Nissan Patrol w pantone G.

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
żłobek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 02/02/08, 16:12
Lokalizacja: Dolna Normandia

Nissan Patrol w pantone G.




przez żłobek » 02/02/08, 17:23

Bonjour à tous,

Jestem nowym członkiem w tej sprawie forum za którym podążałem od jakiegoś czasu jako „duch”.

System Pantone znam już dość długo, należę do rodziny założycieli strony quanthomme. Dokonałem więc edycji Pantone na mojej kosiarce z dobrymi wynikami, ale przejście na samochód wydawało mi się wtedy bardzo skomplikowane, jeśli chodzi o zarządzanie zmianami prędkości.

Od czasu rozwoju zespołu „Gillier” ogarnęła mnie pokusa.

Na potrzeby rodzinnej hodowli koni posiadam Patrola GR Y60 z 1993 roku (seria 1) z 2,8-litrowym 6-cylindrowym silnikiem Nissana, który pochłania dużo paliwa, ale bez którego nie mogę się teraz obejść.

Zdecydowany zrobić coś, aby zmniejszyć jego zużycie i wpływ na środowisko, zamierzam zainstalować system „Gillier - Pantone”.

Oczywiście przeglądam doświadczenia i referencje publikowane na całym świecie w poszukiwaniu informacji, które pozwolą mi wybrać opcje, które wydają się najlepiej pasować do mojego pojazdu.

Jednak stojąc pod ścianą, wciąż mam pytania dotyczące pewnych wyborów koncepcyjnych. Doskonale zdaję sobie sprawę, że niekoniecznie istnieje uniwersalna odpowiedź w tej sprawie, ale zebranie kilku doświadczonych opinii nie byłoby bezużyteczne.

Więc oto kilka pytań, które mam:

1/ REAKTOR: Zastanawiam się nad zainstalowaniem 1 z nich, ponieważ kilka nie zawsze rymuje się z sukcesem… albo 2 reaktory o małej średnicy. właściwie nie wiem, bo w zasłyszanych radach często jest zdrowy rozsądek, ale w praktyce kumulacja i splot czynników zacierają wniosek, jaki można z tego wyciągnąć. Np. Słyszałem, że jest to około 1 silnik na 100 KM. (mój silnik jest podany na 115 KM...). Ale niektóre próby z 2 reaktorami wydają się dawać wyniki na małych silnikach, podczas gdy inne nie.

Jeśli się nie mylę, pomnożenie ich liczby jest równoznaczne z podzieleniem ilości energii cieplnej, którą otrzymuje każdy z nich, tak samo dla podciśnienia i prędkości obiegu... A co z montażem funkcjonalnym na ZX z 2 długimi reaktorami, a zwłaszcza z obejściem na wylocie?

Kolejny przedmiot wątpliwości: długość pręta reakcyjnego. Nawet jeśli wydaje się, że w przeciętnych montażach pracują raczej krótkie wędki (12/15cm), zawsze znajdzie się kilka dających satysfakcję 30cm! Biorąc pod uwagę krótką pionową długość, którą mam pod turbo, drążek 15 cm dobrze by mi pasował, ale czy będzie funkcjonalny?

Wreszcie duża rozbieżność w rozwiązaniach mocowania/centrowania mostka. Czy pojawia się trend?

BULLEUR/GV: Odkąd zobaczyłem montaże w GV wykonane z miedzianych rurek wchodzących w skład wydechu, myślę a priori, że to rozwiązanie jest bardziej reaktywne i mniej uciążliwe. Czy się mylę ?

Chodzi o to, aby nie być zbyt „nietypowym”, aby nie unieruchomić tego pojazdu na zbyt długo, ponieważ jest on naprawdę niezbędny na co dzień.

Merci de votre aide.
0 x
„Prognozowanie jest trudne, zwłaszcza jeśli dotyczy przyszłości”. P. Dac.
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 02/02/08, 18:10

Idealnie byłoby kupić część ucieczki lub podwójnej rury, aby twój montaż był cichy, po tym, jak zobaczysz .... Mam pomysł, ale nic pewnego, poczekaj na odpowiedź od André, jeśli zna pojazd. z delikatniejszym turbo c, u mnie bym odchudził gv z podwójnym obiegiem wydechu (toy hilux) i 2 reaktory, bizzard na twojej stronie wyczytałem 1/40hp do traktorów
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'utilisateur
żłobek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 02/02/08, 16:12
Lokalizacja: Dolna Normandia




przez żłobek » 03/02/08, 01:08

Dzięki Dennis,

W rzeczywistości pomysł zduplikowanej rury też go miałem. ale Nissan go nie zdradził, a ponieważ czasami go nie znalazłem, zdecydowałem się na wariant: zainstalować reaktor i GV każdy na odcinku rury połączonym spawanymi kołnierzami, więc w przypadku modyfikacji zawsze mogłem jeździć, instalując prosty odcinek łączący. Będzie mnie to kosztować nic lub prawie, po prostu zrób w sumie 8 kołnierzy.

Jako bonus, jeśli mam odwagę i czas, nadal byłoby możliwe wyprodukowanie różnych konfiguracji, aby ocenić najlepszą.

Najpierw musiałbym wybrać między reaktorem (na przykład z prętem o średnicy 14 mm) lub 2 mniejszymi reaktorami, aby wiedzieć, która hipoteza wydaje się bardziej odpowiednia dla mojego przypadku.

Nie wiem, czy obecność turbosprężarki jest elementem irytującym, poza odsunięciem zespołu. Ale poczekam na opinie na ten temat.

dziękuję
0 x
„Prognozowanie jest trudne, zwłaszcza jeśli dotyczy przyszłości”. P. Dac.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 03/02/08, 04:56

Halo

Mój zespół jest na 3-litrowym 5-cylindrowym silniku turbo
jednosilnikowy

To zależy od twoich narzędzi i umiejętności budowania oraz od tego, ile chcesz zainwestować


Pojedynczy reaktor jest łatwiejszy do wykonania, nie mogę ci powiedzieć, czy będziesz miał większą wydajność z dwoma reaktorami?
długość pręta około 150 mm luz 1 mm te pomiary nie są rygorystyczne, przynajmniej dla długości pręta zgodnie z dostępną przestrzenią, 1,2 mm luzu, który również działa
W przypadku turbosprężarki należy obawiać się braku ciepła, więc dobrze kieruj ciepło na reaktor, nawet jeśli powoduje to pewne ograniczenie w wydechu

Reaktor musi być zaprojektowany na stałe z możliwością wyjmowania i wymiany pręta, chociaż sam reaktor niewiele się zmieni po zainstalowaniu.
Zapewnij proste połączenia wlotowe i wylotowe reaktora, aby mieć swobodę dla GV, bełkotki lub innego, na wypadek gdybyś chciał poeksperymentować
Producenci dopingu do wody nigdy nie jesteśmy zadowoleni (zawsze chcemy więcej)

Czy wylot i wlot reaktora nie znajdują się zbyt daleko od nosa turbosprężarki ani od bełkotki lub GV.
wylot wokół reaktora należy zaizolować wełną ceramiczną.
opcja GV jak Michel wydaje mi się łatwiejsza do zrealizowania
podgrzewa go za pomocą bełkotki i wody silnikowej i jest ważny dla stałych podróży, ale preferowane są podróże o długości 40 km z GV.
Teraz, jeśli często ciągniesz przyczepę i mieszkasz w górach, będziesz miał dobre wyniki w dopingu wodnym


Z doświadczenia najbardziej zmodyfikowałem to co przed reaktorem większość uzyskiwanych przyrostów było na tym poziomie iw stosunku woda/diesel zużywane..

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
żłobek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 02/02/08, 16:12
Lokalizacja: Dolna Normandia




przez żłobek » 03/02/08, 14:14

Dzięki Andrzeju za radę.

Poziom inwestycji finansowych, który szybko się zablokuje, ponieważ hodowca źle zamontował + zgniły rok rolniczy 2007 ze wszystkich punktów widzenia + pełen awarii na dwóch pojazdach, które mamy (1 skrzynia biegów, 2 sprzęgła, 1 uszczelka głowicy, wszystkie hamulce, 2 rozdzielacze, amortyzatory i wciąż zapominam o niektórych ...), nie, na tym początku roku nie mam zbyt wielu środków (i to chroniczne).

Jeśli chodzi o stal nierdzewną, mam znajomego, który pewnie załatwi mi jakieś skrawki, żeby reaktor był wykonany w zrównoważony sposób.

Jeśli chodzi o moją inwestycję we wdrożenie, to z drugiej strony zawsze lubiłem robić mechanikę, oczywiście na swoim poziomie, bo niestety to nie jest mój trening. Mimo wszystko mam trochę doświadczenia, które siłą rzeczy musiałem przez 22 lata wykonywać prawie wszystkie naprawy naszych starych pojazdów.

To nie czyni ze mnie mechanika, ale nauczyło mnie trochę obserwacji, radzenia sobie z moim skromnym sprzętem. Mam tylko słupek łukowy w supermarkecie, który zajmuje zaledwie 2,5 elektrody. Zmusiłem go już do przełknięcia kilku kilogramów lutu za zrobienie bramek bokserskich, barier itp….

Zapewniono mnie, że elektrodami ze stali nierdzewnej i tak można wykonać dobre spoiny, więc oto moja metoda montażu.

Wiem, jak pracować z miedzią, mając za sobą kilka instalacji.

W interesie 1 lub więcej reaktorów widzę, że nie jest to jeszcze rozstrzygnięta kwestia. Mam nadzieję, że będę miał okazję przetestować oba, ale chyba zacznę od jednego.

Na twoim 3l jakie są wymiary reaktora?

Jeśli chodzi o kierowanie ciepła na reaktor, wpadłem wczoraj wieczorem na mały pomysł: czy nie byłoby właściwe, przed spawaniem reaktora w rurze wydechowej, przyspawać do niego żeberka na zewnątrz, aby poprawić wymianę ciepła?
Ponadto te żeberka wykonane z płaskownika (na przykład 2 mm) mogą być umieszczone na rurze osłonowej reaktora tak, aby nadawać przepływowi gazów spalinowych ruch obrotowy podobny do ruchu zaworu wirowego (lub Z). Mogłoby to zarówno ograniczyć efekt zaciskania obecności reaktora w rurze wydechowej przez lepszy przepływ, ale dodatkowo, przechodząc, gazy ocierając się o każde żebro, z konieczności dawałyby mu trochę więcej ciepła niż w konfiguracji bez żeber.

Ideałem może być nawet możliwość wykonywania ciągłego „obrótu” wokół reaktora, jak ślimak do zboża, ale tam jeszcze nie wiem, jak to zrobić.

Jeśli chodzi o odległość między organami, zrozumiałam, że jest to źródło utraty sprawności. Dlatego na porządku dziennym jest uczynienie go zwartym i dobrze izolującym. Jak najszybciej za turbosprężarką umieszczę reaktor, a za nim (po kolejnym zestawie kołnierzy montażowych) miedziany GV z być może podgrzaniem wody, która będzie go zasilać małym odcinkiem rurki ładnie przyspawanej na zewnątrz rury wydechowej.

Z drugiej strony zastanawiam się czy nie przydałoby się podgrzać powietrze (pochodzące z filtra powietrza), które jest zasysane przez reaktor?

Wreszcie nie mieszkam w górach, ale (jeszcze przez kilka miesięcy przed zbliżeniem się do Laval) między Alençon i Argentan, około 400 m n.p.m.

Patrol służy głównie do zaopatrywania moich koni w siano i wodę, a ponieważ są rozrzucone na gównianym skrawku ziemi rozciągniętym na 30 km, prawie zawsze ma doczepioną przyczepę. I właśnie ten problem odległości sprawia, że ​​nie mogę go zastąpić traktorem, tak jak konieczność holowania po błotnistych drogach, po zboczach i na bardzo tłustych łąkach eliminuje możliwość zastąpienia go samochodem dostawczym.

@+
0 x
„Prognozowanie jest trudne, zwłaszcza jeśli dotyczy przyszłości”. P. Dac.

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95