Taktyka zakładów

filozoficzne debaty i firm.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Taktyka zakładów




przez ABC2019 » 30/03/21, 07:52

Cześć

Właśnie przetestowałem metodę, którą już czasami stosowałem forums, „technika hazardu”.

Sytuacja wygląda następująco: prowadzisz dyskusję, w której masz 100% pewność, że Twój rozmówca nie ma racji, a on uparcie nie chce się do tego przyznać. Co gorsza, twierdzi, że to Ty działasz w złej wierze, że rozsiewasz fałszywe wiadomości, że nie podajesz żadnych referencji – tak naprawdę zarzuca Ci problemy, na które w przekonaniu sam cierpisz; ale ponieważ twierdzi coś przeciwnego, wszelka dyskusja zostaje zablokowana i zredukowana do niekończącego się ping-ponga.

Jakiekolwiek podobieństwo do sytuacji, której doświadczyłeś na forum byłby to oczywiście zwykły zbieg okoliczności... lub nie : Mrgreen: .

Pojawiły się ciekawe filmy wideo na temat „jak dyskutować z teoretykiem spiskowym”, wyjaśniające, że nie należy próbować narzucać swoich poglądów, że trzeba zmusić ich do samodzielnego myślenia itp. (Thibr opublikował kilka na przykład). To ciekawe, ale niekoniecznie praktyczne, musisz już opanować techniki i nadal wymaga minimum współpracy ze strony rozmówcy,

Tak naprawdę pytanie brzmi, czy Twój rozmówca myli się w dobrej wierze, czy też bardzo dobrze wie, że się myli, ale z własnych powodów psychologicznych pozostaje w złej wierze i w dalszym ciągu zaprzecza oczywistościom.

Dlatego proponuję taktykę wyjścia z tej sytuacji: obstawianie. Mówisz, że jesteś gotowy postawić dużą sumę (ale realistyczną, np. 1000 euro) na zakład dotyczący punktu rozbieżności (możesz też dać mu wybór w dokładnym brzmieniu) i obserwujesz jego reakcję.

Po pierwsze, jest oczywiście mało prawdopodobne, że dojdzie do prawdziwego zakładu, który wiązałby się z podaniem danych osobowych lub zorganizowaniem spotkania, czyli rzeczy, których niekoniecznie lubimy robić w Internecie. Zatem obiektywne ryzyko, że zakład zakończy się rzeczywistą wypłatą pieniędzy, jest niskie.

Ale przecież nie jest całkiem zły. Może się zdarzyć, że obydwaj wezmą udział w grze i będą kontynuować walkę kogutów do samego końca... A 1000 euro to wciąż dużo pieniędzy!

W rezultacie ktoś, kto jest szczerze w 100% przekonany o swojej racji (np. przeciwko terraplaterowi) nie ma powodu, aby nie popychać gry tak daleko, jak to możliwe.Jest duże prawdopodobieństwo, że w ogóle nic z tego nie wyjdzie, a małe prawdopodobieństwo wygrania 1000 €, a potem daje ci możliwość śmiechu. Nie ma więc powodu, aby unikać zakładu.

Natomiast facet w złej wierze i tak będzie czuł się zagrożony. Nawet jeśli istnieje największe prawdopodobieństwo, że nic się nie stanie, istnieje niewielkie ryzyko utraty 1000 euro, jeśli w głębi duszy wiesz, że działasz w złej wierze i że się mylisz. Reakcja wcale nie będzie taka sama, odejdziemy, powiemy, że to niczego nie dowodzi, powiemy, że gdybyśmy mieli postawić na wszystko, to nie uszłoby nam to na sucho… krótko mówiąc, wyciągnąć całą masę argumenty, aby przede wszystkim nie wchodzić w cykl, w którym zakład mógłby zostać utrzymany do końca. LUB po prostu nadal wyzywaj rozmówców i publikuj animowane gify, ale zdecydowanie nie narzucaj pomysłu zakładu.

Ponieważ wybór między postawami nie jest zbyt duży, sytuacja szybko się uspokoi i dobrym testem jest sprawdzenie, czy druga strona działa w dobrej wierze, czy nie.

Spodziewam się też reakcji ze strony osób, które wyjaśnią w tym wątku dlaczego mój pomysł jest zupełnie głupi i może być jedynie owocem chorego mózgu... wpisz reakcje "2", więc... poczekajmy : Mrgreen:
1 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Taktyka hazardu




przez Janic » 30/03/21, 08:14

bardzo dobry opis tego kim jesteś!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Taktyka hazardu




przez eclectron » 30/03/21, 08:41

@ABC co by było, gdybyś zaprzestał taktyki trolli wysysającej czas i energię?
Kto ci płaci za gnicie A forum progresywny?
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Taktyka hazardu




przez ABC2019 » 30/03/21, 08:45

ABC2019 napisał:Natomiast facet w złej wierze i tak będzie czuł się zagrożony. ... krótko mówiąc, wyprowadź całą masę argumentów, aby uniknąć wpadnięcia w cykl, w którym zakład mógłby zostać utrzymany do końca. LUB po prostu nadal wyzywaj rozmówców i publikuj animowane gify, ale zdecydowanie nie narzucaj pomysłu zakładu.
....
Spodziewam się też reakcji ze strony osób, które wyjaśnią w tym wątku dlaczego mój pomysł jest zupełnie głupi i może być jedynie owocem chorego mózgu... wpisz reakcje "2", więc... poczekajmy : Mrgreen:


wygrał... cholera, powinienem był się założyć!! : Mrgreen:
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Taktyka hazardu




przez Janic » 30/03/21, 08:59

Natomiast facet w złej wierze i tak będzie czuł się zagrożony. ... krótko mówiąc, wyprowadź całą masę argumentów, aby uniknąć wpadnięcia w cykl, w którym zakład mógłby zostać utrzymany do końca. LUB po prostu nadal wyzywaj rozmówców i publikuj animowane gify, ale zdecydowanie nie narzucaj pomysłu zakładu.
....
Spodziewam się też reakcji ze strony osób, które wyjaśnią w tym wątku dlaczego mój pomysł jest kompletnie głupi i może być jedynie owocem chorego mózgu... wpisz reakcje "2" więc... poczekajmy

super, wygrałem!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Taktyka hazardu




przez ABC2019 » 30/03/21, 09:05

Janic napisał:
Natomiast facet w złej wierze i tak będzie czuł się zagrożony. ... krótko mówiąc, wyprowadź całą masę argumentów, aby uniknąć wpadnięcia w cykl, w którym zakład mógłby zostać utrzymany do końca. LUB po prostu nadal wyzywaj rozmówców i publikuj animowane gify, ale zdecydowanie nie narzucaj pomysłu zakładu.
....
Spodziewam się też reakcji ze strony osób, które wyjaśnią w tym wątku dlaczego mój pomysł jest kompletnie głupi i może być jedynie owocem chorego mózgu... wpisz reakcje "2" więc... poczekajmy

super, wygrałem!

co wygrałeś? zaproponowałeś zakład?

Chodź, oferuję Ci możliwość zastosowania tej taktyki i wygrania 1000 euro bez zmęczenia, wystarczy, że zaoferujesz mi zakład:

* że na pewno wygrasz, bo wiesz, że masz rację, a ja się mylę

*co z pewnością akceptuję, bo jestem wielkim, tępym trollem, który zaprzecza oczywistościom.

Powinno być łatwo znaleźć, a za każdym razem będziesz zwycięzcą: albo wygrasz swoje 1000 euro, albo w najgorszym przypadku możesz pokazać wszystkim, że jestem tylko wielkim trollem, który stchórzy, gdy postawisz go w centrum uwagi podnóża ściany.

Po co rezygnować z tych małych przyjemności? : Mrgreen:
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Taktyka hazardu




przez Janic » 30/03/21, 09:06

pedrobac
Jestem po prostu wielkim trollem, który traci powietrze, gdy zostaje pchnięty na ścianę.

super, znowu wygrałem!
Ostatnio edytowane przez Janic 30 / 03 / 21, 09: 08, 1 edytowany raz.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Taktyka hazardu




przez eclectron » 30/03/21, 09:07

ABC2019 napisał:Oczekuję też reakcji ze strony osób, które wyjaśnią w tym wątku dlaczego mój pomysł jest kompletnie głupi i może być jedynie owocem chorego mózgu...


Biorąc pod uwagę twoje umiejętności w zakresie grafenu, biorąc pod uwagę twoje umiejętności w zakresie RCA, które są właściwie jedynymi tematami, przy których się spotykamy, szczerze mówiąc, nie chcesz oddawać się swojej dziecinności.
Poza tym, biorąc pod uwagę, jak bardzo jesteś szczery forum , byłbyś do cholery, gdybyś wyszedł ze skrzynią. : Mrgreen:

Chyba już w szkole podstawowej oddawaliśmy się tej praktyce obstawiania...
Przy tak dziecinnej mentalności (kto umie robić obliczenia termodynamiczne, to ważne! : Mrgreen:), rozumiem, że masz trudności z uchwyceniem sensu wydarzeń, sensu rzeczywistości.

No cóż, wracam do moich dobrych postanowień: świata bez ABCile.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Taktyka hazardu




przez ABC2019 » 30/03/21, 09:07

Janic napisał:super, znowu wygrałem!

jaki zakład wygrał?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Taktyka hazardu




przez ABC2019 » 30/03/21, 09:08

ABC2019 napisał:W rezultacie ktoś, kto jest szczerze w 100% przekonany o swojej racji (np. przeciwko terraplaterowi) nie ma powodu, aby nie popychać gry tak daleko, jak to możliwe.Jest duże prawdopodobieństwo, że w ogóle nic z tego nie wyjdzie, a małe prawdopodobieństwo wygrania 1000 €, a potem daje ci możliwość śmiechu. Nie ma więc powodu, aby unikać zakładu.

Natomiast facet w złej wierze i tak będzie czuł się zagrożony. Nawet jeśli istnieje największe prawdopodobieństwo, że nic się nie stanie, istnieje niewielkie ryzyko utraty 1000 euro, jeśli w głębi duszy wiesz, że działasz w złej wierze i że się mylisz. Reakcja wcale nie będzie taka sama, odejdziemy, powiemy, że to niczego nie dowodzi, powiemy, że gdybyśmy mieli postawić na wszystko, to nie uszłoby nam to na sucho… krótko mówiąc, wyciągnąć całą masę argumenty, aby przede wszystkim nie wchodzić w cykl, w którym zakład mógłby zostać utrzymany do końca. LUB po prostu nadal wyzywaj rozmówców i publikuj animowane gify, ale zdecydowanie nie narzucaj pomysłu zakładu.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 178