Dyskusja Wybory europejskie - 7 Czerwiec 2009 -

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen

Dyskusja Wybory europejskie - 7 Czerwiec 2009 -




przez Rulian » 14/05/09, 14:24

Bonjour à tous,

Jak niestety mało osób wie, w dniu 7 czerwca 2009 r. Jesteśmy wezwani do głosowania w sprawie wyboru naszych posłów do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Małe przypomnienie: ponad dwie trzecie naszego prawa krajowego stanowi jedynie transpozycję decyzji podjętych w Strasburgu. Te wybory mają zatem ogromne znaczenie, bardziej niż jakiekolwiek inne.

Dlatego rozpoczynam wątek, aby trochę opowiedzieć o funkcjonowaniu ankiety, proponowanych programach i listach, kampanii wyborczej, naszych odpowiednich opiniach ... Krótko mówiąc, to wszystko.

Ponieważ podmiot mówiący politycznie może szybko stać się kwaśny, jest tak niski jak ziemia, dlatego zapraszam do pozostawania spokojnym i umiarkowanym w swoich uwagach, aby wszystko to było konstruktywne.

Przejdźmy do dyskusji, a przede wszystkim nie zapomnij głosować 7 czerwca !!
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 14/05/09, 14:57

Cóż, kiedy już to robię, zaczynam!

Głosuję i powiem wam prawdę, że bardzo aktywnie prowadzę kampanię na listy ekologii europejskiej, gromadząc Zielonych i osobistości ekologiczne (w pobliżu Hulota, byłych urzędników Greenpeace, Confédération Paysanne, Francja Nature Environnement, sędzia Eva Joly ... itp.)

Niektóre linki:

www.europeecologie.fr
W muzyce
Program

Dlaczego więc Europe Ecologie, powiesz mi?

1 - ponieważ jest to jedyna partia, która naprawdę mówi o temacie wyborów: projekt europejski na kolejne 5 lat. Pozostałe partie mają obsesję na punkcie oddania głosu, wyborów prezydenckich ... co jest zupełnie nieistotne.

2 - ponieważ to partia najlepiej zrozumiała rzeczywistość stojących przed nami wyzwań: wysychanie zasobów, po oleju, ocieplenie. I mają poważne propozycje.

3 - ponieważ EuroGreens jest jedyną europejską grupą polityczną, która ma prawdziwą spójność polityczną, prawdziwy program europejski (a nie suma programów krajowych). Dzięki temu jest to silna grupa w parlamencie w Strasburgu.

4 - ponieważ prawica, centrum i WSZYSCY socjaliści poparli ultra-liberalną politykę Barroso, niezależnie od tego, co powie PS lub Modem. Widzimy wynik.

5 - ponieważ w zasadzie jestem ekologiem.

6 - ponieważ nie wierzę w radykalną opcję malejących ruchów, które chociaż jestem blisko ich pomysłów, odmawiają kompromisów i pragmatyzmu, aby naprawdę posunąć sprawy naprzód w zgromadzeniach, w których wszystko jest podejmowane.

Rozpoczęła się dyskusja, wy studia !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




przez louphil » 14/05/09, 17:39

Cóż, ja, widzisz, „milczę” ...

Rzeczywiście każdy wie (lub powinien wiedzieć ...), że Parlament Europejski ma jedynie rolę doradczą. Ponadto prawdziwa władza leży w rękach Komisji Europejskiej złożonej z NAZWANYCH ludzi, a NIE WYBRANYCH ...

Gdzie jest demokracja na tym poziomie?

Myślę też, że trochę więcej demokracji nie zaszkodzi szczytowi Europy ...

To jest powód, dla którego waham się przed włączeniem się do grupy "Newropeans", która walczy między innymi o ponowne zawłaszczenie władzy przez lud za pośrednictwem Parlamentu, w znacznie bardziej egalitarny sposób niż obecnie różne państwa członkowskie, zanim zagłosują na jakąś mniej lub bardziej grupę „ekonologów”, wiedząc, że jej uprawnienia nie będą poważnie obciążać Komisji ...

Aby uzyskać więcej informacji:
http://www.newropeans.eu/spip.php?article=126&lang=fr ou http://blogs.newropeans.eu/paris/?p=394#more-394

Okaże się, czy założyciele tej grupy (pierwotnie Erasmus itp.) Nie zablokują uprawnień, aby uczynić ją partią transeuropejską obsługiwaną przez inną elitę typu ENA lub Polythech. punkt, głównie dlatego waham się ...
0 x
http://wunic.fr

To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku
Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 14/05/09, 17:54

Zgadzam się, że uprawnienia Parlamentu są niewystarczające w stosunku do komisji. Jednak:

1 - Nie tylko „Newropeans” walczy o ponowne zawłaszczenie władzy przez narody. Europe Ecology proponuje prawidłowy proces konstytucyjny, który powinien zostać ratyfikowany przez jedno i jednoczesne referendum w całej UE. Ma to na celu wprowadzenie niezbędnych poprawek w instytucjach i ponowne rozpoczęcie budowy europejskiej. Co mogło być lepiej ? Zobacz strony 66-67 programu.

2 - możesz głosować tylko w Parlamencie, musisz dobrze sobie z nim poradzić, nawet jeśli nie jest on idealny.

A co proponują Newropeans ze ściśle instytucjonalnymi aspektami? Ponieważ istnieje również wiele innych plików. Czy mają współpracowników z innych krajów, którzy wspierają ich projekt? Ponieważ mamy 27 lat, zmieniamy Europę ... Widocznie są tylko 4 kraje. Zabiera ich to daleko ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 14/05/09, 18:12

To, co mnie szczeci, to fakt, że są to na ogół krajowe partie polityczne (aby wymienić tylko UMP i PS) ... powinniśmy to usunąć i stworzyć prawdziwe partie europejskie ... Europa Ekologia jest być może pierwszym d w nich?

Ach, czy to jest idea Newropeans?

Louphil twój link był nieprawidłowy Zastąpiłem:
http://www.newropeans.eu/spip.php?article=126&lang=fr

Zabrania się także prowadzenia kampanii, gdy ktoś jest na przykład ministrem ... : Evil: W polityce są naprawdę ludzie ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




przez louphil » 14/05/09, 18:36

Zabrania się także prowadzenia kampanii, gdy ktoś jest na przykład ministrem ...


+ 1 + 1 + 1
, Poszedłbym nawet dalej, mówiąc, że partie narodowe nie mają nic wspólnego z Europejczykami ... nie więcej niż partie miejskie !!! I dziękuję za sprostowanie linku :?

2 - możesz głosować tylko w Parlamencie, musisz dobrze sobie z nim poradzić, nawet jeśli nie jest on idealny.

Niestety !!!

1 - Nie tylko „Newropeans” walczy o ponowne zawłaszczenie władzy przez narody. Europe Ecology proponuje prawidłowy proces konstytucyjny, który powinien zostać ratyfikowany przez jedno i jednoczesne referendum w całej UE. Ma to na celu wprowadzenie niezbędnych poprawek w instytucjach i ponowne rozpoczęcie budowy europejskiej. Co mogło być lepiej ? Zobacz strony 66-67 programu.


Nawet jeśli nie jestem wytrwałym konsumentem tradycyjnych mediów, to prawdą jest, że nigdy nie słyszałem o Europie Ekologii ... tyle kampanii szaleje !!! Dziękuję ekonologii !!! Natknąłem się przypadkowo na stronę Newropean i pomyślałem, że jest to jedyna partia „transeuropejska”, a co więcej, która prowadzi kampanię na rzecz większej demokracji na szczeblu europejskim. Więc dziękuję za informację, jeszcze trochę przekopię się przed ewentualną zmianą ramienia ...
0 x
http://wunic.fr



To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku

Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
futuranat
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 14/11/08, 16:09

wybory




przez futuranat » 15/05/09, 10:24

Witam, chciałbym głosować w wyborach europejskich, ale nie wiem, czy jestem zarejestrowany w moim mieście ... Zmieniłem adres od czasu ostatnich wyborów
Czy wiesz, gdzie powinienem pójść, aby dowiedzieć się, czy jestem zarejestrowany i gdzie?

dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 15/05/09, 10:26

louphil napisał:Chciałbym nawet posunąć się dalej, mówiąc, że partie krajowe nie mają nic wspólnego z Europejczykami ... nie więcej niż partie miejskie !!! I dziękuję za sprostowanie linku :?


Tak właśnie powiedziałem powyżej.

Z drugiej strony na poziomie miejskim nie widzę, co stanowi problem: jest dobre na terytorium kraju ... więc partie krajowe mają legitymację!

Oto opinia Hulota na temat tych wyborów:

Punkt widzenia. Kluczowa kwestia wyborów europejskich, Nicolas Hulot, Le Monde, 13

Tak samo jest z Europą, jak z polityką: jeśli nie zajmiemy się tym, zajmie się tobą. Tylko jeden przykład: we Francji 80% prawodawstwa dotyczącego środowiska pochodzi z prawa wspólnotowego. Wraz z podejściem do wyborów europejskich zainteresowanie tym terminem wydaje mi się odwrotnie proporcjonalne do znaczenia kluczowej roli, jaką ta i polityczna przestrzeń geograficzna może i musi odgrywać, aby jak najdalej wyjść z tego skrzyżowania kryzysów. zakleszczony. Bez względu na to, czy jesteśmy mali, pro czy antyeuropejscy, Europa jest poruszającą rzeczywistością, która determinuje i warunkuje naszą przyszłość, a ignorowanie jej oznacza poddanie się bez kontroli nad swoją potęgą i potęgą.

Stawką jest duża część naszej przyszłości w Strasburgu i Brukseli. Odpowiedzialność tych, których wysyłamy do reprezentowania nas, jest ogromna. Na tym obwodzie mogą pojawić się początki społeczeństwa pojednanego ze swoją planetą, a zatem z samym sobą. Konieczne jest również, aby ci, których wybraliśmy, nie mylili się co do pochodzenia zła, z którym walczymy.

Każdy musi zastosować się do rygorystycznej diagnozy, aby jasno zdecydować o tym, czy zmienić system, czy system. Jeśli odtąd rzeczywiście jest to rozkwit rasy ludzkiej, który musi krystalizować wszystkie decyzje polityczne, a nie zyski, akumulację i zawsze więcej.
W czasach, gdy ludzkość stoi w obliczu, w szczególności zmian klimatu i utraty swojego naturalnego kapitału, które są dodawane i mieszane z innymi kryzysami, najbardziej krytycznej i złożonej sytuacji, jaką kiedykolwiek znała, co sugerują niektórzy a inni? Czy nadal jesteśmy w grubości linii?

Poza dogmatami i filologiami ideologicznymi, które wydaje mi się niemal nieprzyzwoite, aby poruszać, tak bardzo główne ograniczenia w rzeczywistości nakładają pewien radykalizm w opcjach, musimy być nieprzejednani w naszych pytaniach i wyborach z podejściem tych wyborów. Piramida złożoności i powaga zagrożeń zobowiązują nas do nieprzyjmowania starych przepisów, wulgarnych poprawek trajektorii, rozwiązań wymyślonych w przestarzałych formach. Musimy rozpakować i od razu uznać, że inny model jest nie tylko możliwy, ale niezbędny.

Centralne pytanie, czy wzrost jest rozwiązaniem czy problemem? Zderzamy się z ograniczeniami planety. Uczeń CM1 może zrozumieć, że jeśli nasz apetyt stale rośnie, gdy nasz ogród warzywny ma stały rozmiar, nie ma szczęśliwego wyniku. Innymi słowy, jakie jest nadrzędne ograniczenie ekonomiczne: rozmiar włoków lub liczba pozostałych ryb?

Czy zielony wzrost jest cudownym lekarstwem, które niektórzy chwalą? Szczerze mówiąc, w obecnej formie wątpię w to. W tym sensie, że daje złudzenie, że można przesunąć wzrost na inne rejestry produkcji i konsumpcji, zastąpić jeden rozwój innym, nie odtwarzając tych samych efektów. Jak prosperować bez wzrostu? La jest równaniem ekologicznym.
Zazdroszczę tym, którzy wyraźnie widzą tę nieprzejrzystość i zamieszanie. Jedyną pewnością jest to, że nasz model jest zatruty własnymi toksynami i co sekundę pokazuje nieco więcej jego starzenia się. Uważam, że musimy przyznać, że istnieją w sobie nawzajem rozwiązania i że zgromadzenie pozostaje do zrobienia. Ale te fragmenty niekoniecznie są tam, gdzie ich oczekujemy.

W obliczu nieoczekiwanego musimy otworzyć się na bezprecedensowe i przyznać, że na marginesie naszych modeli i naszych klasycznych sfer ekspresji i refleksji istnieją kreatywne, pomysłowe umysły, na które musimy się otworzyć. W chwili, gdy zwolennicy spadku widzą, że ich argument jest wzmocniony przez rzeczywistość, istnieje alternatywa między spadkiem, którego dotknięto lub nie zostało powiedziane, tak jak obecna recesja, a spadkiem doprowadzonym, o którym się przyznam Na razie nie rozumiesz, jak można to spontanicznie i demokratycznie wprowadzić w życie?
Być może ostatnia droga to selektywny wzrost w połączeniu z wybranym spadkiem. Nowa ścieżka, w której podążamy indywidualnie i zbiorowo do wyrzeczeń i przyzwoleń. Rygorystyczne sortowanie w celu zmobilizowania nas do niezbędnych rzeczy i przejścia od maksimum do optymalnego.

Wybór zgodny z kryteriami środowiskowymi i energetycznymi (współczynnik obciążenia planety) skrzyżowany z odnowioną wizją postępu, w której dobrobyt wszystkich ludzi stanowi pierwsze kryterium. Humanistyczny arbitraż, który może przywrócić polityce pełny wymiar i który zgromadzi rozproszone energie.

Wszystko po to, by powiedzieć, że musimy ostrożnie rozróżniać w swoich manifestach i programach tych, którzy sprawiają, że kryzys ekologiczny jest głównym ograniczeniem. Ci, którzy zrozumieli, że kryzys gospodarczy nie może nie doceniać kryzysu klimatycznego, ale wręcz przeciwnie go podkreślić. Ci, którzy myślą, że wspólnym mianownikiem wszystkich naszych chorób jest nasza bezgraniczność. I to od demokratycznych władz publicznych zależy ustalanie i egzekwowanie tych progów. Ci, którzy od dawna byli przekonani, że ludzkość ma dwie sytuacje kryzysowe, aby uświadomić sobie, które warunki się nawzajem: zachowajcie i dzielcie się; w tym sensie kwestie ekologiczne i solidarności są ściśle powiązane. Jak się podzielić, jeśli jutro odpowiedzialność państw sprowadza się do zaradzenia niedoborom?

W ten sposób zagroziłoby to pierwotnej cnocie Europy, umocnieniu pokoju. Trzeźwość i regulacja, które idą w parze, są wymogiem strategów pokojowych. Tym bardziej powód do powrotu do szlachty gospodarki. Gospodarka, która zmienia swój kompas i która nie przypisuje już wartości tylko pieniądzom lub wyprodukowanym towarom, ale przede wszystkim człowiekowi i naturze.
W tym imperatywu ciężar Europy jest niezbędny, a w Europie, z fundamentami ultra-liberalnej desperacji, niezbędni są ambasadorowie gospodarki, która chroni bez koncesji i która sprawiedliwie dzieli. Szukaj ich, one istnieją!

Nicolas Hulot jest prezesem Fundacji na rzecz Natury i Człowieka.


http://abonnes.lemonde.fr/archives/arti ... 502_0.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




przez louphil » 15/05/09, 11:19

@Chrystus

W rzeczywistości gminy znajdują się na terytorium kraju. Problem polega na tym, że udziały gminy (zarządzanie, planowanie itp.) W większości nie mają charakteru krajowego ... Podziały między stronami na tym poziomie nie powinny mieć miejsca. być na miarę lub wybrać burmistrza na projekty, które realizuje w swoim programie dla swojego miasta, a nie za przynależność do takiej czy takiej „dzwonnicy” ... To trochę tak, jakby powiedzieć, że rodzime strony nie musiałby już być, o ile państwa są na terytorium europejskim, z korzyścią dla transeuropejskich partii ...

Jeśli chodzi o tekst NH, który latałem po przekątnej, wydaje się bardzo dobry, ale nie wspomina o tym braku demokracji, o którym mówiłem i który wydaje mi się niezbędny ... choćby po to, aby ponownie uruchomić zainteresowanie wyborców

@futurana

Jeśli nie zarejestrowałeś się na liście nowego adresu, myślę, że może być możliwe głosowanie w urzędzie miasta twojego byłego, jeśli nie skreślą cię automatycznie (co jest zrobione dość często, ale nie jestem pewien, czy to systematyczne ...)
W każdym razie nie musisz próbować głosować na nowy adres, istnieje limit czasowy między rejestracją a możliwością głosowania ... Najlepiej byłoby, gdybyś zadzwonił do starego i nowego ratusz, aby dowiedzieć się dokładnie ...
0 x
http://wunic.fr



To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku

Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 15/05/09, 11:22

louphil napisał:Jeśli chodzi o tekst NH, który latałem po przekątnej, wydaje się bardzo dobry, ale nie wspomina o tym braku demokracji, o którym mówiłem i który wydaje mi się niezbędny ... choćby po to, aby ponownie uruchomić zainteresowanie wyborców


Tak, zrobiłem sobie tę samą uwagę: nie zapominaj, że Hulot jest „politycznie czysty” i jest głęboko zakorzeniony w „systemie” ...

Nie może powiedzieć całej prawdy, tylko prawdy ...
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : gegyx, Remundo i goście 288