Dyskusja Wybory europejskie - 7 Czerwiec 2009 -

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 02/06/09, 09:01

Powiedzmy, że gdyby w programie proponowano redukcję populacji poprzez ograniczenie liczby urodzeń do jednego dziecka w gospodarstwie domowym, miałby mój głos. Ponieważ naprawdę ważne jest, aby to zrozumieć!

Poza tym denerwują mnie zawsze upchnięci do samolotu efektowni ekolodzy.

Nie motywuje mnie to więc do głosowania na ekologię (zwłaszcza, że ​​lista SO składa się z drobiazgów).

Potem stwierdzam, że jedynym przeciwnikiem we Francji jest Bayrou (ale nie modem).

Rozmawiałam o tym z ciotką, CGTistką o poglądach ekologicznych, która też nie wie, na kogo głosować.

Moje obecne przemyślenia niekoniecznie prowadzą mnie już do oddania głosu na MODEM, ale nie pozwalają mi określić mojego głosu... Muszę się spieszyć!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79432
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089




przez Christophe » 02/06/09, 11:32

Arthur_64 napisał:Powiedzmy, że gdyby w programie proponowano redukcję populacji poprzez ograniczenie liczby urodzeń do jednego dziecka w gospodarstwie domowym, miałby mój głos. Ponieważ naprawdę ważne jest, aby to zrozumieć!


Czy nie tak jest obecnie w przypadku utrzymywania głodu na świecie? Ale nie zapobiegamy jego narodzinom, zabijamy go… oprócz skutków globalnego ocieplenia, zob. https://www.econologie.com/forums/changement ... t7699.html

Ziegler stwierdził, że obecna moc (to znaczy DZIŚ i RZECZYWISTA, a nie potencjalna) światowej produkcji rolnej umożliwi wyżywienie 10 miliardów ludzi, jeśli produkcja ta będzie: lepiej dzielona i mniej marnowana!

Arthur_64 napisał:Nie motywuje mnie to więc do głosowania na ekologię (zwłaszcza, że ​​lista SO składa się z drobiazgów).


Ja też nie, ale jest mniej gorzej niż inne, prawda?

Arthur_64 napisał:Potem stwierdzam, że jedynym przeciwnikiem we Francji jest Bayrou (ale nie modem).


Zachowaj swój głos na Bayrou na rok 2012...w przypadku Europy modem niewiele zdziała...

Arthur_64 napisał:Moje obecne przemyślenia niekoniecznie prowadzą mnie już do oddania głosu na MODEM, ale nie pozwalają mi określić mojego głosu... Muszę się spieszyć!


OK, pomogę Ci w Twojej refleksji:

BĘDZIESZ GŁOSOWAĆ NA EKO (w szerokim tego słowa znaczeniu) KURWA!!! (w tonie Jezus 2, powrót )

: Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79432
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089




przez Christophe » 02/06/09, 11:34

Citro napisał:Ja, który nigdy nie bywałem na spotkaniach politycznych, odkryłem to podczas konferencji dyskusyjnej na temat sekularyzmu (podstawy republiki podważanej przez obecny rząd).


Odkryłem to podczas reportażu Envoyé Special o satyrach komedianta (nie pamiętam kogo), który bez przerwy nazywał go obowiązkowym alkoholikiem… : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16233
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5274




przez Remundo » 02/06/09, 11:52

Nie złość się, Christophe, to nie jest dobre dla twojego serca :P
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 02/06/09, 11:56

Christophe napisał:Odkryłem to podczas reportażu Envoyé Special o satyrach komedianta (nie pamiętam kogo), który bez przerwy nazywał go obowiązkowym alkoholikiem… : Chichot:
Nie pomylilibyście tego z Borloo. :? : Lol:
A tak na poważnie, to podczas spotkania jego kampanii europejskiej 15 dni temu zakończyło się aperitifem o sugestywnej nazwie na bazie czerwonego wina i nie wiem co...
No cóż, nie widziałem jeszcze Mélanchona z drinkiem w dłoni... Nie sądzę, żeby miał takie skłonności.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79432
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089




przez Christophe » 02/06/09, 11:59

Nie, nie, to był Mélanchon… komiks uczynił go bardziej znanym niż jego własne kampanie, i to jest zabawne (właściwie z wyjątkiem niego i jego rodziny)…

Tak, powiedział, że pił mało lub wcale: to jest najgorsze, ale hej, cele komiksów niekoniecznie są „logiczne”…
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 02/06/09, 12:07

Dobrą rzeczą w wyborach europejskich jest to, że nie musimy wybierać między dżumą a cholerą (rozumieć PS i UMP lub odwrotnie, jeśli wolisz).
Więc zrób sobie przysługę i głosuj zgodnie ze swoimi przekonaniami...

SixK
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 02/06/09, 13:56

Arthur_64 napisał:Poza tym denerwują mnie zawsze upchnięci do samolotu efektowni ekolodzy.

Szczerze mówiąc, mam dość słuchania tego rodzaju nonsensów opartych na niczym. Należy pamiętać, że wieczorem 29 maja w Caen odbyło się spotkanie Europa-Ekologia, w którym uczestniczyli Cohn-Bendit, Duflot, Jadot i Flautre. Przepraszam trochę.

Pojechałem osobiście, oczywiście z innymi, aby odebrać ich ze stacji, a oni uprzejmie wsiedli do mojego małego Clio, bez mrugnięcia okiem, w podróż do Caen. Pod koniec wieczoru niektórzy nawet grzecznie czekali, aż udam się w drugą podróż, ponieważ nie mieliśmy wystarczającej liczby samochodów.

Więc proszę zaprzestań tego rodzaju bezpodstawnych twierdzeń. Poza tym, jak poruszają się przywódcy Modemu?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79432
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089




przez Christophe » 02/06/09, 14:00

Nie chcę się sprzeczać, ale jesteś pewien, że pociąg nie był tylko „ostatnim” krokiem : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Jedno jest pewne: podwójny (geograficznie) Parlament Europejski to bzdura jeśli chodzi o transport!!! Moglibyśmy nawet przeprowadzać zdalne sesje/głosowania bez żadnych problemów z technologią sieciową... Działamy tysiące kilometrów dalej!!!

Moim skromnym zdaniem, nie 20% eurodeputowanych podróżuje pociągiem między Brukselą a Strasburgiem!! I 20% jestem szeroki!

Bez Europy nie jestem pewien, czy lotnisko w Strasburgu (już małe) przetrwałoby… (niemiecka konkurencja)
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 02/06/09, 14:15

Christophe napisał:Nie chcę się sprzeczać, ale jesteś pewien, że pociąg nie był tylko „ostatnim” krokiem : Chichot: : Chichot: : Chichot:
Niegrzeczny żartowniś. Jestem pewien tego, co mówię, podróżują pociągiem... podobnie jak inne strony, ponieważ we Francji jest to zdecydowanie najbardziej praktyczne.

Christophe napisał:Jedno jest pewne: podwójny (geograficznie) Parlament Europejski to bzdura jeśli chodzi o transport!!! Moglibyśmy nawet przeprowadzać zdalne sesje/głosowania bez żadnych problemów z technologią sieciową... Działamy tysiące kilometrów dalej!!!

Moim skromnym zdaniem, nie 20% eurodeputowanych podróżuje pociągiem między Brukselą a Strasburgiem!! I 20% jestem szeroki!

Bez Europy nie jestem pewien, czy lotnisko w Strasburgu (już małe) przetrwałoby… (niemiecka konkurencja)

Zgadzam się, ale tak naprawdę nie o to chodzi.
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 98