Edgar Morin analizuje globalne społeczeństwo w 2012 w Rennes

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Edgar Morin analizuje globalne społeczeństwo w 2012 w Rennes




przez Christophe » 03/04/12, 12:34

Edgar Morin analizuje „społeczeństwo globalne” 2012 roku: http://www.liberation.fr/promo-libe/060 ... -de-rennes

Jestem na 1 1/4 godziny i ujawnia dwa główne obawy społeczne: kapitalizm ultra finansowy i wzrost ekstremizmu ... wszystko w atmosferze lobbingu przemysłowego i senności / ślepoty konsumentów ... obywatele ...

: Arrow: reforma myśli!

Przesłane przez Did67 tutaj: https://www.econologie.com/forums/post229321.html#229321
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 03/04/12, 20:22

Nikt nie oglądał Świetny Morin!

Wreszcie jego monolog trwa tylko 40 minut, ostatnia kwadrans to pytania ...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 03/04/12, 22:06

Uważam to wszystko we właściwej linii Stéphane Hessela zatem z tymi samymi wadami: czysto moralna postawa, która ignoruje głębokie mechanizmy gry: nie znaczy to, że nie doceniam wagi przywrócenia lub ustanowienia etyki, ale aby zadowolić się odwołaniem się do wszechmocy finansów ” wprowadzony w błąd ”lub wzrost terroryzmu, to raczej podsumowująca analiza! :zmarszczyć brwi:

Jeśli finanse są dziś bardziej widoczne, to czy nie było ich w kapitalizmie „tatusia”, którego te przemówienia wydają się żałować, mając bardzo wąską wizję? Czy nie widzimy, że to kulawe pojednanie było tylko tymczasowe i przesłaniało w swoim rozszerzonym (ale sześciokątnym) egoizmie cenę zapłaconą gdzie indziej, dalej, poza zasięgiem wzroku?

Tysiące ludzi umiera, a znacznie większa liczba codziennie cierpi z powodu terroryzmu gospodarczego na świecie, wywołując reakcje niektórych niewłaściwych i niefortunnych: czy powinniśmy być zaskoczeni?

Czy ostatnia uwaga nie jest sprzecznością w wysłuchaniu eksperta, która skłania nas do niezależności myśli (sprzeczność performatywna)?
Czy nie oznacza to naszej głębokiej niezdolności do autonomii?
Kto by go wysłuchał, gdyby nie został ukoronowany swoimi tytułami?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 03/04/12, 22:35

Niesamowite Ahmed !!

Stéphane Hessel uczestniczył w tym samym forum cytowany jest przez Morina ...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 03/04/12, 23:18

Zauważyłem również wzmiankę oHessell* przez E.Morin na początku jego interwencji; jednak bliskość pomysłów byłaby wystarczająca, aby zachęcić nas do zaproponowania tej analogii.

Znajduję to Morin pozostaje również w perspektywie „zewnętrznej”: przed końcem zimnej wojny miał obsesję na punkcie nuklearnej apokalipsy, dziś nadal anachronicznie koncentruje się na przyczynach, moim zdaniem, drugorzędnych.
Czy nie ilustruje on doskonale tej sprzeczności, z której nie może się wydostać (choć ją potępia), specjalizacji, która zapobiega działaniu et odbicie (rezerwując oba dla różnych aktorów).

Wreszcie, czy nie jest ono wykorzystywane do przedstawienia spektaklu, który mógłby być myślą, gdyby ta myśl nie była spektaklem, a tym samym do rozbrojenia jakiejkolwiek próby myślenia?

* Kiedy słyszę to imię, działa na mnie tak samo jak słowo „Désertec”, to znaczy! : Chichot:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 03/04/12, 23:36

Edgard Morin, to nie on zaufał drugiemu jabłku (kandydat na sukcesję ...)

Ahmed napisał:* Kiedy słyszę to imię, działa na mnie tak samo jak słowo „Désertec”, to znaczy! : Chichot:

Cóż, cóż ... Zgadzam się, że Désertec odkłada prawdziwy problem na później. Nadal ma ogromne zainteresowanie oferowaniem alternatywy dla Niemców, którzy pracują nad wyjściem z energii jądrowej! I przekierowanie przemysłu na możliwości w zakresie energii odnawialnej ... Jeśli uda im się to dzięki efektywności energetycznej i regionowi Morza Śródziemnego, zawsze będzie to możliwe.

Ponieważ to jest to lub nic (tj. Uśpiamy zwykłych ludzi, sprawiając, że uwierzą, że nie ma innego rozwiązania i kontynuujemy nuklearię z otwartym grobem ...)

Wolę Désertec od reaktorów nowej generacji: znacznie bardziej niebezpieczny, ponieważ chce być bardziej „wydajny”, ponieważ wciąż istnieje tak wiele nie do zniesienia ograniczeń dla materiałów, krótko mówiąc: tak samo niekontrolowane ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 04/04/12, 08:35

Obamot napisał:Edgard Morin, to nie on zaufał drugiemu jabłku (kandydat na sukcesję ...)


Myślałem, że przeczytałem na Twitterze, że to przesłał ... ale to był 1 kwietnia, więc nie wiem ...

Kolejna bardzo niedawna i podobna konferencja wideo prowadzona przez Stéphane Hessel: https://www.econologie.com/forums/stephane-h ... 11677.html : Idea: (obsługuje F. Hollande ...)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 04/04/12, 09:19

Ahmed napisał:Uważam to wszystko we właściwej linii Stéphane Hessela zatem z tymi samymi wadami: czysto moralna postawa, która ignoruje głębokie mechanizmy gry: nie znaczy to, że nie doceniam wagi przywrócenia lub ustanowienia etyki, ale aby zadowolić się odwołaniem się do wszechmocy finansów ” wprowadzony w błąd ”lub wzrost terroryzmu, to raczej podsumowująca analiza! :zmarszczyć brwi:

Jeśli finanse są dziś bardziej widoczne, to czy nie było ich w kapitalizmie „tatusia”, którego te przemówienia wydają się żałować, mając bardzo wąską wizję? Czy nie widzimy, że to kulawe pojednanie było tylko tymczasowe i przesłaniało w swoim rozszerzonym (ale sześciokątnym) egoizmie cenę zapłaconą gdzie indziej, dalej, poza zasięgiem wzroku?

Tysiące ludzi umiera, a znacznie większa liczba codziennie cierpi z powodu terroryzmu gospodarczego na świecie, wywołując reakcje niektórych niewłaściwych i niefortunnych: czy powinniśmy być zaskoczeni?

Czy ostatnia uwaga nie jest sprzecznością w wysłuchaniu eksperta, która skłania nas do niezależności myśli (sprzeczność performatywna)?
Czy nie oznacza to naszej głębokiej niezdolności do autonomii?
Kto by go wysłuchał, gdyby nie został ukoronowany swoimi tytułami?


Pozwoliłem sobie skopiować / wkleić Twoją „analizę analizy” w opowiadaniu prezentującym to przemówienie: https://www.econologie.com/edgar-morin-e ... -4404.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 04/04/12, 09:38

Ahmed napisał:Uważam to wszystko we właściwej linii Stéphane Hessel, dlatego z tymi samymi wadami: czysto moralna postawa, która ignoruje głębokie mechanizmy w grze:



1) Myślę, że czas był dla niego wyznaczony! Nie sądzę, by był w stanie wypracować coś bardziej znaczącego, na przykład 4 godziny. Ale kto z nas by go wtedy wysłuchał?

2) Mój post dotyczył kwestionowania kampanii wyborczej, a ściślej Evy Joly.

Napisałem w reakcji na ubóstwo myśli ujawnione przez wszystkich kandydatów podczas programów telewizyjnych lub spotkań!

3) Sprzeczność Morina z samym sobą poprzez ogłaszanie „niezależności myśli” jest nieodłączna dla każdego myśliciela, który wypowiada się publicznie w tym sensie: milczeć? wyrażać siebie, a zatem „być z przodu”?

Martwi mnie to mniej niż „myślicieli”, którzy bronią systemu „totalitarnego”. A którzy też się wyrażają ...

Dlatego boczny „guru”. Przyznaję.

I powiedziałbym, że to, co „rozróżnia”, to to, co robi guru po swoim nauczaniu! Gwałt kobiety, rżnij blond nastolatki, opróżnij swoje konto bankowe lub uprawiaj ogród ze swoim partnerem i ucz swoje dzieci! Dla mnie to linia podziału!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 04/04/12, 09:43

Stéphane Hessel trwa 1h30: https://www.econologie.com/forums/stephane-h ... 11677.html (po 1:30 mam też problemy ...)

Jestem 30 minut stąd i na razie słyszę dokładnie te same tezy, co w mowie Morina ! Mianowicie: koniec szalonych finansów, strach przed ekstremizmem, strach przed wyczerpaniem i "nieograniczoną" eksploatacją ziemskich zasobów, więcej dzielenia się i równości ... ale pkoi nie nazwał swojej książki „W kierunku społeczeństwa ekologicznego”? : Chichot: : Chichot:

... dziwne, że jeden jest po stronie krasnoluda, a drugi po zewnętrznej stronie ... : Mrgreen:

Zwłaszcza, że ​​wydają się być przyzwyczajeni do współpracy! : Idea: :? (Wspólna książka: „Ścieżki nadziei”)

W przeciwnym razie innym socjologiem, który lubię, jest Gérard Mermet i nie bez powodu: https://www.econologie.com/crise-bancair ... -3955.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 138