Suzuki Samurai 1.9 TD

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Ricket 79
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 21/05/06, 14:56

Suzuki Samurai 1.9 TD




przez Ricket 79 » 24/05/06, 09:32

cześć, postępuję zgodnie z radą Michela, który każe mi stworzyć nowy temat. Zdjęcia umieściłem w galerii członków. A więc doping wodny na moim Samuraju (silnik Peugeota chyba). Pozycja i dobór elementów podyktowany był brakiem miejsca (zdjęcie). Bubbler mocno kopiuje ten wykonany przez Rezuta (BX) znaleziony na stronie Quant Homme. : Oops: nagle włożyłem dyszę do wężyka żeby spowolnić opadanie wody podczas napełniania.Wyjście które idzie do reaktora ma średnicę 16. Musiałem przejść nad mostkiem lub 2 kolanka (niezbyt dobre dla przepływu).Reaktor (nierdzewny śr.14 200mm długi.Wylot chyba popełniłem błąd :płakać: Zwiększyłem średnicę wewnętrzną o 5 mm, również ze stali nierdzewnej, dotarłem do wylotu reaktora w wlocie wlotowym o średnicy 14, brak zagłębienia zmusił mnie do squatowania miejsca Michelowi, któremu dziękuję, jak również André i Boulon za ich rady. Zrobiłem zwężkę Venturiego, którą spróbuję zainstalować dziś rano.a + Ricket

Edit: oto zespół wydechu i jego izolacja

samuraj-1-9td-pic274.jpg

suzuki-samurai-4x4-1-9-td-pic209.jpg
0 x
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 24/05/06, 15:08

cześć ricket

jednak jeśli widziałeś mój post, kran jest dobrze wspomniany i dodatkowo ze zdjęciem

Nie widziałem jeszcze waszych zdjęć z waszego zgromadzenia
Z czego zrobiłeś bańkę?
spróbuj zbudować swój post z obrazami i komentarzami, które do niego pasują

a+

rezut
0 x
Ricket 79
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 21/05/06, 14:56




przez Ricket 79 » 24/05/06, 17:17

Christophe, dobrze zrobiłeś, że umieściłeś moją wiadomość na poczcie, muszę przeprosić 3 miesiące temu, nigdy nie dotknąłem komputera.Co do zdjęć, które otrzymałem od mojego siostrzeńca, postaram się umieścić je w publicznej galerii. model to suzuki samuraj wykonany we współpracy z marką santana.Dla Rezuta mówiłem o twoim poście na stronie Quant Homme (aut 9)Nie zajrzałem jeszcze na stronę ekonologiczną kiedy robiłem bełkotkę i jej zasilanie.Nie wiem jak umieścić zdjęcia w tym samym czasie co tekst.Mam jeszcze trochę do zrobienia :| .a+ krzywica
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 24/05/06, 17:21

Dziękuję Ricket, myślałem, że jestem dobry dla Santany! Umieściłem „Suzuki Santana 4x4”… ale potem miałem straszne wątpliwości… Dobrze zrobiłem, usuwając to… :D
0 x
Ricket 79
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 21/05/06, 14:56




przez Ricket 79 » 26/05/06, 18:16

Witam zamontowałem zwężkę Venturiego wykonany pomiary podciśnienia chwilowo nie robiłem wczoraj przejechałem 200 km i dziś zużyłem ok 0.6 l wody na 100 km wydaje mi się że spalałem mniej diesla ale nie jestem pewien , na szosie zrobiłbym swoje spalanie na pełnym przodzie 7.5 do 8 l (32 l na ok 410 km) Zwężka Venturiego nie zmienia pracy silnika. , turbo trochę więcej śpiewa niż wcześniej wydaje mi się, że będę Państwa informować o uzyskanych wynikach i obserwacjach.a+ Ricket :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 26/05/06, 23:52

Cześć Ricket
Twój bubbler wygląda jak sprzęt chłodniczy. Czy to prawda ?
Dobra robota, życzę dobrej ekonomii i oczyszczenia.

W przypadku małego eksperymentu, jeśli chcesz, połóż chusteczkę przed wylotem spalin i powiedz mi, co to daje.
Z reaktorem i bez, jeśli to możliwe, z ciepłym silnikiem.
Aby zmierzyć depresję, zrób tak jak ja, jeśli chcesz mini wideo słupa wody: http://www.youtube.com/watch?v=fMTufKIdF6g
Ostatnio edytowane przez PITMIX 28 / 05 / 06, 15: 27, 1 edytowany raz.
0 x
Ricket 79
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 21/05/06, 14:56




przez Ricket 79 » 27/05/06, 08:32

W przypadku pitmix, bąbelek, który zrobiłem z rurki ze stali nierdzewnej Diam 60 Ep 2 LG 280 mm dla rezerwy wodnej (około 40 Cl) i rurkę DIM 90 dla ogrzewania LG 250 mm, spawał się do łuku (sztyft nierdzewny 2), z drugiej ręki, z drugiej ręki stali nierdzewnej kokupu spalinowego. :: .Prawdopodobnie zrobię testy na depresję w ciągu najbliższych 15 dni, obejrzałem twój film, pomoże mi to w moich testach : Chichot: .Dla mnie zużycie wody jest takie normalne czy za niskie? Pitmix Widziałem twoją stronę cariboost, dobra robota. Krzywica A+
0 x
Ricket 79
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 21/05/06, 14:56




przez Ricket 79 » 27/05/06, 08:40

Pitmix Dam znać o teście z chusteczką A+krzywica
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 27/05/06, 09:47

Cześć Ricket
Zabawne, że nie chcąc, wykonałeś dokładnie część w kształcie separatora oleju do centralnej lodówki.
Odzyskałem uchwyt wkładu ze środkiem osuszającym, który wygląda bardzo podobnie do tego materiału.

uchwyt kasety fotograficznej

Zrobiłbym wideo lepiej niż to, ponieważ nie widać dobrze.
Zrobiłbym też wideo z białą chusteczką.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 27/05/06, 14:01

ricket79 napisała:Dla mnie zużycie wody jest takie normalne czy za niskie?

powitanie
na 1.9td (psa chyba) 0.6 to raczej za dużo niż za mało.Na 0.3-0.4 l uzyskiwałem najlepsze wyniki (Xsara kombi, doping wodny, gaźnik).
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 68