Galaretka akumulatora samochodowego Arktis, napięcie do 1.6V: do odzyskania?

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Galaretka akumulatora samochodowego Arktis, napięcie do 1.6V: do odzyskania?




przez Christophe » 27/01/11, 11:43

Mam problem z akumulatorem zamontowanym w samochodzie (mało używanym), który stał zimą na zewnątrz i nie był uruchamiany przez 3 miesiące (połowa listopada).

Napięcie zmierzone "na zimno" przy 1.67V! :zaszokować: :zaszokować: Nigdy tego nie widziałem!

W samochodzie inteligentna ładowarka nie chce nic wiedzieć: najwyraźniej prąd już nie płynie. Czy doszło do zwarcia akumulatora?

Pozwoliłem akumulatorowi nagrzać się w środku przez noc. Dziś rano napięcie 5.4 V...a potem inteligentna ładowarka chce zacząć ładować...Więc teraz ładuje...ale czy to wystarczy?

Akumulator „arktis” ma być „z najwyższej półki” (wziąłem go właśnie dlatego, że wiedziałem, że auto nie będzie dużo jeździło). Wymieniłem go w 2008 roku (więc "nowy") i od tego czasu zrobiliśmy nim może 500 km. Kosztował około 80 € za 41 Ah. . .

Więc 2 pytania:
a) Co się stało?
b) Czy jest jakaś nadzieja, że ​​mogę go odzyskać?

Około a): samochód był pokryty 40/50 cm śniegu i występowały 2 lub 3 okresy odmarzania... Czy utworzył się lód i zetknął się z ziemią, powodując zwarcie w akumulatorze? Lód nie jest dobrym przewodnikiem, ale nie jest też izolatorem… Lub po prostu wodą w stanie ciekłym, gdy się rozmraża…

Edycja: pobierz wynik.

Akumulator wydaje się ok i wytrzymuje 10 dni po ponownym zamontowaniu w samochodzie. Przeczytaj szczegółowo ten temat, aby zobaczyć zastosowaną metodę. I nie wyrzucaj od razu baterii, która wydaje się być HS.
Ostatnio edytowane przez Christophe 08 / 02 / 11, 22: 14, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

bateria




przez tigrou_838 » 27/01/11, 12:04

cześć Krzysztofie,

Ja też miałem etui na baterii dwa miesiące temu, chociaż podłączyłem inteligentną ładowarkę z funkcją pulsera do czyszczenia kryształków wewnątrz baterii i po 1 miesiącu kuracji miałem tylko 8v.5, po informacji od fachowca, akumulator był samorozładowany normalnie jak na akumulator ołowiowy, ale został włączony w obwód na elemencie niemożliwym do dogonienia i akumulator HS.

więc do bezpośredniego wysypiska.

teraz już wiem, żeby nie zostawiać baterii nieużywanych dłużej niż miesiąc i co miesiąc ładować ładowarkę na dzień lub dwa.

oto moje małe doświadczenie w tym temacie.

Tigrou
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 27/01/11, 12:09

Dziękuję, do reszty nie pachnie... tego się właśnie obawiałem... ale tu nie 1 element tylko 4 czy 5 postawiło się na CC, żeby tak nisko zejść...

Ile woltów miałeś przed próbą ładowania? Ile lat miał akumulator?

Cóż, zobaczymy... Dam ci znać...

Zostawiam na lata (i Ty chyba też?), akumulatory motocyklowe nieużywane od 4 do 5 miesięcy...z tą różnicą, że leżą w garażu...
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 27/01/11, 13:08

Hi Christopher!

Twoja bateria się rozładowała i zamarzła, musisz upewnić się, że jest dobrze naładowana, gdy jej nie używasz, musisz umieścić baterię w cieple i ładować ją niskim natężeniem, teraz automatyczne ładowarki mają problem z odzyskaniem baterii w ten stan jak nie odzyska napięcia to możesz go podkręcić kablami z innego pełnego naładowania i rozładować żeby potem naładować, robisz tak kilka razy i widzisz czy się polepszy, jak się poprawi to może być odzyskane przy długotrwałym powolnym ładowaniu.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

bateria




przez tigrou_838 » 27/01/11, 13:36

cześć Krzysztofie,

przed próbą ładowania schodziło mi mniej więcej do 4.5, akumulator miał jakieś 8 lat i też tak jak Ty zostawiam akumulatory w garażu zapominając o nich, ale i tak trzeba je co jakiś czas ładować.

twój też był na zewnątrz, więc z zimnem wcale nie jest dobrze, jak powiedział alianG, zamarzł.

teraz zawsze ładuję ładowarką impulsowo-prądową, która analizuje i ładuje szczytami, co trochę "odnawia" stare akumulatory, które nie są do końca zepsute, zwarcie lub inne i umożliwia utrzymanie lepszego naładowania.


Tigrou
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 27/01/11, 13:59

Alain G napisał:Akumulator się rozładował i zamarzł, trzeba pilnować, aby był dobrze naładowany, gdy go nie używasz, musisz umieścić akumulator w cieple i ładować go niskim prądem, teraz automatyczne ładowarki mają problem z odzyskaniem akumulatora w ten stan jak nie odzyska napięcia to możesz go podkręcić kablami z innego pełnego naładowania i rozładować żeby potem naładować, robisz tak kilka razy i widzisz czy się polepszy jak się poprawi to może być odzyskane przy długotrwałym powolnym obciążeniu.


Ok, do ładowania niskim prądem, to właśnie robi inteligentna ładowarka (jest optymalna dla motocykli). Położyłem na nim consometr, aby śledzić: pobiera tam 17W, więc prąd akumulatora nie powinien przekraczać 1.5A. Tak niski w porównaniu do 41 Ah.

A priori jest nadzieja: odłączyłem ładowarkę, a napięcie szczątkowe po 15 min nadal wynosiło 12.2 V...

Ale pytanie: dlaczego akumulator w codziennym samochodzie nie zamarza, gdy w nocy jest -15°C?

ps: Tygrysku masz prywatną wiadomość...
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

bateria




przez tigrou_838 » 27/01/11, 14:22

Mam taką samą ładowarkę, ale trzeba ją zostawić na co najmniej miesiąc, żeby zregenerowała baterie.

Właśnie odpowiedziałem na twoją pw

Tigrou
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 27/01/11, 14:32

1 miesiąc? Wyprodukuje kWh przy 17W 24/24 :zaszokować: : Chichot:

Monitoruję ładowanie, mamy tam 12.6 V (ładowarka podłączona)… stopniowo rośnie, więc jest zachęcająco… na razie…
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

bateria




przez tigrou_838 » 27/01/11, 15:15

tak wiem, w kwh da radę, ale jak uda Ci się zregenerować akumulator to i tak nie jest źle.

przy ładowaniu 12,6 to normalne, trzeba podkręcić do mniej więcej 16v tak jak ja mniej więcej pewien czas w zależności od lenistwa aku, potem odłącz ładowarkę, odczekaj dzień, dwa, zmierz aku jeśli trzyma ładunek, około 16v.

jak już mówiłem, odzyskałem baterię, pozostawiając mniej więcej tę samą ładowarkę co ty przez 1 miesiąc, teraz nie trzyma ładunku zbyt źle.

jest podłączony do systemu czujników mojego solara, sprawdzam codziennie, a napięcie wynosi około 1 do 15,5 V przez 16 tydzień.

mój akumulator to 12v 17AH.

więc dla 41AH tak naprawdę nie wiem, jak długo.

Tigrou
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 27/01/11, 15:24

Uh mój idzie do nie więcej niż 14.5 V (w „pulsacji”). Nigdy nie przekraczał 15V. Masz optyma? Wersja którą posiadam pochodzi z lat 2003-2004, może nawet 2002.

Mogli zmienić „krzywe” od…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 129