Problem z instalacją pompującą - woda już nie wypływa ...

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Phil07
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 10/04/09, 21:56

Problem z instalacją pompującą - woda już nie wypływa ...




przez Phil07 » 10/04/09, 22:14

Witam,

Zwracam się do Was, ponieważ po długich poszukiwaniach w Sieci nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie i wydaje mi się, że pewna liczba z Was jest dość biegła w tej dziedzinie.
Sieć wodna mojego domu jest częściowo podłączona do systemu pompowania (wiercenia) w celu zasilania urządzeń sanitarnych i prysznica. Dlatego w piwnicy znajduje się zbiornik buforowy pęcherza.

Mój problem polega na tym, że woda nie wypływa już z balonu.

Sprawdziłem ciśnienie i to wystarczy. Podjąłem ryzyko demontażu przyłącza odpływu wody (z 500 litrami wody, która mogła się skończyć), ale nic nie wychodzi. Myślałem, że coś może blokować wyjście. Więc wprowadziłem żelazny pręt, który opiera się na 20 cm na bardzo twardej i stalowej przeszkodzie (łokieć?). Wyobrażam sobie więc, że przy wyjściu, wewnątrz balonu, musi znajdować się zawór bezpieczeństwa, który mógłby zadziałać.
Myślisz, że tak jest?
Jeśli tak, jak mogę „zresetować” ten zawór?
Mam nadzieję, że nie zanudzę was zbytnio moimi historiami, ale chciałbym zasięgnąć opinii ludzi bardziej doświadczonych ode mnie, zanim zdemontuję wszystko i zaryzykuję uszkodzenie instalacji.
Nie będzie mnie przez kilka dni i być może nie będę w stanie od razu ci odpowiedzieć.
Z góry dziękuję.
0 x
Phil07
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 10/04/09, 21:56




przez Phil07 » 18/04/09, 13:31

:płakać: Brak odpowiedzi? :płakać:
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 18/04/09, 21:06

Dobry wieczór Phil07

Zakładam, że twoja pompa jest w studni, manometr może
bądź wadliwy i spraw, abyś myślał, że istnieje presja.

Powoli zdemontuj manometr i sprawdź, czy nie ma przepływu wody, w przeciwnym razie pompa zostanie rozładowana i musisz ją ponownie załadować za pomocą małej dźwigni na regulatorze, którą przytrzymujesz, aż do przywrócenia ciśnienia.

Zauważ, że w Ameryce Północnej działa tak, patrz
Europa

Wskaźnik nawet po 3 lub 4 latach może być wadliwy
z powodu wapna, które tworzy się wewnątrz i blokuje mechanizm.
:D
0 x
Phil07
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 10/04/09, 21:56




przez Phil07 » 18/04/09, 22:46

Merci wlać cette réponse Rapide.
Dziś postanowiłem rozebrać wszystko, aby zrozumieć. Moim największym problemem było opróżnienie wody z balonu. ::
Więc oto co się stało. W stalowym balonie znajduje się pęcherz (duża komora powietrzna - a raczej woda -), który jest zamocowany pomiędzy górną częścią balonu a dolną częścią. Myślałem, że ten pokój jest wypełniony powietrzem. Jednak w tej komorze woda jest przechowywana. Dlatego sprężone powietrze znajduje się między zbiornikiem a komorą. Dzięki temu wnętrze stalowego zbiornika w zasadzie nie ma kontaktu z wodą, a zatem nie ma rdzy ...
W moim problemie zdarzyło się, że nadciśnienie powietrza między zbiornikiem a pęcherzem, przy niskim poziomie wody w pęcherzu, wykonanym z dolnej części, w w obszarze napełniania wodą gumowa komora wydawała się ściśnięta (złożona na sobie jak naleśnik), tworząc fałdę, która właśnie zasłoniła otwór w komorze. Opróżniłem powietrze, ale to nie wystarczyło, aby umieścić pęcherz na swoim miejscu. Nie wiem, czy po opróżnieniu powietrza i napełnieniu wodą wystarczyłoby przywrócić pęcherz do normalnej pozycji.
Myślę, że właściwym rozwiązaniem byłoby:
1 / opróżnij powietrze przez zawór napełniający
2 / opróżnij wodę (najdelikatniejszą), popijając syfonem od góry po odkręceniu manometru.
3 / napompuj pęcherz powietrza (przez wlot wody), aby przyjął kształt w zbiorniku.
4 / opróżnij to powietrze
5 / napełnij balon wodny do połowy
6 / uzupełnij ciśnienie powietrza w balonie
7 / zakończ napełnianie balonu z wodą.

Ta manipulacja pozwoliłaby uniknąć demontażu wszystkiego od dołu z jego udziałem trudności i ryzykiem późniejszych problemów z uszczelnieniem.
Mam nadzieję, że te wskazówki pozwolą uniknąć kłopotów, tak jak ja. Do tego służy również Internet ... 8)
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 19/04/09, 11:35

Myślałem, że ten pokój jest wypełniony powietrzem. Jednak w tym pomieszczeniu gromadzona jest woda.

naprawdę dziwne, nigdy nie widziałem takiej rezerwy na wzmacniaczu.
na pewno DIY!
0 x
yanyan26
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 23/12/06, 16:27
Lokalizacja: Drôme (26)




przez yanyan26 » 19/04/09, 13:52

Halo
Zgadzam się z Boubką
Jesteś pewien? Zwykle jest to pęcherz, który jest napompowany i który jest wykorzystywany do ciśnienia obwodu.
Czy możesz nam powiedzieć więcej (marka Balon) lub zdjęcie

Wolałbym pomyśleć o twoim przebitym pęcherzu, który mógłby zatkać wylot wody, ale za mało elementu, aby ci pomóc
A+
0 x
http://yanyan.26.free.fr/


Natura jest idealną równowagą, jeśli potrafisz na nią spojrzeć, może odkryć swoje tajemnice.
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 19/04/09, 16:31

Tutaj w Ameryce Północnej jest tak skonfigurowany:
Komora powietrzna jest przymocowana od góry, a także zawór napełniający, wlot wody znajduje się na dnie zbiornika i
woda dociska do komory powietrznej.
Mój zbiornik jest wykonany z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym.

Bon boubka i yanyan26 potwierdzają, że w Europie jest tak samo

Phil07

Jeśli możesz podać nam markę i model, ciekawie byłoby zobaczyć, jak to działa.
:D
0 x
Phil07
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 10/04/09, 21:56




przez Phil07 » 22/04/09, 21:08

Witam,

Jestem formalny. Po rozmontowaniu wszystkiego pęcherz wypełnia się wodą. Jest on przymocowany w górnej części do przełącznika ciśnienia i jest zablokowany przez kołnierz w dolnej części, na poziomie szerokiej wargi wokół dużego otworu (około 25 cm średnicy). Powietrze jest między zbiornikiem a pęcherzem.
Masz materiał pod tym adresem:
[adres URL http://www.bricomatic.com/catalog/Pompe ... 1a0ced47e7
]
W moim przypadku po sprawdzeniu w środku tego pęcherza znajdowała się mała dziura. Woda wypływająca ze zbiornika wywiera nacisk na pęcherz, a gdy ten opróżnia się, ostatecznie zmiażdży się i zostaje dociśnięty do dna zbiornika przez zamknięcie opróżniania.
Jest naprawiony, ale spędziłem tam trochę czasu.
[/ Url]
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 23/04/09, 00:17

Phil

Gratulujemy wspaniałej pracy!

Zawsze będziemy się uczyć, oto czołg, którego używam, jest trochę bardziej zaawansowany technologicznie i niewiele droższy i bardzo niezawodny.
Przepraszam, nie mogłem znaleźć w języku francuskim.
Obraz

Przykład montażu:
Obraz
0 x
Phil07
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 10/04/09, 21:56




przez Phil07 » 23/04/09, 22:54

Dobry wieczór,

Na moim balonie jest dokładnie taki sam schemat ze stalowym zbiornikiem i wodą przechowywaną w pęcherzu.

Wyobrażam sobie, że korzyściami są: : Idea:
- Woda nie styka się ze stalowym zbiornikiem, dlatego nie jest wymagana obróbka antykorozyjna ani utlenianie zbiornika.
- bardzo niski poziom hałasu podczas pracy.

Bland: Co się ze mną stało; :| w przypadku przebicia pęcherza system przestaje działać, natomiast w innym przypadku (powietrze w środku) w przypadku przebicia pęcherza pewna ilość powietrza może być przechowywana w górnej części zbiornika, aby służyć jako bufor.
Dziękuję za zdjęcia Alain.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149