Kupcy i finansiści, ci synowie ...

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Kupcy i finansiści, ci synowie ...




przez Christophe » 02/11/08, 23:33

Finansistom nie brakuje powietrza... otrzymanego pocztą elektroniczną.

Naprawdę nie żyjemy w tym samym świecie… i to z systemu „syn matki” „uratowaliśmy”… ale zamiast tego przeczytaj komentarz Philippe'a

Autor, Philippe Derruder, napisał kilka książek o ekonomii i finansach, kilka ze swoim przyjacielem AJ Holbecqiem: http://fr.wikipedia.org/wiki/Andr%C3%A9-Jacques_Holbecq
„Chciałbym zwrócić uwagę na dossier z New Observer z tego tygodnia dotyczące obecnej katastrofy finansowej: „Kryzys: niszczyciele. Ankieta wśród panów finansów”.

Trzy artykuły zawarte w dossier przedstawiają obraz finansów międzynarodowych w świetle obecnego załamania: reakcje i analizy graczy w sektorze, portrety wielkich nazwisk. Jak finansiści widzą krach finansowy? Niewiele widziałem lub słyszałem o nich na falach radiowych. Jak się czują ci, którzy są na pierwszej linii frontu i których spodziewamy się rozczarować, jeśli nie żałować?

Są w porządku. To, co mnie uderza w tych ludziach, to fakt egoizm i drapieżność są tam tak naturalne że ledwo ze sobą rozmawiają. Najważniejsze to wyjść z gry. Jeśli zwrócimy uwagę tym, którzy spekulowali na temat spadku, że mocno popchnęli kryzys, odpowiedź brzmi: „Byłbym bardzo głupi, gdybym z tego nie skorzystał”; „Ze mną lub beze mnie rynki by się załamały”. Właśnie tyle pije się obecnie szampana w Greenwich lub Mayfair. Simon Cawkell, niezależny spekulant z Londynu, szacuje, że kryzys przyniesie mu 4,5 mln euro.

Drugi punkt, to bezkarność. Są oczywiście bankructwa (Lehman Brothers) i zwolnienia, straty majątkowe, ale traderzy otrzymają premię w tym roku, podobnie jak w innych latach. Według Guardiana, 10 największych zakładów na Wall Street planuje rozdystrybuować 70 miliardów dolarów premii (10% planu Paulsona...). Refleksja tradera: „Nie rozumiem, po co miałbym płacić dudziarzowi! Gdybym w tym roku nie miał premii, to bym szukał gdzie indziej. Banki są zobowiązane do kontynuowania gry, żeby nie stracić tych, którzy są wciąż zarabia pieniądze. Takie są prawa rynku”.

To inny świat. David Freud (wnuk...), były bankier inwestycyjny, wyznaje: „Gdyby ludzie wiedzieli, co wygrywamy, przywrócilibyśmy gilotynę, a głowy tańczyłyby walca na pikach”.

Ale w końcu wszystko się zmieni, prawda?

Jak to możliwe? Ci sami, którzy zarządzali funduszami
spekulanci są powoływani na fortunę w krajowych i międzynarodowych organach publicznych. Sekretarz skarbu USA Henry Paulson kierował Goldman Sachs przez osiem lat (szacowany majątek: 400 mln euro). Goldman Sachs jest świętym miejscem spekulacji. Wywodził się z niej prezes Banku Światowego; lub prezesa Banku Włoch.

Gdyby nie brakło woli politycznej, świat finansów i tak by jej nie odpuścił. Refleksja tradera: „Jeśli Brown lub inni chcą ingerować w politykę premiową i zaostrzyć politykę podatkową, nie ma problemu! Wszyscy zrobią tak jak ja i pojedziemy do Szwajcarii”. Co jeśli Szwajcaria stanie się mniej gościnna? "Zawsze będzie inne miejsce..."

- - - - - - - -

Czy uda nam się wydostać z pułapki?

Tak; Przypominam wam wiadomość, którą niedawno do was wysłałem: „kryzys to okazja, której nie można przegapić”, w której zachęcano was do podpisania petycji i wysłania listu do wybranych przez was urzędników, aby zakwestionować ich moc kreacji monetarnej. Wszystko to nie byłoby już możliwe, gdyby władza tworzenia pieniądza została przywrócona społeczeństwu. Politycy nie zrobią nic (z wyjątkiem wykorzystania środków publicznych do wspierania banków, a tym samym do zniszczenia systemu), jeśli presja ludzi nie będzie silna.

Więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, przejdź do www.dettepublique.org stronę, którą stworzyliśmy, aby ta kwestia została ostatecznie ujawniona w biały dzień i aby Naród mógł się wypowiedzieć w sposób demokratyczny.

Chciałbym zaznaczyć, że ta akcja jest również przekazywana przez cyber@acteurs - akcja 281.

(Do dystrybucji bez ograniczeń)

szczerze
Philippe Derudder”


W każdym razie przekazaliśmy to: https://www.econologie.com/forums/crise-banc ... t6360.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 08 / 08 / 09, 11: 33, 1 edytowany raz.
0 x
Laurence
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 23/10/08, 20:29
Lokalizacja: Nantes




przez Laurence » 03/11/08, 00:19

Strona jest idealna! Wszystko, co pozostaje, to sprawić, by żyło i przybywało tam milionami!
śledzę na swoich stronach.
0 x
Owce są przeznaczone do tego strzyżenia.
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 03/11/08, 08:59

Wyraźnie zauważyłem, że w obliczu kryzysu nie jesteśmy sobie równi; podczas gdy wiele MŚP we Francji wygląda ponuro, a nawet wypada z rynku, śledzę ceny giełdowe w ostatnich dniach: akcje, które rosły o +10% dziennie, były legionem, więc jeśli chodzi o inwestowanie 1 miliona euro , zwrot w wysokości 100 000 € dziennie wystarczy na dom... biedny, ale jednak.
Tak więc w efekcie ci, którzy doprowadzili do upadku realnej gospodarki, uchodzą im na sucho, robiąc jeszcze więcej interesów… aż realna gospodarka w końcu zaciąży na cenach; ale w międzyczasie napełnią swoje kieszenie.
Rzeczywiście proponuję przywrócić gilotynę :D
Już kiedy widzimy, że Laurence Ferrari zarabia 70 000 € miesięcznie, wciąż jest coś nieprzyzwoitego, więc traderzy...
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

handlowcy i finansiści




przez bobono » 03/11/08, 10:45

Kilka gmin utknęło w pułapce pożyczek strukturalnych (przez pierwsze kilka lat nic nie płacisz, potem kwoty rosną)

nikt o tym nie mówi cisza radiowa jedno jest na podatniku zaplaci.
0 x
Laurence
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 23/10/08, 20:29
Lokalizacja: Nantes




przez Laurence » 03/11/08, 11:39

Tak, zaczynają o tym mówić… Co do mówienia nam prawdy, to już inna historia.
Dziś w figaro:

......produkty strukturyzowane. Pojawiają się różnice w proponowanych rozwiązaniach.

Po tym, jak Laval, Tulle, Saint-Étienne, a nawet Seine-Saint-Denis ujawniły swoją ekspozycję na toksyczne pożyczki, rząd postanowił stawić czoła temu problemowi. Ministrowie spraw wewnętrznych i gospodarki, Michèle Alliot-Marie i Christine Lagarde, zgromadzili w poniedziałek banki i stowarzyszenia lokalnych urzędników, aby porozmawiać o produktach strukturyzowanych, tych pożyczkach, których oprocentowanie zmienia się zgodnie ze złożoną formułą.

„Pierwszą rzeczą jest ocena sytuacji. Trzeba wyjść z opresji, żeby poznać dokładną ekspozycję lokalnych społeczności” – tłumaczy jeden z otoczenia ministra spraw wewnętrznych. W pięknej jednomyślności stowarzyszenia lokalnych urzędników wybieralnych oświadczają, że nie są świadome społeczności w krytycznej sytuacji, poza czterema już ujawnionymi przypadkami. Ale w rzeczywistości nie ma wiarygodnych statystyk.

Jedyne oceny pochodzą od agencji ratingowej Fitch: lokalne władze, których całkowite zadłużenie wynosi 126 miliardów euro, trzymałyby od 20 do 25 miliardów w produktach strukturyzowanych. Firma konsultingowa Finance Active szacuje, że tylko połowa to ryzykowne pożyczki, których oprocentowanie może wzrosnąć. Ten brak precyzji wynika ze słabości informacji księgowych: władze lokalne nie przewidują ryzyka związanego z tymi produktami i nie wyszczególniają wzorów obliczania stawek w załączniku. „Dlatego zamierzamy zaproponować regularne raportowanie produktów strukturyzowanych. To zmusi społeczności do większej przejrzystości” – mówi Place Beauvau.


Składki

Wezwane dziś Dexia, Société Générale, Caisse d'Epargne i Crédit Agricole wyjaśnią się. W Dexii jesteśmy zachwyceni tym spotkaniem – „wniesiemy nasze doświadczenie i naszą praktykę” – podczas gdy inne zakłady nie chcą komunikować się z góry. Ale wezwane zostaną przede wszystkim banki. „Chcemy, żeby podjęli się zbadania trudnych spraw i znalezienia rozwiązań” – tłumaczymy Bercy. Ale rząd chce również wyjść poza to, aby w przyszłości nie było więcej poślizgów. „Będziemy prosić banki o ustanowienie kart dobrych praktyk. Konieczne jest, aby te złożone produkty były sprzedawane tylko społecznościom, które mają środki na ich ocenę – wyjaśnia jeden z ministerstw.

Nie ma jednak mowy o zakazie stosowania produktów strukturyzowanych. Co więcej, stowarzyszenia wybieralnych urzędników o to nie proszą. „Głupotą byłoby pozbawianie się pewnych zgromadzeń, które pozwalają obniżyć koszty zadłużenia bez ponoszenia zbyt dużego ryzyka” – ocenia Związek Prezydentów Wielkich Miast. „Wystarczy wysłać wiadomość do banków, że muszą wyeliminować najbardziej toksyczne produkty” – dodaje jeden z członków Stowarzyszenia Regionów Francji.

W tle toczy się kolejna debata. Claude Bartolone, socjalistyczny przewodniczący rady generalnej Seine-Saint-Denis, zakwestionował brak czujności Dyrekcji Generalnej władz lokalnych. Punkt widzenia przedstawiony przez Claudy'ego Lebretona, przewodniczącego PS Zgromadzenia departamentów Francji (ADF): „Administracja powinna była ostrzec społeczności przed niebezpieczeństwami związanymi z produktami strukturyzowanymi”. Ze strony ministerstwa oskarżenia te są odrzucane, podkreślając, że państwo nie ma prawa ingerować w zarządzanie regionami, departamentami i gminami.


„Cenimy naszą wolność administracyjną”

W tej kwestii Stowarzyszenie Burmistrzów Francji jest obiektywnym sojusznikiem Place Beauvau. „Nie chcemy, aby te nieliczne poślizgi na produktach strukturyzowanych doprowadziły do ​​nadmiernych regulacji. Cenimy naszą wolną administrację ”- powiedział Philippe Laurent, przewodniczący komisji finansowej organizacji i prawicowy burmistrz Sceaux.

„Problem należy rozpatrywać indywidualnie”, dodaje Pascal Buchet, burmistrz PS Fontenay-aux-Roses, który będzie obecny na spotkaniu. Z drugiej strony w ADF jesteśmy bardziej interwencjonistami: „Caisse des dépôts (CDC) może interweniować w renegocjacje toksycznych pożyczek, gdy społeczności tego zażądają”, ocenia Claudy Lebreton. Krótko mówiąc, lokalni wybrani urzędnicy nie są zgodni.
0 x
Owce są przeznaczone do tego strzyżenia.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 04/11/08, 10:34

Przywrócić gilotynę, bo za dużo zarabiamy, nie! To jest czysty i twardy faszym!! (nawet jeśli jest na zdjęciu)

Z drugiej strony, ratowanie systemu finansowego, który upada kosztem podatnika, aby ultrabogaci mogli kontynuować swoje wybryki, jest hańbą!!

Nigdy nie powinniśmy byli go „uratować” (na jak długo?), skończyłoby się to samoregulacją, czyż nie jest to prawo podaży i popytu?…

Moje uczucia są zatem podzielone między wstydem dla polityków, którzy dali się ponieść nerwom (a zwłaszcza naszym), aby lepiej dać się złapać finansistom, a nienawiścią do tych banksterów i finansistów, którzy nie mają moralności i którym ostatecznie daje to śmieciowe ratowanie… .całkowita bezkarność... : Evil: :zaszokować:
0 x
Laurence
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 23/10/08, 20:29
Lokalizacja: Nantes




przez Laurence » 04/11/08, 10:52

Christophe napisał:Przywrócić gilotynę, bo za dużo zarabiamy, nie! To jest czysty i twardy faszym!! (nawet jeśli jest na zdjęciu)

Z drugiej strony, ratowanie systemu finansowego, który upada kosztem podatnika, aby ultrabogaci mogli kontynuować swoje wybryki, jest hańbą!!

Nigdy nie powinniśmy byli go „uratować” (na jak długo?), skończyłoby się to samoregulacją, czyż nie jest to prawo podaży i popytu?…

Moje uczucia są zatem podzielone między wstydem dla polityków, którzy dali się ponieść nerwom (a zwłaszcza naszym), aby lepiej dać się złapać finansistom, a nienawiścią do tych banksterów i finansistów, którzy nie mają moralności i którym ostatecznie daje to śmieciowe ratowanie… .całkowita bezkarność... : Evil: :zaszokować:

Nikogo na ulicy. Trochę trzeszczy w forums, ale to wszystko. Czy muszę przyznać, że jestem zdumiony? Ci dobrzy rewolucyjni ludzie, którzy odpuścili, och, jak bardzo?
Ale może dlatego, że rozwiązania tych wyzwań cywilizacyjnych nie przyjdą od wspólnoty, od narodu czy od polityki?
Kilka lat temu czytałem filozofa, który wyjaśnił, że rozwiązanie będzie indywidualne. Powiedział lepiej niż ja, że ​​każdy z nas wybierze najlepszą ścieżkę i przyniesie swój mały kamień do budynku.
Ja na przykład poświęcam się edukacji trojga moich dzieci. Sprawiam, że są one realną ludzką przyszłością, źródłem bogactwa dla wszystkich. Mam też podejście ekologiczne. To bardzo mało. Ale co, jeśli mój sąsiad, inżynier, zrobi krok ku lepszemu? Jeśli mój sąsiad, bankier, zrobi krok ku lepszemu? jeśli moja sąsiadka, sprzątaczka, zrobi krok ku lepszemu? Wszystkie te małe kropelki wody utworzą strumień czystej wody...
Od każdego z nas zależy, czy stoczy swoją małą walkę, najlepiej jak potrafi. Czekam na lepsze. Ponieważ dzisiaj nadzieja, że ​​ci, którzy sprawują władzę, uratuje to, co jeszcze można uratować, jest nawet nie do pomyślenia.
0 x
Owce są przeznaczone do tego strzyżenia.
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 04/11/08, 11:56

Christophe napisał:Z drugiej strony, ratowanie systemu finansowego, który upada kosztem podatnika, aby ultrabogaci mogli kontynuować swoje wybryki, jest hańbą!!

Nigdy nie powinniśmy byli go „uratować” (na jak długo?), skończyłoby się to samoregulacją, czyż nie jest to prawo podaży i popytu?…

Moje uczucia są zatem podzielone między wstydem dla polityków, którzy dali się ponieść nerwom (a zwłaszcza naszym), aby lepiej dać się złapać finansistom, a nienawiścią do tych banksterów i finansistów, którzy nie mają moralności i którym ostatecznie daje to śmieciowe ratowanie… .całkowita bezkarność... : Evil: :zaszokować:
Ja również jestem bardzo podzielony w obliczu tego przypływu setek miliardów dla tych banksterów, kiedy z drugiej strony bez wstydu mówi się nam, że dla ratowania zabezpieczenia społecznego konieczne jest ustanowienie franczyz medycznych. : Evil: : Evil: : Evil: : Evil:

Naprawdę irytujące jest to, że ci, którzy trzymają tę „wirtualną” gospodarkę, trzymają się także gospodarki realnej i że upadek jednego nieuchronnie doprowadzi do upadku drugiego.

Osobiście nie mam nastroju na wyrzucanie faceta, który przez ostatnie 15 lat zarobił miliardy na niemoralnym systemie, ale problem w tym, że odpuszczanie to także odpuszczanie drobnego rzemieślnika, który potrzebuje kilku tysięcy czy kilkudziesięciu tysiące euro w gotówce ze wszystkim, co się z tym wiąże.

To, co jest naprawdę odrażające, to fakt, że w tej chwili nadal robią ogromne interesy, ponieważ podniesienie CAC 40 z 2900 do 3500 punktów to wzrost o 20% w ciągu kilku dni... a to jeszcze nie koniec.

@Laurence
To prawda, że ​​powinniśmy byli pójść demonstrować, zwłaszcza gdy widzimy, że te wydarzenia nie są lekcją dla wszystkich. Société Générale potwierdza, że ​​chce pozostać na tzw. rynkach strukturyzowanych!!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 07/07/09, 00:28

Nie wiem/już nie wiem, czy informacja została już przekazana forums:

6000 euro od Assedic za dzień pracy!

Redakcja i Stéphanie Collié - RMC.fr, 25

„Program” umożliwia francuskim handlowcom w Londynie, którzy zostali niedawno zwolnieni, powrót do Francji i otrzymanie, po przepracowaniu jednego dnia we Francji, odszkodowania w wysokości do 6 366 euro.

Afera została ujawniona przez Le Canard enchaîné i Le Point: francuscy handlowcy zwolnieni z City (dzielnicy giełdowej w Londynie) otrzymują do 6 euro bezrobocia miesięcznie, jeśli przepracowali we Francji tylko jeden dzień.

Jeszcze kilka dni temu zasada była znana tylko wtajemniczonym i ekspatriantom: kiedy pracujesz w Europie i zostajesz zwolniony, musisz „po prostu” ponownie przepracować jeden dzień we Francji, aby otrzymywać zasiłek dla bezrobotnych obliczany na podstawie otrzymywanego wynagrodzenia za granicą. Nie ma w tym nic nielegalnego ani skandalicznego, jest to stosowanie konwencji podpisanych między państwami europejskimi. Konkretnie, jeśli Francuz jest zatrudniony w kraju Unii Europejskiej i straci pracę, może wrócić do Francji i otrzymać assedika na podstawie swojej poprzedniej pensji. Pod warunkiem, że przepracowałeś we Francji od 1 dnia do 4 tygodni. Kwestionowana jest tutaj bardziej wysokość odszkodowania dla niektórych handlowców niż zasada tego europejskiego zabezpieczenia społecznego.


Suite: http://www.rmc.fr/edito/info/61003/6000 ... e-travail/
0 x
vincent1606
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 07/01/08, 13:25




przez vincent1606 » 07/07/09, 09:46

Naprawdę chodzimy na głowie. Ten ekonomiczny świat stracił wszelkie znaczenie słowa praca, w dzisiejszych czasach banki zatrudniają 25-30-letnie dziewice, które zdecydują, czy firma niszczy miejsca pracy, czy nie. : Evil: (giełda jest zawsze w euforii podczas planu restrukturyzacji)

denerwuje mnie!!!..... (jak mówi piosenka)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 92