Problem z pompą Flotec w pompie wspomagającej

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
cyrille
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 25/08/09, 15:48

Problem z pompą Flotec w pompie wspomagającej




przez cyrille » 25/08/09, 16:26

cześć wszystkim,
Nowość na ten temat forum, proszę o pomoc, bardziej doświadczoną ode mnie; odnośnie boostera.
Zainstalowałem sprzęt 10 miesięcy temu. Ostatnio codziennie codziennie awaria pompy. Myślałem, że to mały wlot powietrza!?
Jednak od dwóch dni nie można go uruchomić ponownie.
Instalacja: wysokość wody w studni 4m, 8m na płaskim terenie. Filtr siatkowy – zawór zwrotny – filtr – pompa Flotec i wyłącznik ciśnieniowy, wszystko na zbiorniku 100l.
Przeczyściłem, wymieniłem zawór zwrotny filtra siatkowego; sprawdź połączenia. Nic nie pomaga, udało mi się go uruchomić ponownie tylko wtedy, gdy zanurzyłem sitko w basenie mojej córki! problemem w tamtym czasie był nadmiar powietrza w obwodzie. Tak duże ciśnienie, że cofnęło się w stronę filtra siatkowego i presostat się zatrzymał!
Do dyspozycji więcej informacji, z góry dziękuję.
Obraz
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 26/08/09, 10:52

cześć cyrylu
Tak duże ciśnienie, że cofnęło się w stronę filtra siatkowego i presostat się zatrzymał!

jedyna możliwa przyczyna: zawór filtra siatkowego przepuszcza.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 26/08/09, 13:11

Witaj Cyrille i witaj w Ekonologii!

Można odłączyć pompę od silnika i sprawdzić czy jest woda bo jeśli uszczelka jest nieszczelna bo w takim przypadku nie będzie można czerpać wody z wysokości 4 metrów to sprawdź filtr i wszystkie złącza kremem do brody żeby zobaczyć jeśli zostanie połknięty.
:D
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 26/08/09, 13:15

Oto plik PDF (w języku angielskim) przedstawiający Twoją pompę. Rozebranie jej na części może okazać się pomocne.

https://www.econologie.info/share/partag ... mOVKjW.pdf

:D
0 x
JCV
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 26/07/09, 18:32




przez JCV » 26/08/09, 16:52

z pewnością problem a priori stanowi problem
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 26/08/09, 22:24

Czy oprócz kontroli statycznych, które przeprowadziłeś, byłoby możliwe wykonanie tego dynamicznie? Oznacza to, że gdy zbiornik znajdzie się pod ciśnieniem, podnieś końcówkę ssącą ponad poziom wody i sprawdź, czy nie ma żadnych wycieków.

Obecność filtra za pompą może powodować możliwe wycieki powietrza; byłoby lepiej, gdyby był on umieszczony przed pompą, w takim przypadku nieszczelności wystąpią tylko w przypadku problemów z uszczelnieniem.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126