Targol superstar! Targol w telewizji! Awaria Klausa i awaria EDF

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Targol superstar! Targol w telewizji! Awaria Klausa i awaria EDF




przez Targol » 02/02/09, 16:48

Wiesz, kiedy słyszysz w wiadomościach, że „tylko x0000 domów pozostało bez prądu po burzy, która nawiedziła południowy zachód”, wyobrażasz sobie biedny, samotny dom w środku lasu, na końcu 10 km zerwanych linii energetycznych. Cóż, rzeczywistość jest czasami trochę inna.

W Landiras, wiosce na południu Żyrondy liczącej +/- 2000 mieszkańców, zeszłej nocy nadal było ponad 100 domów (głównie podzielonych na 3 dzielnice) bez prądu.

Daleki od kwestionowania energii i profesjonalizmu agentów EFRR w terenie, jasne jest, że istnieją pewne niedociągnięcia w koordynacji prac. Może winić za to brak środków?

Mimo to, zmęczony codziennymi odpowiedziami EFRR „ale wszyscy są ponownie połączeni z Landiras, nie ma nic więcej do roboty”, burmistrz tej wioski zdecydował się użyć jedynej broni, jaka mu pozostała: mediów.

Ekipa FR3 przyjechała w tę niedzielę, 01 lutego, aby sfilmować „Zapomniane Landiras”.
Ponieważ jestem radnym miejskim i byłem tam, poprosił mnie, abym mu towarzyszył. Wynik jest tam:
http://www.youtube.com/watch?v=5GQoXGiK_Gs

(Dzięki Christophe za umieszczenie go w Internecie).

Wydaje się, że było to skuteczne, ponieważ w niecałe pół godziny po audycji podprefekt zapewnił burmistrza o swoim osobistym zaangażowaniu w tę sprawę i jeszcze tego samego wieczoru prefekt wezwał burmistrza.

Według wiadomości, które otrzymałem dzisiaj, wygląda na to, że 2 zespoły EFRR są obecnie na Landiras. Coś, czego nie widzieliśmy od prawie tygodnia.


Przy odrobinie szczęścia, w końcu odzyskałbym dziś moją ukochaną energię jądrową. : Mrgreen:

I tak, możemy być przeciwni energetyce jądrowej, po 10 dniach bez elektryczności zdajemy sobie sprawę, jak bardzo jesteśmy uzależnieni od elektryczności... :płakać:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7




przez highfly-nałogowiec » 02/02/09, 18:39

: Chichot:

Ogromny, koniec relacji:

Tutaj, bez uszkodzeń! W każdym razie podłączyli ponownie do 380V, a potem… wszystko jest spalone!

Hodujesz czarne koty w wiosce? : Mrgreen:

Przepraszam.

Sympatyzuje.
0 x
„Bóg śmieje się z tych, którzy potępiają skutki, których pielęgnują przyczyny” BOSSUET
"Na zobaczyć co jest Croit„Dennis MEADOWS
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 02/02/09, 18:43

Rzeczywiście, było kilka problemów z koordynacją…

Zapomnienie z pewnością, że nurt został przywrócony.
Brak odpowiedzi na wezwania Burmistrza.
Przywrócenie 380 na 230V…(zaskakujące!)

Mieszkańcy dostosowują się w przypadku mocnego uderzenia.

R6 burmistrza nie jest elektryczny?
:D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 02/02/09, 19:10

Cóż, nie będę udawał zdziwienia, bo Targol rzeczywiście powiedział mi o tym na początku popołudnia! Więc gratuluję tego małego raportu i cieszę się, że nie mam większych szkód!

Cóż, ten mały raport, który pokazuje „luki” w centralizacji energii… i „małe” zamieszanie ze strony EFRR (pkoi erdf, a nie rte? najwyraźniej EFRR jest lokalnym graczem, a RTE jest zarządzaniem dużymi uprawnienia przed podziałem więc...).

gegyx napisał:Przywrócenie 380 na 230V…(zaskakujące!)


Już 3 razy słyszę o takim błędzie, nie wydaje mi się to takie "zaskakujące" ani rzadkie...

gegyx napisał:R6 burmistrza nie jest elektryczny?


To nie Fiat Panda? Z grupą filmowaną przez przednią szybę myślałem o elektrycznym!

Ach, właśnie umieściłem plik do pobrania na statystyki energii elektrycznej we Francji, bardzo ciekawe i dość kompletne pod względem podziałów i cięć, w szczególności: https://www.econologie.com/electricite-s ... -4029.html


ps: Bawiłem się nową funkcją Youtube, która umożliwia umieszczanie adnotacji podczas filmu! hehehehe
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 02/02/09, 19:38

Cóż, pan w białej marynarce jest burmistrzem, a kim jest Tragol?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 02/02/09, 19:40

To nieogolony chudy facet!! :P

ps: chciałbym wrócić do tego:

Wydaje się, że było to skuteczne, ponieważ w niecałe pół godziny po audycji podprefekt zapewnił burmistrza o swoim osobistym zaangażowaniu w tę sprawę i jeszcze tego samego wieczoru prefekt wezwał burmistrza.


Ach ta siła mediów!! Ale czy wioski, do których FR3 nie jedzie zrobić raportu, mogą umrzeć z zimna? Mało republikańskie jak na zachowanie "elektryków"...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 02/02/09, 21:10

: Arrow: Hej Targol, chciałbym powitać 4 uchodźców energetycznych. : Chichot:

W przypadku ujęcia 380 V wydaje się, że kluska jest dość powszechna. . .

Musiałam jechać do Dordogne w niedzielę, żeby przenieść zamrażarkę Pretty Mom, zanim się rozmrozi. Prąd wrócił do nich w poniedziałek, ale zapomnieli o fazie, przez co połowa domu została pozbawiona prądu. Na szczęście kocioł i zamrażarka działały, ale telewizor nie... Niektórzy mają szczęście... : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 02/02/09, 21:43

Gdy EDF równoważy 2 fazy zamiast fazy i przewodu neutralnego, być może przerywacz licznika EDF przeskakuje, zanim instalacja domowa... Nie?

----------

Ten podprefekt wkrótce awansuje!

w kanale...
: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 02/02/09, 22:30

Nie wydaje mi się, żeby skakał, bo dopóki intensywność nie przekracza ustawienia, nie tnie. Podobnie jak nie ma upływu do ziemi ani żadnej innej ścieżki, mechanizm różnicowy również nie wyłącza się.
Tak więc urządzenia elektryczne pobierają 380 V i powodują, że wszystko się psuje.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 03/02/09, 09:00

Kochani, mam dobrą i złą wiadomość:
- Dobra: odzyskałem sok. Jak co, zrobienie marionetki przed kamerą, to działa. Chociaż nie widzieliśmy ciężarówki EFRR od ponad tygodnia, wczoraj ze 100 domów bez prądu przeszliśmy do 2 (domów głęboko w lesie).
- złe: nadal nie odzyskałem telefonu i sieci. Czeka mnie długa walka między FT (która nie chce otworzyć pliku bez numeru telefonu w domu) a Neuf/SFR (która uważa, że ​​za uszkodzenie sprzętu odpowiada FT...)

Christophe napisał:
gegyx napisał:R6 burmistrza nie jest elektryczny?


To nie Fiat Panda? Z grupą filmowaną przez przednią szybę myślałem o elektrycznym!

To rzeczywiście panda, i to nie burmistrza, tylko mojej żony i nie jest elektryczna.

Jeśli chodzi o 380 V, wydaje się, że jest to spowodowane odwróceniem fazy/neutralnej, ale nie wiem wystarczająco dużo, aby komentować. Mogę jednak powiedzieć, że wygląda na to, że instalacje zabezpieczone wyłącznikiem różnicowoprądowym ocalały. Z drugiej strony wszystkie stare obwody się wypaliły.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 79