Ślad CO2 Twoich inwestycji bankowych

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13

Ślad CO2 Twoich inwestycji bankowych




przez nonoLeRobot » 27/11/10, 18:34

Cóż, nie jestem przekonany, ale pomyślałem, że byłoby interesujące powiedzieć, że istnieje: Oblicz emisję CO2 swoich inwestycji bankowych.
http://www.epargneclimat.fr/accueil

Nie wiem dokładnie, na czym to polega, ale a priori opiera się na tym, gdzie są dokonywane inwestycje, ale moim zdaniem prawdziwym problemem jest to, gdzie odbywa się emisja CO2.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 27/11/10, 19:18

Czy monopol się liczy? :P A jak to wygląda z pieniędzmi bankierów? (czyli duży podatek) : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Zresztą niezależnie od tego, gdzie zostanie wystawiona, zawsze do nas wróci. :zaszokować:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 27/11/10, 20:44

Nie kliknąłem w link, ale to nie powinno być wiele warte...

Dlaczego? Właśnie dlatego inwestowanie pieniędzy w jakim celu, jeśli nie w nadmierną konsumpcję w przyszłości... prawda?

A kto mówi konsumpcja mówi CO2... (lub inne)...

Wtedy możemy inwestować w rzeczy, które są mniej złe niż inne...
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 79