję Europa)




przez Christophe » 19/06/11, 19:22

Oto debata wideo z kanału Parlamentu Europejskiego (którą właśnie odkryłem) na temat ustanowienia możliwej... europejskiej kontroli technicznej motocykli (ouch ouch ouch...) już praktykowanej w niektórych krajach (Niemcy, Austria.. .)

Debata dotyczy także zanieczyszczeń oraz ogólnie bezpieczeństwa motocykli i jednośladów.

Pełna debata trwająca około 15 minut: http://www.europarltv.europa.eu/fr/play ... fe009fe484

2 krótkie raporty:

http://www.europarltv.europa.eu/fr/play ... fe009fc7de
http://www.europarltv.europa.eu/fr/play ... f300a38181

Strona nie jest zbyt dobrze wykonana, skorzystaj z wyszukiwarki po prawej stronie, aby znaleźć drogę...

ps: podzielmy temat rowerzystów forum (i jesteśmy w tym całkiem dobrzy) https://www.econologie.com/forums/les-motard ... t1934.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 20 / 06 / 11, 12: 16, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
sherkanner
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 386
Rejestracja: 18/02/10, 15:47
Lokalizacja: Autriche
x 1




przez sherkanner » 19/06/11, 21:25

Myślę że na przeglądzie technicznym 2 kół do tego dojdziemy. Odbywa się to w Niemczech/Austrii. To samo co w przypadku samochodów, czyli nie rewelacyjnie.

Moim zdaniem dorównamy Europie. Ale w tym celu musimy usunąć limit 100 KM i jednocześnie zakazać jazdy poniżej 15 KM z licencją B, co dla mnie jest herezją. Jak ludzie, którzy nigdy nie jeździli na napędzie 2WD, chcą kontrolować 15 KM i związaną z tym ponad 120 kg? Znajdują się w pojeździe, nad którym w ogóle nie kontrolują, a przede wszystkim nie są świadomi niebezpieczeństw związanych z dwoma kołami.
0 x
Kiedy pracujemy, zawsze musimy dawać 100%: 12% w poniedziałek; 25% Wtorek; 32% Środa; 23% w czwartek; i 8% w piątek
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79425
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11085




przez Christophe » 19/06/11, 22:09

Dla kontroli technicznej może to stanowić problem u wszystkich, którzy np. zmienili garnek... A co z kosztami i limitami? Czy istnieją motocykle z 1980 r. i starsze, które nadal są w ruchu? Czy zamierzamy ich zakazać, ponieważ za bardzo zanieczyszczają środowisko? No właśnie, przypomniał mi się ten temat: https://www.econologie.com/forums/ville-inte ... 10686.html w którym być może brałeś udział?

Poza tym byłbym administratorem, który zleciłby przegląd motocykla, nalegałbym, aby przy okazji sprawdzić hałas... a wtedy będzie bolało! Bardzo źle !!

+1 za równoważność licencji B, ale we Francji, z tego co wiem, minęło już kilka miesięcy: trzeba odbyć kilka godzin (chyba 6) szkolenia...

Zatem 6 godzin dla 125 cm20, 2300 godzin dla aż do XNUMX cmXNUMX (rakieta Triumph)... dla mnie obliczenia są łatwe do zobaczenia!
: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173




przez Gildas » 19/06/11, 22:19

Witam,

Rzeczywiście, aby jeździć na 125 od początku roku z etap od 7 rano obowiązkowo.Uważam, że przy dwóch osobach cena jest taka sama.

CT za hałas zgodności, ale także za moc, która może wzrosnąć do 34 KM w przypadku 125, nieokiełznając jej!
0 x
Avatar de l'utilisateur
sherkanner
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 386
Rejestracja: 18/02/10, 15:47
Lokalizacja: Autriche
x 1




przez sherkanner » 19/06/11, 22:55

W przypadku Austrii nie ma obaw o zanieczyszczenie, wystarczy przestrzegać norm obowiązujących w roku sprzedaży, w przypadku mojej Hondy 84 nie ma wyznaczonego limitu zanieczyszczeń.

Wymiana garnka o ile jest dopuszczona do ruchu drogowego też nie stanowi problemu. Musi tylko przestrzegać maksymalnego poziomu dźwięku wskazanego w dokumencie rejestracyjnym (99 dB dla mnie ^^ Rozumiem, dlaczego teraz zawsze potrzebuję zatyczek do uszu).

Będzie bolało, jeśli chodzi o talerze, ponieważ Francuzi mają tendencję do stawiania małych.

Moim zdaniem jednym z najważniejszych działań byłoby obniżenie podatku VAT do 5% na sprzęt motocyklowy.
0 x
Kiedy pracujemy, zawsze musimy dawać 100%: 12% w poniedziałek; 25% Wtorek; 32% Środa; 23% w czwartek; i 8% w piątek
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 20/06/11, 09:51

sherkanner napisał:W przypadku Austrii nie ma obaw o zanieczyszczenie, wystarczy przestrzegać norm obowiązujących w roku sprzedaży, w przypadku mojej Hondy 84 nie ma wyznaczonego limitu zanieczyszczeń.

Tak, we Francji jest tak samo: tolerancja kontroli zależy od roku produkcji.
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 20/06/11, 10:03

Ct dla motocykli..dlaczego nie...Kiedy każdej nocy budzi mnie jeden z moich sąsiadów, który uruchamia swojego Harleya o drugiej w nocy, aby iść upiec chleb..Zgadzam się na kontrolę poziomu dźwięku..Kiedy próbuję mojego Dzieciak 50mbk na drodze z głową na kierownicy Udało mi się go przekonać, żeby trzymał się licznika 92km/h (GPS) 102 :zaszokować: chociaż wszystkie główne części (silnik, skrzynia biegów, wydech, zapłon, gaźnik) są oryginalne (kołnierze na pewno zostały usunięte, ale wszystkie są uszczelnione). Mówię sobie, że też nie byłoby źle, gdyby było trochę porządku w montażu. ..
Za stare uszkodzone....Co do starych samochodów zanieczyszczenie do norm obowiązujących na wyjeździe...Utrzymanie przodka w dobrym stanie mechanicznym to obowiązek...

5% VAT na sprzęt zabezpieczający rowerzystę, o jakim możesz marzyć... O wieniec z kwiatów na trumnę tak, nie martw się
: Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79425
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11085




przez Christophe » 20/06/11, 12:02

Lol Macro, ale HD są odbiegające od normy, mają własne wewnętrzne standardy, a kontrolerzy są głusi od lat! Nie śmiejąc się, uważam, że sposób obliczania/linearyzacji/całkowania dB (duża zmienność w przypadku HD) musi dobrze pasować do HD, bo w „szczycie” często przekraczamy 110-115 dB!!

Ale jest coś gorszego: są to QUAD, to prawdziwe gówno dźwiękowe, najwyraźniej nie podlegają ani normom samochodowym, ani motocyklowym!! Bardzo głośno, zwłaszcza w porównaniu z tym, co ciągnie (hihihihi)... poza HD, jest melodyjny!

Gildas pisał: CT za hałas zgodności, ale także za moc, która może wzrosnąć do 34 KM w przypadku 125, nieokiełznając jej!


Spodziewałem się tej propozycji, więc jeśli na razie podsumujemy, mamy listę kontrolną do wykonania przed ewentualnym przeglądem motocykla:

Kontrola AUTO (jeśli o czymś zapomniałem?):
a) zanieczyszczenie
b) pożary / prąd
c) amortyzacja
d) hamowanie
e) stan ogólny

WIĘCEJ:
f) Hałas
g) Ławka siłowa

= DUŻY RACHUNEK i CIĘŻKIE inwestycje w centra kontroli. O ile mi wiadomo, ławka zasilająca motocykl jest rzadkością, nie ma 1 na dział....

Nawet nie wiem czy maszyny AUTO check są kompatybilne z MOTO (oświetlenie, tłumienie, hamowanie...??? żeby zobaczyć...)

Zatem narzucenie przeglądu motocykli to już konieczność inwestycji rzędu kilkuset tysięcy euro za kilkadziesiąt tysięcy euro rocznego obrotu... Chyba, że ​​bardzo mocno ograniczycie ich lokalizację, np. 1 ośrodek na wydział.. .
0 x
Avatar de l'utilisateur
Napo krasnolud
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 180
Rejestracja: 04/03/10, 10:43
Lokalizacja: Gdzieś ponad tęczą




przez Napo krasnolud » 20/06/11, 13:56

ale w tym przypadku zostanie ustanowiony quasi-monopol, co nie do końca jest legalne
0 x
Spośród wszystkich tych, którzy nie mają nic do powiedzenia, to najpiękniejsze, którzy milczą
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79425
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11085




przez Christophe » 20/06/11, 14:10

Dlaczego Napo? Wystarczy uczynić tę praktykę legalną...

Przykładowo: liczba aptek na dzielnicę/miasto jest ograniczona w stosunku do liczby mieszkańców...więc śmiało można powiedzieć, że na wydział będzie tylko jedna kontrola motocykli...

A szkoda dla motocyklistów, którzy będą musieli przejechać 150 km w obie strony, aby odbyć przegląd techniczny…
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134