Wymiana silnika elektrycznego (kosiarki): referencja, marka

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
enka
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 04/10/10, 15:43
Lokalizacja: 95
x 1

Wymiana silnika elektrycznego (kosiarki): referencja, marka




przez enka » 02/04/12, 16:58

Witam,

Moja kosiarka do trawy miała spory uszczerbek w zeszłym roku, nie wiem co... Duże kamienie...?

Krótko mówiąc silnik dymi i śmierdzi spalenizną zaraz po uruchomieniu (po kilkudziesięciu sekundach). Nic nie wydaje się zakłócać pracy silnika, a wszystko inne w kosiarce jest w dobrym stanie. Tyle że silnik....uzwojenie jest miejscami poczerniałe a struny otaczające uzwojenie stopiły się...

Silnik chyba umarł, ale w międzyczasie (i dymi) chodzi "normalnie". Diagnozy?

Dlatego planuję zamiast kupować kosiarkę zmienić silnik. Ale bardzo trudno to znaleźć. Mam odniesienie w znaku. Znajduję silniki, które wydają się podobne (ta sama moc, to samo napięcie) z tym samym numerem referencyjnym, ale pochodzą od innych marek. Ponieważ jest dość „rzadki”, nie ma zdjęć na stronach, które go sprzedają, tylko referencje… Ponieważ cena nie jest bez znaczenia, chciałbym mieć pewność, że zamówię właściwy!

Więc, czy masz jakieś opinie na ten temat?

Silnik to ATB, ref 118563641/0 (ref zastąpiony przez 118563641/1). Na przykład można go znaleźć na tej stronie: http://www.magic-parts.co.uk/


Dziękuję za pomoc, bo mój trawnik ma tam dzień polowy....
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 02/04/12, 17:36

Nie mamy natchnionego techno wszystkich kosiarek na świecie, czy twój silnik jest właśnie tym?

http://www.magic-parts.co.uk/cgi-bin/ss ... PR=-1&TB=A

zgadywać, czego nie mówisz.

Istotne są otwory montażowe i średnice osi.


Ja bym na twoim miejscu zajrzał do kondensatora czy jest martwy i wymienił bym żeby zobaczyć czy silnik dalej tak szybko dymi co wskazuje na zwarcie przewodów ale generalnie szybko kończy się to jego śmiercią, przecięciem lub zwarciem przewodów sok że sprawia, że ​​wszystko się kręci.

Czy te silniki mają zabezpieczenie termiczne? normalnie to chroni.

Dyskonty sprzedają kosiarki prawie za sam silnik, za 160 €!!
Mieć ????????????????????????????????
0 x
enka
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 04/10/10, 15:43
Lokalizacja: 95
x 1




przez enka » 02/04/12, 18:47

Tak, to ten silnik, w końcu całe moje pytanie jest tutaj, ponieważ nie ma opisu, poza odnośnikiem, aby wiedzieć, czy to ten sam silnik, i nie za bardzo mam nadzieję, że uzyskam dokładniejsze informacje od obsługi klienta, jeśli to istnieje, tej witryny.

Kondensator jest ok, tak naprawdę to w samym silniku się grzeje... (chyba, że ​​kondensator może na pierwszy rzut oka dobrze wyglądać, ale faktycznie jest martwy?) Nie dymi, nie ma śladów czernienia.. .

Co do ceny silnika to zgodzę się, że jest dość wysoka, ale kosiarka za 160€ nie spełnia tej samej funkcji co inna za 400€ itd. Pewne jest, że gdybym miał kosiarkę za 160 €, wymieniłbym ją nagle :?
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 02/04/12, 19:11

Kondensator może być martwy lub słaby (bardzo suchy w środku) i nienaruszony, nienaganny, a wtedy silnik ma tylko niski moment obrotowy, blokuje się znacznie bardziej i łatwo umiera przez przegrzanie, bez obracania!!!
Jeśli kondensator ma lata lub nawet 5 do 10 lat, wymień go z tą samą wartością i taką samą intensywnością i tak samo dużą!!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 05/06/12, 03:02

Więc rozwiązany?
Kondensator?
czy złom?
0 x

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108