Stan umysłu dla realnej przyszłości

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 09/12/20, 09:53

0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Janic » 09/12/20, 11:22

Absolutnie nie! : Mrgreen:
Zaczęliśmy „tam” i „tam” pozostaliśmy, co oznacza porażkę. : Lol:
porażka z twojej strony, ponieważ te dyskusje ukazały twoje sprzeczności między mówieniem a byciem; tak, to rażąca porażka... jeśli chodzi o resztę ludzkości!
Izentrop, cytując Piccarda, ma ostatnie słowo, jeśli mogę tak powiedzieć.

Izentrop jak zwykle albo źle to odczytał, albo ty, tu nie chodzi o zniknięcie ludzkości, ale o upadek społeczeństwa (w jego obecnych wyborach), co wiąże się z resztą życia na tej ziemi, a nie tylko naszym zwykłym ego
ogłoszono we francuskojęzycznej szwajcarskiej telewizjiupadek naszych społeczeństw na rok 2030, jeśli nie zmienimy radykalnie naszego sposobu życia, myślenia i działania…
Ponad 48 lat później nadal nic nie zrobiliśmy, więc jeśli mówi prawdę, w krótkim czasie dwie trzecie ludności świata zniknie... Czy wyciągamy słomki?
jeśli została jeszcze słoma! : Chichot:
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 09/12/20, 12:31

Zawsze to redukcyjne niezrozumienie, które mnie męczy... i dodaje energii poprzez złość. : Mrgreen:
To wszystko jest bardzo energochłonne : Mrgreen:
Janic napisał: porażka z twojej strony, ponieważ te dyskusje ukazały twoje sprzeczności między mówieniem a byciem

Pomiędzy tym, co mówię i robię, nie ma sprzeczności, jednak pomiędzy tym, co relacjonuję, a tym, czym jestem, można znaleźć rozbieżność, czasem ogromną. Taka jest rzeczywistość, a nie zniekształcony obraz, jaki o niej tworzysz.
Nie udało mi się spróbować w obliczu bierności i konformizmu, o których nie wyobrażałem sobie, że są tak potężne na forum która chce być „ecotruc” i otwarta.
Połowa porażki z mojej strony, odkąd się nauczyłem : Mrgreen:
Ja cię nie znam. Znałbym Cię osobiście, od razu wiedziałbym, czy warto było z Tobą spróbować tego doświadczenia, czy nie
Nadal nie znam Cię osobiście, ale znam Cię lepiej. Zapłaciłem za ślepotę ekranu i klawiatury

Piccarda nie czytałem, w domu strona internetowa jest pusta (?), przytoczyłem jedynie uwagi Izentropa, które i tak są trafne co do rzędów wielkości i okresu. Por. Meadows
Więc naprawdę kłóci się o nic!

Janic napisał: Ponad 48 lat później nadal nic nie zrobiliśmy, więc jeśli mówi prawdę, w krótkim czasie dwie trzecie ludności świata zniknie... Czy wyciągamy słomki? jeśli została jeszcze słoma! : Chichot:

Dobrze to powiedzieć. Osobiście nie satysfakcjonuje mnie to, że na tym poprzestanę, biorąc pod uwagę, że można działać na lepsze.

Kiedy Cię czytam, słyszę tylko starego francuskiego idiotę, który umie tylko narzekać, włóczy się i nie rusza tyłkiem.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28749
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 09/12/20, 12:36

eclectron napisał:
Obamot napisał:Nie często widuję faceta, który zakłada wątek, a potem robi hara kiri.

Brak zrozumienia. Jeśli to do mnie mówisz? gdzie jest Hara Kiri?

Tak, rozumiem. Właśnie przeczytałem Twój ostatni post: budujący (niestety).
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Janic » 09/12/20, 13:07

Janic napisała: porażka z Twojej strony, ponieważ te dyskusje ukazały Twoje sprzeczności między powiedzeniem a istnienie
Nie ma sprzeczności między tym, co mówię, a fais : Arrowu: z drugiej strony, pomiędzy tym, co relacjonuję, a tym, czym jestem, można znaleźć przepaść, czasem ogromną. Taka jest rzeczywistość, a nie zniekształcony obraz, jaki o niej tworzysz.
Doceniam tylko osobę ze względu na Twoje ego!
Nie udało mi się spróbować w obliczu bierności i konformizmu, o których nie wyobrażałem sobie, że są tak potężne na forum która chce być „ecotruc” i otwarta.
Nie musisz wiedzieć, ale każdego dnia możesz się uczyć, że a forum to miejsce wymiany poglądów, a nie administracji, która narzucałaby swoje pomysły (choć idzie to powoli), więc konformistów jest tyle samo, co postępowców, a ty nie masz szans na miano drugiej kategorii.
Połowa porażki z mojej strony, odkąd się nauczyłem
biblijna maksyma mówi „że Bóg może wyprowadzić dobro ze zła” z porażki można wyciągnąć pożyteczne lekcje.
Ja cię nie znam. Znałbym Cię osobiście, od razu wiedziałbym, czy warto było z Tobą spróbować tego doświadczenia, czy nie
Na tym polega cała zaleta anonimowości, każdy może powiedzieć wszystko, udawać, że tak jest lub nie.
Nadal nie znam Cię osobiście, ale znam Cię lepiej. Zapłaciłem za ślepotę ekranu i klawiatury
Jaki jesteś głupi! Przede wszystkim nie można znieść, gdy zaprzecza się jego fantazjom o idealnym, nieistniejącym społeczeństwie, skoro od tysiącleci nic się nie zmieniło poza kilkoma rozproszonymi tu i ówdzie jednostkami.
Ty, ja (być może) w moich własnych wyborach. Idealizm to jedno, bycie pragmatykiem to przede wszystkim realizm.
Czekam więc na odpowiedź: czy jesz te zamordowane zwierzęta dla przyjemności ust? Działaj i bądź!
Dobrze to powiedzieć. Osobiście nie satysfakcjonuje mnie to, że na tym poprzestanę, biorąc pod uwagę, że można działać na lepsze.
Znasz historię gościa, który podnosi tyłek z krzesła, obchodzi je trzy razy i wraca, żeby na nim usiąść. Ile razy to zrobiłeś?
Kiedy Cię czytam, słyszę tylko starego francuskiego idiotę, który umie tylko narzekać, włóczy się i nie rusza tyłkiem. : Arrowu:
Ach, wreszcie! prawdziwy elektron, który został ujawniony!
Kwiat nie dba o to, kto na niego patrzy
Ale teraz śmierdzi coraz bardziej
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 09/12/20, 15:51

Obamot napisał:
eclectron napisał:
Obamot napisał:Nie często widuję faceta, który zakłada wątek, a potem robi hara kiri.

Brak zrozumienia. Jeśli to do mnie mówisz? gdzie jest Hara Kiri?

Tak, rozumiem. Właśnie przeczytałem Twój ostatni post: budujący (niestety).

To jest hara kiri, którego nie widzę związku w takim stopniu, w jakim ten temat rodzi się martwy, w każdym razie tutaj.
Budując, jeśli wolisz, nazywam to zerwaniem z powodu silnej rozbieżności.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28749
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 09/12/20, 16:58

Wow, to ty to powiedziałeś. To nie tak, że nic nie napisałeś, co... Nie udawaj, że nie masz z tym nic wspólnego.

Z jednej strony istnieje wizja społeczeństwa, jaką każdy ma, a z drugiej postawa, jaką mamy wobec siebie nawzajem. Nie chcę o tym dyskutować, ale nie mieszaj tego. Tam sprawia to wrażenie, jakbyś strzelał do wszystkiego, co się rusza (w sprawach kulinarnych obrażasz?)

Moralność: kto sieje, zbiera. Ale wydajesz się tępy, że nie chcesz tego widzieć ani rozpoznać. Jest to dowód. Naprawdę się tym nie przejmuję, ale wciąż znajdujesz sposób, aby to przywrócić. Ja to widzę tak.
Więc tak, podtrzymuję i nic więcej nie powiem.
1 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Janic » 09/12/20, 17:15

gdzie ten temat rodzi się martwy, w każdym razie tutaj.
Budując, jeśli wolisz, nazywam to zerwaniem z powodu silnej rozbieżności.
Z jednej strony istnieje wizja społeczeństwa, jaką każdy ma, a z drugiej postawa, jaką mamy wobec siebie nawzajem. Nie chcę o tym dyskutować, ale nie mieszaj tego. Tam sprawia to wrażenie, że strzela się do wszystkiego, co się rusza (do rzeczy kulinarnych...)
nic do dodania! Dobrze zacząłeś, a potem poślizgnąłeś się, absolutnie chcąc, aby świat (tej witryny) nawrócił się na Twoje przekonania (same w sobie niezłe).
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 09/12/20, 17:21

Obamot napisał:Wow, to nie tak, że nic nie napisałeś, eh... Nie udawaj, że jesteś tam bez powodu.

Moglibyśmy powtórzyć historię...
Natychmiast stanąłem w obliczu „głupiej” sprzeczności i nigdy nie spotkałem się z niczym konstruktywnym.
Temat jest mi bliski – ciągnąłem dalej – lubiłem dzielić się pewnymi rzeczami i zawsze w zamian tą „głupią” sprzecznością (nie będziemy nikogo wymieniać), więc przez długi czas rozumiałem, że to MARTWE.
Następnie wykorzystałem ten temat jako miejsce do przechowywania tego, co uznałem za interesujące i być może do podzielenia się z tymi, którzy czytają, ale milczą.
Ostatnio nie zdejmuję rękawiczek z tą „głupią” sprzecznością i mówię to, co mi leży na sercu, nawet jeśli oznacza to wyrzucenie.

Więc w każdym razie jestem tam po to, po co tam jestem..... Roll:
Nie ma też napisu Matka Teresa na czole.
Wszystko ma swoje granice, a upadek czegokolwiek (podmiotu) nigdy nie jest ładnym widokiem. : Mrgreen:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Janic » 09/12/20, 18:11

Moglibyśmy powtórzyć historię...
Natychmiast stanąłem w obliczu „głupiej” sprzeczności i nigdy nie spotkałem się z niczym konstruktywnym.
Temat jest mi bliski – ciągnąłem dalej – lubiłem dzielić się pewnymi rzeczami i zawsze w zamian tą „głupią” sprzecznością (nie będziemy nikogo wymieniać), więc przez długi czas rozumiałem, że to MARTWE.
Kiedy zacząłem studiować teologię na temat religii dominujących we Francji, zauważyłem u wszystkich ten sam dyskurs co ty i wszyscy, gdy podkreślamy ich wzajemne sprzeczności, wszyscy się złoszczą, zbyt przywiązani do swojej wiary, aby robić swoje. jedyne dobro ludzkości. Tylko kilku intelektualistów w tych religiach – (dlatego bardzo rzadko) przyznaje, że wszyscy mają ten sam cel, ulepszenie ludzkości, ale za pośrednictwem swojego jednego i jedynego kanału, ponieważ są przekonani o tym, że są tym dobrym, jedynym akceptowalnym kanałem (wszyscy inni oczywiście się mylą)
więc robiąc to, nic dziwnego, że jesteś tak samo rozczarowany jak TJ, ewangelista, buddysta, ateista czy zdenerwowany tradycyjny katolik. To nie jest wyjątkowe, to samo zjawisko występuje w polityce, medycynie i ostatecznie w społeczeństwie ludzkim! Jak oni wszyscy, masz przekonania i dzielisz się nimi ze sobą, to już wszystko! NIE?
Ostatnio nie zdejmuję rękawiczek z tą „głupią” sprzecznością i mówię to, co mi leży na sercu, nawet jeśli oznacza to wyrzucenie.
Całkiem:Przegoń to, co naturalne, a ono wróci galopując!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 88