Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez GuyGadebois » 30/12/19, 13:19

ABC2019 napisał:Pozostawia to pierwotne pytanie bez odpowiedzi: według jakiego kryterium, według nas, mamy obecnie kryzys klimatyczny?

Na kryteriach, które uważacie za niedopuszczalne, które tutaj przedstawiliśmy i które są uznawane przez większość światowych klimatologów. Potem, jeśli ma przyjść i bawić się w zadającego pytania retoryczne w sposób „klimatosceptyczny w złej wierze”, kontynuuj, to zabawne… przez chwilę. : Chichot:
Ps: Jeśli chodzi o oliwki, wiedzcie, że w Haute Provence nie są one takie same jak w Grecji, Tunezji czy Pétaoushnock...
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 30/12/19, 13:48

GuyGadebois napisał:
ABC2019 napisał:Pozostawia to pierwotne pytanie bez odpowiedzi: według jakiego kryterium, według nas, mamy obecnie kryzys klimatyczny?

Na kryteriach, które uważacie za niedopuszczalne, które tutaj przedstawiliśmy i które są uznawane przez większość światowych klimatologów.

no właśnie, które? przepraszam, ale nie widzę, gdzie zostałem narażony na kryterium „uznawane przez większość globalnych klimatologów”, którego zmienność przypisywana globalnemu ociepleniu została zmierzona.

Nie opublikowałem jeszcze zbyt wielu postów, więc powinno być łatwo dać mi znać, na który post odpowiedziałeś.

Jeśli chodzi o brak odpowiedzi, to udawanie, że już otrzymałem odpowiedź, to czysta retoryka.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 30/12/19, 13:54

GuyGadebois napisał: Jeśli chodzi o oliwki, wiedzcie, że w Górnej Prowansji nie są one takie same jak w Grecji, Tunezji czy Pétaoushnock...

jeśli dysponuje pan danymi liczbowymi dotyczącymi produkcji oliwek we Francji oraz badaniem wpływu, jaki wywarła RC, jestem zainteresowany.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 30/12/19, 14:04

ABC2019 napisał:no właśnie, które? przepraszam, ale nie widzę, gdzie zostałem narażony na kryterium „uznawane przez większość globalnych klimatologów”, którego zmienność przypisywana globalnemu ociepleniu została zmierzona.


Euuhh średnia temperatura planety? : Mrgreen:
…więc klimat, a co za tym idzie nasz siedzący tryb życia, w tym rolnictwo, w tym woda…
Na pewno na chwilę obecną nie jest to katastrofa widziana z mojego okna ale jeśli zaufamy naukowcom, którzy przewidują, że będzie gorzej, to czy zatrzymamy naszą emisję CO2 czy nie, i wiedząc, że nie przestaniemy więc będzie naprawdę gorzej niż +1°C średnio (być może między +2.5 a +5°C), więc z ekstremalnymi bla bla.. pewnie wiesz lepiej ode mnie. : Lol:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Eric DUPONT » 30/12/19, 14:50

ABC2019 napisał:
izentrop napisał:Dlaczego ten pomysł ustalony na cenę? Pieniądze nie są odzwierciedleniem rzeczywistości.
Prawdą jest również, że temat ten został zapoczątkowany przez negację Holokaustu, ale istnieją dowody i nie ma już potrzeby kwestionowania go.

Powiedziałem cenę, liczbę zgonów lub jakikolwiek inny wskaźnik, który sugeruje, że mamy poważny kryzys. Wystarczy wiedzieć, jak myślisz, że to kryzys.


pewne jest to, że ocieplenie wód oceanicznych zwiększa siłę huraganów z każdym stopniem iw sposób globalny. więc nawet jeśli plony są lepsze, istnieje większe ryzyko zniszczenia nawet upraw.
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 30/12/19, 15:54

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:no właśnie, które? przepraszam, ale nie widzę, gdzie zostałem narażony na kryterium „uznawane przez większość globalnych klimatologów”, którego zmienność przypisywana globalnemu ociepleniu została zmierzona.


Euuhh średnia temperatura planety? : Mrgreen:
…więc klimat, a co za tym idzie nasz siedzący tryb życia, w tym rolnictwo, w tym woda…

temperatura ok, ale kto powiedział, że im bardziej temperatura wzrosła, tym bardziej źle nam się żyło?
myślisz, że ludzie wolą mieszkać na południu czy na północy Francji, gdzie różnica wynosi 4°C (w znanym Ci sensie)?
Myślę, że dość jasno zadałem pytanie: jaki to ma realny wpływ na życie ludzi iw jakim stopniu?
Na pewno na chwilę obecną nie jest to katastrofa widziana z mojego okna ale jeśli zaufamy naukowcom, którzy przewidują, że będzie gorzej, to czy zatrzymamy naszą emisję CO2 czy nie, i wiedząc, że nie przestaniemy więc będzie naprawdę gorzej niż +1°C średnio (być może między +2.5 a +5°C), więc z ekstremalnymi bla bla.. pewnie wiesz lepiej ode mnie. : Lol:

tak, wiem, że naukowcy mają tendencję do myślenia, że ​​swoją nauką uratują świat :).

Jeśli nic nie zauważyłeś przez okno, jaka część światowej populacji zauważyła coś zauważalnego?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 30/12/19, 15:56

Eric Dupont napisał:
ABC2019 napisał:
izentrop napisał:Dlaczego ten pomysł ustalony na cenę? Pieniądze nie są odzwierciedleniem rzeczywistości.
Prawdą jest również, że temat ten został zapoczątkowany przez negację Holokaustu, ale istnieją dowody i nie ma już potrzeby kwestionowania go.

Powiedziałem cenę, liczbę zgonów lub jakikolwiek inny wskaźnik, który sugeruje, że mamy poważny kryzys. Wystarczy wiedzieć, jak myślisz, że to kryzys.


pewne jest to, że ocieplenie wód oceanicznych zwiększa siłę huraganów z każdym stopniem iw sposób globalny. więc nawet jeśli plony są lepsze, istnieje większe ryzyko zniszczenia nawet upraw.

no cóż, skoro to takie pewne, to według ciebie o ile wzrosła siła huraganów w XX wieku? (jest na to miara, ACE = skumulowana energia cyklonu).

trop :

Obraz
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Eric DUPONT
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 751
Rejestracja: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Eric DUPONT » 30/12/19, 16:00

ludzie rozwinęli się od momentu migracji na północ z powodu muchy tSE tSE, która nie mogła oprzeć się mrozowi. Po dobrym strzale glifosforan powinien go pokonać. Glifosforan w sałatkach jest bardzo dobry.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9868
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2684

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez sicetaitsimple » 30/12/19, 16:07

GuyGadebois napisał: Potem, jeśli ma przyjść i bawić się w zadającego pytania retoryczne w sposób „klimatosceptyczny w złej wierze”, kontynuuj, to zabawne… przez chwilę. : Chichot:


Dla informacji, to co najmniej trzeci wątek poświęcony futuranaukom, który został zamknięty po naleganiu naszego „nowego członka”.

Komentarz moderatora do ostatniego, w Boże Narodzenie:"Efekty RC: prawdziwa nauka czy lenistwo?
Cel tej dyskusji jest oczywisty. Jak już wspomniano, ten nacisk na ciągłe powracanie do tego samego tematu jest, niezależnie od uzyskanych odpowiedzi, kwestią prozelityzmu, a nie bardziej naukowego przesłuchania. Zatrzymaliśmy się
1 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez dede2002 » 30/12/19, 16:30

Eric Dupont napisał:jeśli w przypadku oceanów zasoby rybne zmniejszą się z powodu odtleniania w rolnictwie, to moim zdaniem w skali globalnej będzie raczej odwrotnie. rośliny mają więcej CO2 i dlatego jest jej łatwiej. Ogólne plony powinny wzrosnąć. Problemy, w których warunki poprawiają się, ziemia niekoniecznie jest tak żyzna, jak w przypadku pogorszenia warunków z powodu suszy.


Roślinom prawdopodobnie nie zabraknie CO2 niezależnie od scenariusza...

Woda natomiast to inna sprawa! Moim zdaniem zagrożeniem nie jest średnie ocieplenie czy podniesienie się poziomu oceanów, ale wywołane ociepleniem zaburzenia klimatyczne.
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 84