Aerodiesel z przeciwbieżnym silnikiem tłokowym

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
bigeasy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 29/12/10, 12:12
Lokalizacja: w pobliżu dużego jeziora

Aerodiesel z przeciwbieżnym silnikiem tłokowym




przez bigeasy » 18/02/11, 23:34

Halo
Podczas pokazów lotniczych w Friedrichshafen nad brzegiem Jeziora Bodeńskiego miałem okazję zobaczyć ten protosilnik wysokoprężny o mocy 80 KM, przeznaczony dla ULM,
2 cylindry, 4 tłoki, magnezowa skrzynia korbowa, doładowanie
Cechą charakterystyczną tego silnika jest połączenie dwóch wałów korbowych z wałem napędowym za pomocą paska zębatego, który spełnia dwie funkcje
moje zdjęcia:
Obraz

Obraz

Obraz

Pozostałe zdjęcia na stronie:
http://www.aviator.cc/pics/engines/

René
Ostatnio edytowane przez bigeasy 24 / 02 / 11, 10: 23, 2 edytowany raz.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 21/02/11, 16:17

bigeasy


Widziałem ten silnik 2-suwowy, który oferuje tłoki grawitujące w tym samym cylindrze, gdzie następuje eksplozja pomiędzy powierzchnią czołową tłoków, masa jest znacznie zmniejszona, jednak mam wątpliwości co do 80 KM i paska, który jest bardzo pożądany, napinaczy mają też za małą średnicę.

Cóż, to prototyp i zawsze jest miejsce na ulepszenia! :D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
micdhi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 109
Rejestracja: 16/12/06, 09:58
Lokalizacja: Tarn Mazamet




przez micdhi » 23/02/11, 21:41

dobry wieczór
mała uwaga, sztywne elementy pompy wtryskowej wysokiego ciśnienia są zespawane po dwa i diametralnie naprzeciw siebie, pompa na 4 cylindry służy na 2.
gdy wiemy, że długość tych sztywników jest niezbędna do uzyskania identycznego początku wtrysku....
z dodatkiem połączenia po spawaniu!! kilka połączeń??
także podłączenie zasilania pompy na drugim pasku zębatym >>> dziwne.
a ta mała czerwona rurka o długości kilku cm to teoretycznie powrót pompy, czyli dobre pół litra na minutę do zbiornika??
ja też, >>> cóż, to prototyp
Cordialement
0 x
„życie ma więcej wyobraźni niż nasze sny” Christophe COLOMB
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 23/02/11, 22:03

micdhi napisał:mała uwaga, sztywne elementy pompy wtryskowej wysokiego ciśnienia są zespawane po dwa i diametralnie naprzeciw siebie, pompa na 4 cylindry służy na 2.
gdy wiemy, że długość tych sztywników jest niezbędna do uzyskania identycznego początku wtrysku....
z dodatkiem połączenia po spawaniu!! kilka połączeń??
także podłączenie zasilania pompy na drugim pasku zębatym >>> dziwne.
a ta mała czerwona rurka o długości kilku cm to teoretycznie powrót pompy, czyli dobre pół litra na minutę do zbiornika??
ja też, >>> cóż, to prototyp
Cordialement


Rzeczywiście pachnie lotnictwem „amatorskim”, na tych samych rurach wysokiego ciśnienia jest też spoina T bardzo blisko przyłącza pompy, demontaż/montaż bez powodowania działania/osłabienia ????????? :płakać: Trzeba powiedzieć, że pompy wtryskowe na 2 cylindry są znacznie mniej powszechne. Robiąc to w ten sposób, znacznie zmniejsza się koszty rozwoju. :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
FDV
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 05/03/11, 13:02




przez FDV » 06/03/11, 20:10

Tutaj znam tzw http://www.dair.co.uk/

ale to jest nowość.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 173