Dyskusja Wybory europejskie - 7 Czerwiec 2009 -

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 15/05/09, 14:06

Ja głosowałbym na MODEM.

Druga na liście MODEMÓW, znam ją dobrze, bardzo aktywnie działała na rzecz zabezpieczenia przemysłu chemicznego.

http://www.anne-laperrouze.eu/

Wahałem się z Europe Ecologią, ale nie znam nikogo, nawet jeśli chodzi o reputację, na południowo-zachodniej liście.

Ptak w ręku jest wart dwa w buszu”.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79432
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089




przez Christophe » 15/05/09, 14:10

Hmm, nie znasz ani Evy Joly, ani José Bové? :zaszokować:

Ach, cholera, nie ma ich na południowym zachodzie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 15/05/09, 14:24

Hm, w chwili pisania tych słów, zgodnie z witryną, Bové znajduje się na szczycie południowo-zachodniej listy, ale przedstawiają się jako rolnicy ekologiczni i związkowcy.

Jestem związkowcem, jestem chętny.

Ale rolnik ekologiczny? Już jestem rolnikiem i mam wątpliwości. Ale organiczne? Czy jest oznaczony jako AB? Już samo określenie „organiczny” jest mylące…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79432
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089




przez Christophe » 15/05/09, 14:39

Rooch, spieracz... tak, oficjalnie jest rolnikiem, ale prawdą jest, że pomiędzy demonstracjami, spotkaniami i więzieniem nie wiem, kto opiekuje się jego gospodarstwem!

Nie ma to znaczenia, jest lepsze niż inne badziewia UMP czy PS (dowód wideo tutaj: http://www.dailymotion.com/video/x94ta5 ... emble_news )

Idźcie głosować na Bové, mieszkańców Bordeaux!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 15/05/09, 14:42

Szczerze mówiąc, bardzo się wahałem, ale ponieważ mam duże zaufanie do Ani, będę na nią głosował (bardziej niż na listę).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79432
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089




przez Christophe » 15/05/09, 14:43

Tak, ale bądź ostrożny!

Uważam, że stwierdzenie, na kogo się głosuje, jest podstawą do unieważnienia oddanego głosu.

: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 15/05/09, 14:46

Christophe napisał:Uważam, że stwierdzenie, na kogo się głosuje, jest podstawą do unieważnienia oddanego głosu.


Dopóki nie powiesz tego głośno i wyraźnie w lokalu wyborczym, wszystko jest w porządku. W przeciwnym razie sporządzony zostanie protokół i kierownik urzędu będzie mógł skorzystać ze swoich uprawnień policyjnych. :D
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 16/05/09, 02:03

Potwierdzam, José Bové jest szefem listy Europe Ecology na południowym zachodzie. Eva Joly jest druga na liście w Ile de France.

Zasadniczy problem Modemu polega na tym, że jest on powiązany z grupą europejskich liberałów. A wiarygodność społeczna, ekologiczna czy energetyczna jest zerowa.

Zatem śmiało, pozwólcie mi poprzeć Barroso (to fakt, pomimo możliwych zaprzeczeń w mediach… a PS nie jest lepsze), śmiało, pozwólcie mi całkowicie zderegulować rynki, śmiało, sprzedam wszystko, co się rusza. Mijam.

Nie znam Anne Lapérouze, ale wiem, że ona faktycznie będzie wspierać tego typu politykę, podobnie jak Modem i przed Udf. Po prostu dlatego, że pierwszą zasadą obowiązującą wybieranego urzędnika jest przestrzeganie minimalnej dyscypliny grup politycznych podczas głosowań parlamentarnych.

Tak naprawdę zamierzacie głosować za dobrym powrotem wspaniałej, wysoce wizjonerskiej polityki, która doprowadziła nas do miejsca, w którym jesteśmy...

Zastanów się dobrze, zanim zagłosujesz na tę panią, której oddajesz swój głos, być może dlatego, że ją znasz i lubisz. Ale czy naprawdę pomyślałeś o polityce, którą będzie wspierać jako urzędnik wybrany przez Modem?

Czy możesz podać nam link do programu modemu? Tylko po to, żeby dodać treść do debaty?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 16/05/09, 10:24

Jedno jest pewne, nie mogłem głosować na Bové (poza tym przy każdym głosowaniu na listę należy dopuszczać różnorodność, a przynajmniej część skreślać).

Będą związani z PDE, Europejską Partią Demokratyczną, utworzoną w 2004 roku:
http://europe.lesdemocrates.fr/pde-part ... -europeen/

Tekst na SD bez większej precyzji:
http://europe.lesdemocrates.fr/thematiq ... #more-3065

Podsumowanie prac grupy projektowej „Zrównoważony Rozwój”:
(Z sugestiami):
http://europe.lesdemocrates.fr/thematiq ... urable.pdf
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 18/05/09, 01:12

Zapraszam do zapoznania się z wcześniejszymi stanowiskami Europejskich Demokratów. Jest to o wiele bardziej odkrywcze niż niejasne oświadczenie o zamiarach, o którym sam mówisz, że jest mało precyzyjne.

W tego typu wyborach głosowanie na osobowości nie ma sensu. Tak naprawdę liczą się etykiety polityczne.
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 66