Energia Peer to Peer

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Ann
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 16/06/23, 19:26
x 2

Energia Peer to Peer




przez Ann » 16/06/23, 19:28

Bonjour à tous,

Mam kilka pytań dotyczących handlu energią elektryczną Peer to Peer.
Aby dać trochę tła, handel energią elektryczną Peer to Peer to nowa technologia, która umożliwia uniezależnienie się od tradycyjnego systemu energetycznego poprzez przesyłanie energii elektrycznej bezpośrednio innemu mieszkańcowi lub otrzymywanie energii elektrycznej bezpośrednio od innego mieszkańca bez przepływu energii elektrycznej przez pośrednika który zajmuje centralną pozycję na rynku (taki jak EDF lub inni dostawcy energii elektrycznej). Krótko mówiąc, ludzie, którzy są w stanie wytwarzać energię elektryczną za pomocą paneli słonecznych, turbin wiatrowych (itp.), mogą sprzedawać nadmiar energii elektrycznej ludziom, którzy jej potrzebują.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, możesz sprawdzić ten link:
https://www.journaldunet.fr/web-tech/di ... t-acteurs/

Więc moje pytania są następujące:
- Co sądzisz o handlu energią typu „peer to peer”?
- Czy byłbyś gotowy sprzedać swoje nadwyżki energii?

Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi !!!
2 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Energia Peer to Peer




przez sicetaitsimple » 16/06/23, 20:35

Anna napisała:
Handel energią elektryczną Peer to Peer to nowa technologia co pozwala uniezależnić się od tradycyjnego systemu energetycznego...

Co masz na myśli, mówiąc o „nowej technologii”?
Rozszerzenie między tobą (producentem) a twoim sąsiadem (konsumentem) lub odwrotnie?
0 x
Ann
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 16/06/23, 19:26
x 2

Re: Energia Peer to Peer




przez Ann » 17/06/23, 11:17

sicetaitsimple napisał:
Anna napisała:
Handel energią elektryczną Peer to Peer to nowa technologia co pozwala uniezależnić się od tradycyjnego systemu energetycznego...

Co masz na myśli, mówiąc o „nowej technologii”?
Rozszerzenie między tobą (producentem) a twoim sąsiadem (konsumentem) lub odwrotnie?



Witam,

To, co nazywam nową technologią, to zasadniczo oprogramowanie: system instalowany w domach ludzi, który automatycznie zarządza wysyłaniem i odbieraniem energii elektrycznej.
Początkowo system wykorzystuje istniejącą sieć elektryczną (INEDIS) do wysyłania lub odbierania energii elektrycznej.
W przyszłości mogłaby powstać linia niskiego napięcia między mieszkańcami.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Energia Peer to Peer




przez sicetaitsimple » 17/06/23, 12:02

Anna napisała:Początkowo system wykorzystuje istniejącą sieć elektryczną (INEDIS) do wysyłania lub odbierania energii elektrycznej.

Tak sobie wyobrażałem, więc nie możesz powiedzieć "co umożliwia uniezależnienie się od tradycyjnego systemu energetycznego”.
Konieczne będzie posiadanie umów regulujących z jednej strony zastrzyk, z drugiej strony wycofanie, a także dodatkowe dostawy niezbędne dla klienta.
Krótko mówiąc, byłoby to bardzo złożone, ponieważ z konieczności korzystalibyśmy z infrastruktury i usług zarządzanych przez innych, w dość ścisłych ramach regulacyjnych.
To powiedziawszy, we Francji istnieje model „zbiorowej konsumpcji własnej” od dość krótkiego czasu.
O ile mi wiadomo, wciąż jest to bardzo mało rozpowszechnione i skomplikowane w konfiguracji.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skorzystaj z linków na dole strony do standardowych dokumentów.

https://www.enedis.fr/tout-savoir-sur-l ... collective
2 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Energia Peer to Peer




przez Remundo » 17/06/23, 12:20

Myślę przede wszystkim, że jakikolwiek komputerowy zinz za tym stoisz, w pewnym momencie jesteś w fizyce i sprzęcie.

Masz tylko jedno realistyczne rozwiązanie do przesyłania energii elektrycznej: parę miedzianych drutów. Docelowo trio miedziane dla trójfazowego.

Jeśli korzystasz z sieci EDF/ENEDIS, wystarczy zainstalować liczniki… już zainstalowane przez Enedis.

Jeśli chcesz zainstalować własną sieć, to stajesz się ambitny, rzeczywiście byłaby to zbiorowa konsumpcja własna, jak to przywołuje Mr Simple.

Chyba że Twoja wiadomość miała na celu jedynie przyciągnięcie niewielkiego ruchu do Twojego linku...
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Energia Peer to Peer




przez Christophe » 17/06/23, 14:02

To tylko liczenie blockchain w koncepcji… jeśli dobrze zrozumiałem…
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Energia Peer to Peer




przez phil59 » 17/06/23, 18:43

Myślę, że między „bliskimi sąsiadami”, jeden abonament dla wszystkich i małe metry między „domami”, dwukierunkowa ulica dla tych, którzy produkują, a to wszystko „zostaje w rodzinie”.
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Energia Peer to Peer




przez sicetaitsimple » 17/06/23, 18:51

phil59 napisał:Myślę, że między „bliskimi sąsiadami”, jeden abonament dla wszystkich i małe metry między „domami”, dwukierunkowa ulica dla tych, którzy produkują, a to wszystko „zostaje w rodzinie”.


Poza faktem, że jest to zabronione (może z wyjątkiem kilku szczególnych przypadków), myślę, że stwarzanie problemów z sąsiadami byłoby doskonałym rozwiązaniem!
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Energia Peer to Peer




przez phil59 » 17/06/23, 19:00

Myślałem, że żyjemy w idealnym świecie?

Bo taki jest tytuł tematu! : Chichot:

Nie mogłem tego zrobić nawet z jednym z moich „dzieci”, które kupiło dom 100 m od mojego domu!
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Ann
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 16/06/23, 19:26
x 2

Re: Energia Peer to Peer




przez Ann » 17/06/23, 23:43

Anna napisała:Bonjour à tous,

Mam kilka pytań dotyczących handlu energią elektryczną Peer to Peer.
Aby dać trochę tła, handel energią elektryczną Peer to Peer to nowa technologia, która umożliwia uniezależnienie się od tradycyjnego systemu energetycznego poprzez przesyłanie energii elektrycznej bezpośrednio innemu mieszkańcowi lub otrzymywanie energii elektrycznej bezpośrednio od innego mieszkańca bez przepływu energii elektrycznej przez pośrednika który zajmuje centralną pozycję na rynku (taki jak EDF lub inni dostawcy energii elektrycznej). Krótko mówiąc, ludzie, którzy są w stanie wytwarzać energię elektryczną za pomocą paneli słonecznych, turbin wiatrowych (itp.), mogą sprzedawać nadmiar energii elektrycznej ludziom, którzy jej potrzebują.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, możesz sprawdzić ten link:
https://www.journaldunet.fr/web-tech/di ... t-acteurs/

Więc moje pytania są następujące:
- Co sądzisz o handlu energią typu „peer to peer”?
- Czy byłbyś gotowy sprzedać swoje nadwyżki energii?

Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi !!!




-------------------------------------------------- ------AKTUALIZACJA-------------------------- -- ----------------

Witam,

Właściwie jestem studentem studiującym, jak przejść ze scentralizowanej (tradycyjnej) sieci energetycznej do zdecentralizowanej sieci energetycznej.

Systemy wymiany energii elektrycznej Peer to Peer zostały już wdrożone w innych krajach z różnym powodzeniem i z różnym stopniem złożoności.

Na przykład:
-The Brooklyn Microgrid (w mieście Brooklyn, USA): jest to prawdziwa sieć Peer to peer do wymiany energii elektrycznej między osobami w małej społeczności. Widzieć : https://www.brooklyn.energy/
- The Powerledger (Australia): Jest to system, który najlepiej wykorzystuje tradycyjną (scentralizowaną) sieć elektryczną. Więc to jeszcze nie jest w 100% peer to peer. System wykorzystuje kable do przesyłania energii elektrycznej w górę lub w dół między osobami fizycznymi bez przechodzenia przez zwykłą jednostkę centralną (dostawcę).

Oprócz tego istnieją inne badania mające na celu ulepszenie tej technologii.
0 x

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 72