Problem z działaniem dmuchawy studni

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
lydie.koń
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 15/07/07, 09:26

Problem z działaniem dmuchawy studni




przez lydie.koń » 15/07/07, 09:43

Witam,
W zeszłym roku wykopałem studnię (5 m głębokości, 1 m średnicy, z rurą) i zamontowałem wzmacniacz AL-KO HW 1001 do doprowadzenia wody do domu (pranie toalety i pralki) oraz kran zewnętrzny do ogrodu .
Od kilku dni booster działa bardzo słabo. Uruchamia się przy ciśnieniu 2 barów (ustawienie fabryczne), szybko wzrasta do 3,5 bara (ustawienie fabryczne), a następnie szybko spada do dwóch barów itd. W rzeczywistości pompa uruchamia się, zatrzymuje, zatrzymuje, zatrzymuje… mniej więcej co sekundę. Odłączyłem go od prądu w obawie, że uszkodzę silnik. Czy ktoś może mi powiedzieć skąd bierze się problem?
Kilka informacji o montażu: sitko na dnie studni, filtr piaskowy, następnie zawór zwrotny przed podłączeniem do pompy. Wąż 32 mm na ssaniu i tłoczeniu

Merci par Avance
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 15/07/07, 10:54

Cześć
Nie sądzisz, że powinieneś zainstalować mały zbiornik buforowy?
Może to zapobiec zalaniu pompy automatycznej.
Czy w obwodzie nie ma pęcherzyków powietrza?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 15/07/07, 11:02

Pitmix, booster zawsze ma oryginalny zbiornik buforowy (jeśli to się nazywa pompa :D ), dowodem jest tutaj model, którego używa Lydie:

Obraz

Lydie, w twoim przypadku zdiagnozowałbym niedrożność po stronie wylotowej. Ciśnienie szybko rośnie i spada, ponieważ objętość tłoczenia musi zostać znacznie zmniejszona, więc jest gdzieś zablokowana. Może zawór przed zbiornikiem buforowym?

Dobrze zrobiłeś, odłączając go, teraz powinieneś go otworzyć, aby dowiedzieć się więcej...
0 x
lydie.koń
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 15/07/07, 09:26




przez lydie.koń » 15/07/07, 11:24

Śledząc problem zauważyłem następującą rzecz: jeśli lekko odkręcę kran zewnętrzny, problem się pojawia. Jeśli kran zostanie całkowicie otwarty (duży przepływ), znika. Czy nie mogło to wynikać z przebicia membrany?
A+ :zaszokować:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 15/07/07, 11:29

Kran zewnętrzny = kran podłączony do zbiornika wspomagającego, jak sądzę?

Cóż, gdyby membrana została przebita, nie wytworzyłoby się ciśnienie i zaczęłaby przeciekać, prawda?

A co by było gdyby zbiornik był całkowicie zapchany (na przykład piasek ze studni??)? Byłoby to zaskakujące, ale nigdy nie wiadomo...

Inaczej czy sprawdziłeś stan presostatu?
0 x
Avatar de l'utilisateur
momotopo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 21/11/06, 19:33
Lokalizacja: Na północ
x 1




przez momotopo » 15/07/07, 11:31

Bonjour à tous : Chichot: ,

jeśli ciśnienie wzmacniacza spadnie po zatrzymaniu pompy, to jest to spowodowane nieszczelnością na zaworze filtrującym na ssaniu (a więc na rurociągu przed pompą, na pewno na zaworze zwrotnym znajdującym się na dnie studni lub nawet bardziej okrutny, wlot powietrza.

W zależności od tego, jak zaprojektowano rurociąg ssący, jest to albo łatwe 8) albo duży kłopot. : Evil:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 15/07/07, 11:35

Hm, mogę się mylić, ale moim zdaniem zawór jest po stronie tłocznej, prawda? Nawet jeśli może mieć taki zintegrowany z sitkiem (jest to raczej zalecane)
0 x
lydie.koń
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 15/07/07, 09:26




przez lydie.koń » 15/07/07, 12:00

Moja konfiguracja jest następująca:
- sitko na dnie studni
- przed podłączeniem do wlotu (ssawnego) pompy filtra piaskowego należy zastosować zawór zwrotny (zawór znajduje się pomiędzy filtrem piaskowym a wlotem pompy)
- po stronie tłocznej mam przed instalacją 30 m rury (zawory rozdzielcze: podłączenie do zewnętrznego kranu i zasilania WC oraz pralki). Nie mam zaworu zwrotnego po stronie tłocznej

Zrobiłem tę instalację w październiku 2006 roku i minęło dopiero kilka dni, odkąd zaczęła słabo działać.
0 x
lydie.koń
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 15/07/07, 09:26




przez lydie.koń » 15/07/07, 12:05

:? Zapomniałem powiedzieć, zajrzałem do filtra piaskowego i jest czysty
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 15/07/07, 12:15

:zaszokować: Jak utrzymać ciśnienie w zbiorniku bez zaworu po stronie tłocznej? Dlatego cała rura ssąca znajduje się pod ciągłym ciśnieniem??? To dziwne.

Zatem w takim przypadku uszkodzony musi być zawór po stronie ssawnej.

ps: filtr piaskowy = sitko w twoim przypadku, ponieważ filtr piaskowy wygląda mniej więcej tak: Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 96