Co sądzisz o reaktorze ecopra?

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2

Co sądzisz o reaktorze ecopra?




przez netshaman » 04/08/10, 01:00

http://www.ecopra.com/home/index451.html

Wszystko jest w tytule.
Jestem zainteresowany, ale wcześniej chciałbym poznać Twoją jasną opinię.
:D
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 04/08/10, 07:46

50% zużycia paliwa to czysty i prosty przekręt, w rzeczywistości raczej zmieni się o około 10% ... : Mrgreen:
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 04/08/10, 08:41

10%, podejrzewałem to trochę, ale wtedy działa.
W porównaniu do samodzielnie zbudowanego reaktora Pantone, jaka jest jego wartość?
Proszę o to, ponieważ ponieważ nie czuję się zbyt zdolny do zbudowania jednego, zasysam palnik spawalniczy.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 04/08/10, 10:52

Działa nie mniej lub lepiej niż samozbudowany reaktor ... różnica polega na tym, że w samokonstruowaniu spędzasz dużo więcej czasu na dostosowywaniu, więc masz większe szanse na uzyskanie wyników.

To bardziej wykorzystanie pojazdu niż zespołu, który da wydajność (jeśli jeździsz po mieście przez większość czasu, nie warto go kitesurfować) ...

Ptaku, to, co zaznaczono na stronie, jest dość uczciwe, aby wiedzieć:

Odnotowuje się między innymi wzrost zużycia od 10 do 50% w przypadku ciągników.
Przykład: Opel Combo z 1991 roku, którego dane producenta podają zużycie 4.96 przy 8 l / 100 km w najlepszych warunkach. Dzięki temu samemu pojazdowi wyposażonemu w zestaw ECOPRA © 33.03 litra oleju napędowego umożliwiło przejechanie 818 km tylko po drodze, tj. 4.03 l / 100 km.


Dużo rozmawialiśmy już o tym zestawie: https://www.econologie.com/forums/gillier-pa ... t4456.html

W przypadku innych pytań dotyczących dopingu: https://www.econologie.com/forums/search.php

Ecopra, w przeciwieństwie do hypnow, daje wiele informacji zwrotnych, szczególnie na wideo (trochę trenowali)
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 04/08/10, 13:12

Mieszkam na wsi i codziennie odbywam małe podróże, a czasem dłuższe.
Interesuje mnie mniej zanieczyszczeń i poprawa wydajności mojego silnika.
Mam 207 hdi 90 cv.
Jest to dobry samochód, ale jego silnik jest niewymiarowy w stosunku do masy, dlatego zainstalowałem skrzynkę SFI, aby poprawić spalanie + skrzynkę układu zasilania, aby mieć trochę więcej elastyczność, szczególnie w żebrach, ale drugą stroną jest to, że musisz dozować pedał, ponieważ jeśli naciskasz zbyt mocno, pali się bardziej wyraźnie.
Więc idę stopniowo i nie pali, chyba że naciskasz jak nag jak keke.
Ale to nie jest tak naprawdę mój styl jazdy, olej napędowy jest drogi i nie muszę iść do pompy.
Z pełnym zbiornikiem pokonuję około 900 km, miałem 206 hdi wyposażonych w te same skrzynie i pokonałem 1000 km z pełnym zbiornikiem.
Bez nich zrobiłem tylko 850!
Zużycie jest takie samo dla 207 bez tych skrzynek, ale przy mniejszej mocy i dziwnej rzeczy przebieg pokonany pełnym jest taki sam!
Podsumowując, ze skrzyniami mam mocniejszy silnik o takim samym zużyciu paliwa.
Więc zestaw pantone byłby mile widziany, tylko w celu zmniejszenia zużycia, prawda?
Przy 10% dałbym 4.95l / 100 zamiast 5.5l / 100.
Lub 9 km więcej, nie świetne.
Teoretycznie nie wydaje się to zbyt interesujące.
Po stronie zanieczyszczenia może to zrobić.
Napisałem do ecopra, powiedzieli mi, że mogą mi to pokazać, jeśli przyniosę im mój samochód.
Wolę na granicy, ponieważ ryzykujesz, że cięcie puli mi umknie.
Jak myślisz, czy w tych warunkach warto wydać 750 € na ten zestaw, czy lepiej zbudować go sam?
Mówisz, że ma opinie użytkowników: czy są tacy, którzy mają 207?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 88