Problem ze sterowaniem zaworem elektromagnetycznym palnika olejowego

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
piwnica
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 28/03/16, 20:05

Problem ze sterowaniem zaworem elektromagnetycznym palnika olejowego




przez piwnica » 28/03/16, 20:58

Witam,

Mam problem z palnikiem olejowym unijet z 2004 roku, elektrozawór nie jest sterowany, z drugiej strony jeśli jest zasilany poza skrzynką sterowniczą i palnik jest uruchomiony to pojawia się mgła (sterownik ma dziewięć). Dołożyłem lampkę do wizualizacji załączenia cewki nic się nie dzieje ale jak wyłączę palnik po jakimś czasie i włączę od razu to lampka się zapala a więc cewka EV działa i mam mgłę paliwową.Do tej pory mam wymieniłem centralkę, elektrody (iskra jest widoczna) i jeden przewód od elektrody. Wszystko wydaje się wierzyć, że chodzi o skrzynkę kontrolną, ale nowa skrzynka jest mało prawdopodobna? zwłaszcza, że ​​ta sama wada jest identyczna ze starym pudełkiem.
Jeśli mógłbyś mi pomóc rozwiązać to równanie. Miałem zapomnieć o komórce, którą przestawiłem na symulację, ale jeśli dobrze rozumiem, jest ona brana pod uwagę dopiero po pewnym czasie, inaczej nie będę mógł uruchomić. Dzięki za pomoc
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Problem ze sterowaniem elektrozaworu palnika olejowego




przez Macro » 30/03/16, 16:08

Jeżeli Twój palnik nie jest zamontowany na zamkniętym kotle.. Jest to normalne... Twój czujnik optyczny widzi światło i uniemożliwia wtrysk paliwa (bezpieczeństwo otwartego palnika) Czujnika optycznego nie można ominąć przełącznikiem (skrzynka rozpoznaje rezystor) i uważaj, istnieje kilka wartości wspomnianych rezystorów w zależności od pudełka (niebieski lub normalny płomień).

Krótko mówiąc, musisz umieścić fotokomórkę dostosowaną do twojego aparatu, zanim zaczniesz szukać gdzie indziej.
Podczas fazy rozruchu (turbina plus iskra) fotokomórka powinna być czarna, następnie widząc czarny, skrzynka wyśle ​​​​elektrozawór (po około 5 sekundach) podtrzymując turbinę plus iskra od tego momentu w limicie czasu (10 sekund jak sądzę) ogniwo powinno widzieć światło powstałe w wyniku zapłonu sproszkowanego paliwa (uwaga na niektórych skrzynkach nie widzi światła niektórych żarówek zasilanych prądem zmiennym o tej samej częstotliwości co palnik), kiedy pudełko zobaczy światło, iskry będą utrzymywane, a następnie odcięte po kilku sekundach, turbina i elektrozawór pozostaną zasilane. Jeśli płomień zgaśnie, skrzynka rozpoczyna cykl od nowa… Jeśli nie widzi światła po kilku sekundach otwarcia elektrozaworu, przechodzi w stan bezpieczeństwa…
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124