pytanie do Andre

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
mały
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 05/10/05, 12:59




przez mały » 07/11/05, 19:53

Zadałem sobie ostatnio pytanie, czy ktoś kiedykolwiek montował reaktor Pantone w miejscu rury dolotowej (w małych silnikach) zaraz za gaźnikiem, zasilając gaźnik mieszanką wodno-paliwową (dobrze zaparzoną przez bełkotkę)?
jeśli to zadziała, moglibyśmy użyć gaźnika bez modyfikacji i cała mieszanina przejdzie do reaktora.
0 x
mały
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 07/11/05, 20:53

Faktycznie, widziałem zestaw z dwoma węglowodanami, jeden na benzynę, drugi na wodę. Na każdym końcu znajduje się litera T. Obydwa gaźniki plują na pantone, który pluje bezpośrednio na silnik.
Kliknij tutaj.
http://pmcpantone.free.fr/files/tondeuse_2carbus.jpg
0 x
mały
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 05/10/05, 12:59




przez mały » 07/11/05, 20:59

jeśli to zadziała, moglibyśmy wypróbować pantone w dwóch pociągnięciach, użylibyśmy mieszaniny do smarowania i wody do usuwania zanieczyszczeń (chciałbym zobaczyć próbę 2T bez zapachu w lesie) :D
0 x
mały
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 07/11/05, 21:10

Problem z 2T polega na tym, że w suchej misce jest kompresja i olej w mieszance służy do smarowania...

Chyba, że ​​masz 2T z oddzielnym smarowaniem...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 07/11/05, 21:20

Przeczytaj ponownie moją poprzednią wiadomość. Umieściłem link do zdjęcia i myliłem się, to nie André to zrobił. Ale nie rozumiem tego 2T. Olej zawarty w benzynie spali się w reaktorze, a silnik ulegnie zatarciu. Wiadomo, że mój DT 125, gdyby nie śmierdział, lepiej radziłby sobie także w lesie, szczególnie dla jadących za mną dwóch quadów. Ale tak naprawdę to olej śmierdzi. Pantone dotyczy 4T, ponieważ olej pozostaje w skrzyni korbowej i smaruje silnik inaczej niż 2T. Reaktor działa na niespalony. Jeśli spalimy wszystko w 2 krokach, spalimy olej. Aby go oczyścić, nie używaj oleju. :D. Są posty mówiące o 2-suwach, nie przeglądałem, ale nie sądzę, że istnieje rozwiązanie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 07/11/05, 21:23

Odpowiadając na pytanie ex-ocean, uważam, że 2T z oddzielnym smarowaniem oznacza, że ​​nie mieszamy oleju w zbiorniku, ale że jest zbiornik na olej oddzielony od benzyny. Wydaje mi się też, że pompa olejowa przepływa do gaźnika.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 07/11/05, 21:58

Myślę, że w tego typu maszynach łatwiej będzie wtryskiwać olej pomiędzy reaktorem a wlotem do skrzyni korbowej. (ale mogę się mylić, nigdy nie otwierałem 2T z oddzielnym smarowaniem, podczas gdy motocykle 4T jedno/dwu/czterocylindrowe i samochody 4T mają tak...)
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 07/11/05, 22:52

Dokładnie, zadaję sobie to samo pytanie. Ale jeśli wlejemy olej do silnika przez wlot za reaktorem, to i tak będzie się palił. Jeśli włożymy go do skrzyni korbowej to olej będzie się podnosił przez przelewy nad tłokiem... No cóż, nie znam się na tym kompletnie, nie jestem na bieżąco z pracą silnika.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/11/05, 01:42

Halo
Większość potężnych 3-cylindrowych, 2-suwowych skuterów śnieżnych o mocy od 60 do 100 KM, a czasem i więcej, jest wyposażona we wtryskiwacz oleju, który wysyła za gaźnik bezpośrednio przed zawór obrotowy, ponieważ silnik ma mieć większą wydajność, a nie światła dolotowe ale zawór obrotowy, zużycie tych pojazdów znacznie przewyższa zużycie samochodów, ale jeździ z prędkością 160 km/h i więcej, olej ten służy do smarowania tarczy zaworów, łożysk igiełkowych wału korbowego i wreszcie cylindra, przed spaleniem.
Jeśli ten system zostanie uogólniony na dwusuwy, szczególnie te montowane w ultralekkich samolotach, gdy pilot wykonywał długie zniżanie na dobrych obrotach, a zatem mało paliwa = mało oleju i duże obroty, silnikowi brakuje smarowania i tłoki się zacierają. w ten sposób olej jest dostarczany zgodnie z obrotami.
Dobry olej do dwusuwów, KLOTZ, jest trochę drogi, ale zajmuje bardzo mało, a jest bardzo skuteczny w walce z zużyciem i zanieczyszczeniami...
André
0 x
mały
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 05/10/05, 12:59




przez mały » 08/11/05, 05:34

Więc myślisz, że dwusuw z oddzielnym smarowaniem można pantonizować, ale nie dwusuw z bezpośrednią mieszanką ze względu na olej, który uległby zniszczeniu w reaktorze, wydaje się to normalne.
ale co sądzicie o montażu, który znalazł pitmix na zdjęciu, nie wydaje mi się to złe, biorąc pod uwagę, że wszystko przechodzi przez reaktor, wszystko musi się palić w silniku, ale może być trudniej wyregulować taki montaż? (dwa węglowodany)
0 x
mały

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 82