Palnik olejowy elektrozaworu problemowego

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21

Palnik olejowy elektrozaworu problemowego




przez aerialcastor » 12/02/10, 12:06

Witam,


Mój brudny olej z kotła jest nadal zepsuty.
Olej dociera bez problemu przez zawór ciśnieniowy pompy, ale nie dociera do wylotu dyszy, co sprawia, że ​​myślę, że chodzi o elektrozawór (EV).
To taka pompa suntec http://www.suntecpumps.fr/francais/petitdeb.htm
A dokładniej, ale nie jestem pewien (brak numeru seryjnego)
http://www.suntecpumps.fr/images/document/docgenerale/PDFfrancais/ALfr.pdf

Nie jestem pewien, czy to normalnie zamknięty EV, ale tak myślę


Dziękuję za pomoc

Pytanie brzmi: jak zweryfikować prawidłowe funkcjonowanie tego EV?
Już pierwszą rzeczą, która wydaje mi się dziwna, wystarczy, że odwrócę EV, aby uderzenie (uderzenie?) Spadło grawitacyjnie. Wydaje mi się to dziwne;
Wtedy albo EV jest martwy, albo jest to panel kontrolny.
EV jest podłączony do neutralnej fazy uziemienia. Czy możemy sprawdzić stan cewek za pomocą omomierza, tak?
Aby sprawdzić, czy podano kolejność otwierania Ev, wystarczy zmierzyć napięcie fazowe / neutralne. czy to prawda?
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 12/02/10, 12:21

W zeszłym roku miałem problem z naszym palnikiem, który "zapukał" i nie był stabilny po uruchomieniu.

Więc 2 lub 3 rzeczy:

a) Myślałem również, że to EV może być kwestionowany, ale w końcu po wypróbowaniu nowych tryskaczy 3, które, jak sądzę, zatkały, była to komórka optyczna HS ...

b) Podczas tej "interwencji" pojawił się drugi problem: zbyt niski poziom w zbiorniku (używamy oleju opałowego tylko w nagłych wypadkach, 2L spalił się w 200 lata a były właściciel opróżnił zbiornik czego ja nie nie wiedziałem). Jednak olej opałowy dotarł dobrze.

Nie dzieje się tak dlatego, że można zaobserwować, że nie występuje problem spadku ciśnienia przed pompą.

Możesz przeczytać ten temat: https://www.econologie.com/forums/chaudiere- ... t6897.html

Tak, EV to NF. Testowanie musi być wystarczająco łatwe, ponieważ powoduje hałas po uruchomieniu. Jeśli nie, spróbuj zmienić dyszę + wyczyść filtry.
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 12/02/10, 12:25

Wątpliwości mnie atakują : Chichot:

Zmontowałem pompę bez EV (zamiast tego z korkiem) i olej nie wychodzi lepiej na wylocie dyszy. Odwal się : Evil:


Ale po poluzowaniu regulatora (sprężynowego systemu śrubowego, który pozwala wybrać ciśnienie) paliwo nie działa.
Czy to możliwe, że pompa zużyje się i nie staje się wystarczająco mocna, aby mieć wymagany 11bar?

Wchodzę w górę EV, aby sprawdzić, czy pod niskim ciśnieniem olej wypływa z wylotu dyszy.
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.

Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 12/02/10, 12:26

Tak, absolutnie.
sprawdzenie cewki do omomierza całkiem możliwe (cewka odłączona) rezystancja nie może być zerowa, ale większa niż zero.
Jeśli ok, możesz faktycznie kontrolować zasilanie cewki do woltomierza.

Później, ponieważ jest to mniej więcej urządzenie zabezpieczające, myślę, że być może normalne jest, że igła spada grawitacyjnie, nagle możliwość montażu jest ważna.
Ale nigdy nie spotkałem tego typu elektrozaworów. Wszystkie, które do tej pory rozebrałem, mają sprężynę.
Być może należy go usunąć, aby zobaczyć stan membrany, że otwory nie są zablokowane (na membranie znajduje się 2, jeden w środku, drugi na krawędzi)
że rdzeń ślizga się prawidłowo, a jeśli jest sprężyna, jest w dobrym stanie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 12/02/10, 12:27

Ach, więc jeśli to nie jest EV to problem albo z pompą, albo z „wtyczką” w górę lub w dół ...

Zakładam, że już wyczyściłeś filtry i węże?
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 12/02/10, 12:30

jesteś na dobrej drodze

zmierzyć rezystancję poprzez odłączenie wszystkich przewodów
musi być większy od zera - jeśli zerowe równe cięcie = HS
następnie zmierzyć opór w porównaniu do masy
jeśli masz niską wartość = cewka do ziemi = HS - lub wykonaj kontrolę izolacji dielektrycznej (około 1000 lub 2000 woltów)
następnie zmierzyć napięcie w EV, gdy palnik pracuje (lub w trybie symulowanym)

jeśli nie masz napięcia, przyjdzie z rozkazu
następnie spróbuj zasilić swój pojazd elektryczny niezależnie za pomocą zasilacza z gniazda

normalnie przy tym wszystkim (lub jednym z elementów) będziesz musiał sobie pomóc lub przynajmniej znaleźć awarię

chodzi o to, aby mieć co najmniej jeden kontroler (wolty i omomierz) co najwyżej niezbędny do wytworzenia dielektryka (magneto lub równoważnego)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 12/02/10, 12:31

Anegdota o kotłach na olej opałowy, która prawdopodobnie nie ma nic wspólnego z problemem.
Kilka lat temu moi rodzice wymienili stary kocioł na nowy niemiecki model (niebieski płomień i cały bałagan)
Po uruchomieniu nie działał poprawnie. Płomień zatrzymał się na chwilę, a potem sam się uciął. Ponieważ było już późno, instalator rzucił ręcznik, planując wrócić następnego dnia.
Tego samego wieczoru, kiedy wracam do domu z pracy i idę zobaczyć nową instalację, mój ojciec wyjaśnia mi problem. Wykonujemy test i obserwujemy użycie. To tam widziałem, jak pęcherzyki powietrza przechodzą przez słoik filtra wstępnego.
Instalator zapomniał dokręcić złączkę i powietrze zostało wciągnięte. Naciśnięcie klawisza i problem został rozwiązany.
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 12/02/10, 12:45

Cóż, dobrze widziany Christophe, to nie był niskociśnieniowy EV bez BP.


Służę sobie bezpośrednio w puszce, właśnie po to, aby uniknąć problemu z wlotem powietrza, o którym już słyszałem.


Wygląda jak kawałek brudu lub korka, co jest bardzo problematyczne, ponieważ tam czerpię z dna zbiornika (z wyjątkiem napraw).

Oczyszczę to ostrożniej.

Ale czy pompa może się zużyć?

Ponieważ tak naprawdę trwa już kilka tygodni, zachowywała bezpieczeństwo co 2 / 3 dni, a potem coraz częściej, aż nie zrestartowała się.
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.

Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 12/02/10, 13:12

Pompa, jak każdy ruchomy narząd mechaniczny, zużywa się ... Więc może tak być, podobnie jak może być czymś zupełnie innym.
Na wylocie pompy nie ma manometru? nie możesz go dostosować?
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 12/02/10, 13:17

cześć antenowy
czy prawidłowo wyczyściłeś pompę i filtr dyszy?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 78