Brudna pogoda dla Airbusa! A310 rozbił się na morzu

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Brudna pogoda dla Airbusa! A310 rozbił się na morzu




przez Christophe » 30/06/09, 09:59

Po katastrofie A330 w Rio kilka tygodni temu, A310 rozbija się na morzu, najwyraźniej również z powodu złej pogody... Czy stoi za tym globalne ocieplenie?

Airbus A310 rozbija się u wybrzeży Komorów z 66 Francuzami na pokładzie NOUVELOBS.COM | 30.06.2009 | 09:52

Spośród 153 pasażerów lotu Yemenia Air 66 to Francuzi, pozostali Komorowie. Ratownicy zauważyli kilka ciał i kabinę Airbusa. „W poszukiwaniach biorą udział statki i łodzie z Komorów i Madagaskaru” – powiedział urzędnik.


Airbus A310 krajowego przewoźnika Yemenia Air lecący na Komory rozbił się na morzu w nocy z poniedziałku na wtorek w pobliżu tego archipelagu na Oceanie Indyjskim, ogłosił we wtorek, 30 czerwca urzędnik jemeńskiego lotniska. Ciała zostały zauważone przez służby ratunkowe, a nad kabiną samolotu przeleciały władze Komorów.

Na pokładzie znajdowały się 153 osoby, w tym 66 Francuzów i Komorów: 142 pasażerów i 11 członków załogi. Wśród tych pasażerów na pokład samolotu w Marsylii weszło 61 osób, głównie rodziny Komorów powracające do kraju. W sumie podczas międzylądowania na lotnisku Marignane (Bouches-du-Rhône) podróżowało 78 osób.
Sześćdziesięciu jeden z nich miało kontynuować podróż na Komory i musiało zająć miejsce w samolocie A310, który wyleciał ze stolicy Jemenu do Dżibuti, a następnie do Moroni, gdzie miał wylądować we wtorek o 01 w nocy (czasu paryskiego).

zła pogoda

Sekretarz stanu ds. transportu Dominique Bussereau wskazał w Europe 1, że być może przyczyną zniknięcia Airbusa była zła pogoda. Dodał, że Francja będzie „uczestnikiem” śledztwa.
„Mówimy o podejściu, odstąpieniu od umowy, a następnie nowym podejściu, które zostałoby pominięte” – szczegółowo wyjaśnił. „Na razie musimy zachować ostrożność, dopóki wszystkie te informacje nie zostaną zweryfikowane” – podkreślił sekretarz stanu.
„Być może w śledztwo włączy się także Francja” – dodał, w szczególności „jeśli na pokładzie będą rodacy”, co „z pewnością” ma miejsce.

Dyrektor międzynarodowego lotniska Moroni powiedział także AFP o „niesprzyjających warunkach pogodowych” w planowanym czasie lądowania samolotu. „Samolot miał nastąpić o 22:30. Przed lądowaniem wieża kontrolna utraciła łączność z załogą. Warunki pogodowe były niesprzyjające ze względu na silne porywy wiatru” – powiedział Hadji Mmadi Ali.


http://tempsreel.nouvelobs.com/actualit ... _pers.html
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 30/06/09, 11:14

Podobnie jak w przypadku Air France A330, jest mało prawdopodobne, aby katastrofa wynikała z braku konserwacji samolotu, ponieważ w przypadku tego samolotu nie powiedziałbym tego samego.

Mam kuzyna w przemyśle lotniczym, który przez długi czas pracował przy sprawdzaniu samolotów.

Powiedział mi, że jeśli w tekstach kontrole są jednakowe dla wszystkich firm, to w rzeczywistości (co do łodzi – por. Erika) powaga kontroli zależy w dużej mierze od ceny, jaką firma chce zaproponować i czasu że zgadza się na uziemienie swojego samolotu.

W ten sposób „czek”, który w Air France (lub innej dużej zachodniej firmie) będzie trwał 10 dni, zostanie skrócony do 3 w przypadku niektórych pozbawionych skrupułów firm lub nieposiadających dużych środków.

Mała anegdota dla zilustrowania:
Mojego kuzyna przywieziono na test zasilacza (masek spadających z sufitu w przypadku spadku ciśnienia) samolotem ukraińskiej firmy lub podobnej.
60% zasilaczy ulega awarii

Szef kazał mu nadal stemplować czek jako ważny, podając następujące argumenty: „w każdym razie ten cynk jest tak zepsuty, że w przypadku depresji wszyscy nie żyją”.

i nie mówię tu o dziurach w kabinach zaklejonych taśmą i zamaskowanych warstwą farby itp...


Krótko mówiąc, nie dajcie się zwieść: latanie jest potencjalnie niebezpieczne, ale niektóre z nich są prawdopodobnie bardziej niż inne…
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 30/06/09, 14:40

Kiedy wypadki zdarzają się gdzie indziej, dzieje się tak dlatego, że ranią rzeczy (ten jemeński samolot, pociągi w Anglii itp.)
Kiedy zdarza się to francuskiemu „dziedzictwu”, przynosi to pecha…

To możliwe... Ale proszę o zobaczenie...
A330 właśnie przeszedł remont. Być może część została nieprawidłowo zmontowana... (sonda pomiaru prędkości, losowo)
(Wydaje mi się, że często, gdy samolot spada po remoncie, przyczyną awarii jest remont...)
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 30/06/09, 16:10

indy49 napisał:Kiedy wypadki zdarzają się gdzie indziej, dzieje się tak dlatego, że ranią rzeczy (ten jemeński samolot, pociągi w Anglii itp.)
Kiedy zdarza się to francuskiemu „dziedzictwu”, przynosi to pecha…


Uważaj, nie zmuszaj mnie do powiedzenia tego, czego nie powiedziałem. Jestem bardzo, bardzo daleki od bycia szowinistą.

Wyraziłem się jasno „w Air France (lub inna duża zachodnia firma)”, ale nie chodziło o wykrzykiwanie „brudu biednych”, jak powiedziałby Gabin na przejściu przez Paryż.

Chciałem tylko powiedzieć, że gdyby ten sam bilet mógł zmienić się z prostego na potrójny w przypadku różnych przewoźników w ramach tego samego lotu, w jednym z przypadków konieczne byłoby drastyczne cięcie wydatków.

Kiedy wiemy, że statek powietrzny unieruchomiony na ziemi może powodować straty operacyjne kilkaset tysięcy euro za dzień unieruchomienia, dla tanich przewoźników i/lub firm czarterowych może kusić przeprowadzanie kontroli z mniej ostrożnymi kontrolerami.

Co więcej, uwaga ta opierała się na rzeczywistych doświadczeniach związanych z tą sytuacją: kiedy mój kuzyn wykonywał tę pracę, stworzył własną czarną listę firm, aby uniknąć na podstawie tego, co udało mu się zaobserwować na temat jakości kontroli. Okazuje się, że były w nim wyłącznie firmy afrykańskie, z byłego bloku wschodniego i innych „biednych” krajów. Nie ja to wymyśliłem.

indy49 napisał:Być może część została nieprawidłowo zmontowana... (sonda pomiaru prędkości, losowo)

Być może podczas kontroli wystąpił problem, prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy. Z drugiej strony w kręgach lotniczych krążą pogłoski, że sondy kołkowe (potencjalnie będące przyczyną katastrofy) mają wadę konstrukcyjną (a zatem nie ma to nic wspólnego z rewizją), która spowodowałaby ich dekantację w szczególnie trudnych warunkach pogodowych warunki.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
gentil33
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 09/06/09, 09:17
Lokalizacja: bordeaux

kaczka




przez gentil33 » 30/06/09, 16:21

Według ubiegłotygodniowej Kaczki przykutej, w odniesieniu do Airbusa A330 chodzi o sondy. Były to starsze modele, które miały tendencję do łatwego zamarzania. Co więcej, zdaniem Kaczki, podczas lotu Airbus automatycznie przesłał niepokojące informacje, po czym na lotnisku w Paryżu czekał na niego zespół techników, aby je zmienić... za późno!
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 30/06/09, 16:31

Targol napisał:Uważaj, nie zmuszaj mnie do powiedzenia tego, czego nie powiedziałem. Jestem bardzo, bardzo daleki od bycia szowinistą.

Wcale nie postrzegałem tego jako szowinizmu.
Przepraszam, jeśli wprowadziłem czytelników w błąd.

Targol napisał:Być może podczas kontroli wystąpił problem, prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy. Z drugiej strony w kręgach lotniczych krążą pogłoski, że sondy kołkowe (potencjalnie będące przyczyną katastrofy) mają wadę konstrukcyjną (a zatem nie ma to nic wspólnego z rewizją), która spowodowałaby ich dekantację w szczególnie trudnych warunkach pogodowych warunki.

Rzeczywiście może tak być (dużo o tym słyszymy), ale nie zaniedbujmy rewizji i tego nie mówimy: po prostu powiedziano nam, że właśnie ją zmieniono, co sugeruje, że była dobrze utrzymana, ale my nigdy nie wspomniałem o możliwości wystąpienia błędu rewizyjnego. Jest to jednak przypadek równie prawdopodobny (moim bardzo skromnym zdaniem). Mimo zabezpieczeń śrubka szybko się gubi (wystarczy porównać auto przed i po zjeździe do garażu). :D
Oto przykład z szybowania: skrzydła zostały wymienione... ale nie naprawione! Na szczęście istnieje lista kontrolna przed lotem, w przeciwnym razie katastrofa gwarantowana!
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 30/06/09, 19:04

Witam Targol
Być może podczas kontroli wystąpił problem, prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy. Z drugiej strony w kręgach lotniczych krążą pogłoski, że sondy kołkowe (potencjalnie będące przyczyną katastrofy) mają wadę konstrukcyjną (a zatem nie ma to nic wspólnego z rewizją), która spowodowałaby ich dekantację w szczególnie trudnych warunkach pogodowych warunki.


http://fr.wikipedia.org/wiki/Tube_de_Pitot

Podczas katastrofy na Mont St Odile mówiliśmy o problemie z wysokościomierzem, tutaj mamy do czynienia z rurką Pitota. Podobno trudno ufać powaleniu pilota, gdy przyrządy podają błędne dane. :zmarszczyć brwi:

Rzeczywiście, Targol, też słyszałem wiele okropności na temat sposobu, w jaki remontuje się niektóre kabiny i silniki... Nigdy nie bierz do grona innych czysto afrykańskich firm lotniczych... chyba że masz skłonności samobójcze...
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
gentil33
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 09/06/09, 09:17
Lokalizacja: bordeaux

lot według przyrządów




przez gentil33 » 30/06/09, 19:18

Warto wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje kradzieży. Lot VFR lub lot z widocznością i lot według wskazań przyrządów IFR.

W IFR, gdy warunki pogodowe są złe lub gdy jest ciemno, przednia szyba jest bezużyteczna, ponieważ na zewnątrz nie widać absolutnie nic, są tylko przyrządy i nic więcej. A jeśli chodzi o prędkość, jeśli nie masz instrumentu, absolutnie nie możesz używać wrażeń swojego ciała, aby oszacować prędkość. Czasy dziadka Bolingtona już dawno minęły.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 30/06/09, 19:57

Wydaje się, że w tym przypadku hipoteza samolotu-śmieci potwierdza się: samolot, który się rozbił, miał zakaz przelotów i międzylądowań we Francji na ponad 2 lata.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29




przez wirbelwind262 » 30/06/09, 21:12

dobry wieczór
krótki link do lotu AF447
http://www.eurocockpit.com/
mieć !
Dobry wieczór
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 107