Rozwiązywanie problemów z jego gazowych podgrzewaczy wody, tak można!

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3

Rozwiązywanie problemów z jego gazowych podgrzewaczy wody, tak można!




przez Lietseu » 15/12/09, 14:13

Witam, jak wiele osób korzystam z gazowego podgrzewacza wody i czasami się psuje...

Awaria, o której dziś mówię, jest dość klasyczna i ma miejsce, gdy pominiesz (przez niedopatrzenie) podstawową konserwację swojego urządzenia :?


Przedstawiony tutaj model jest typowym modelem, jest to Vaillant, który zapewnia ciepłą wodę do wszystkich zastosowań w domu.


Obraz

Interesuje mnie przyczyna awarii która zajmuje mnie w momencie pisania jej linijek, lampka kontrolna gaśnie i nie ma możliwości jej ponownego włączenia

Na tym obrazie widzimy wszystkie organy maszyny (ten lub inny specjalista lepiej Cię opisze niż ja) :?

Pod "płaszczem" podtrzymującym wężownicę (w której krąży woda która jest podgrzewana), rampa dyfuzyjna gazu, pośrodku z przodu lampka kontrolna i jego filtr którzy są naszym celem dnia.
Obraz
Poniżej widać rurkę doprowadzającą gaz do tej, którą można zdemontować (w celu dogłębnej konserwacji zawiera dyszę lampki kontrolnej i filtr), dwa miedziane przewody są przedłużeniem czujnika ciepła lampki kontrolnej, jeśli zgaśnie, gaz zostanie odcięty po kilku sekundach.
Na powyższym obrazku najbardziej spostrzegawczy z Was dostrzegł już kurz, który zebrał się w siatce tego małego filtra w kształcie „muszki 3D” :D

Ten filtr umożliwia stworzenie idealnej mieszanki gaz-powietrze, aby mógł się zapalić, gdy jest zatkany (zatkany) powietrze już nie przepływa, płomień nie może się zapalić i nie można go ponownie rozpalić : Idea:

Następująca operacja będzie zatem polegać na zapewnieniu ci miękkiej szczotki (pędzla) i odkurzacza, a tym samym wyposażenia do szczotkowania i zasysania kurzu, który zatyka mały „węzeł papki”!

Obraz

A oto wynik :P

Obraz

filtr jest czysty, a lampka kontrolna się pali!
Obraz

: Idea: Nie przystępuj do tej operacji, jeśli nie czujesz się na siłach. : Idea:

Bądź metodyczny i skrupulatny, ważne jest też aby komin był czyszczony zgodnie z planem i lepiej zrobić "odkurzanie" przed awarią, nie zaniedbuj żadnego kąta, kurz też się zbiera, na najmniej widocznych elementach a w szczególności na rampie którą moim zdaniem przynajmniej raz na XNUMX lata trzeba rozebrać i wyczyścić : Idea:

Jeśli ktoś ma dodatkowe informacje na temat przepisów lub jakieś szczególne porady dotyczące środków ostrożności, będą mile widziane... :P



miauczeć :P
1 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 15/12/09, 14:34

Bardzo dobry temat, dziękuję Lietseu!

Kilka tygodni temu pomogłem sąsiadowi rozwiązać problem z „kolektorem” jego gazowego podgrzewacza wody w jego przyczepie kempingowej (drugie miejsce zamieszkania). Nigdy nie dotykałem bojlera ani gazowego podgrzewacza wody (początkowo byłem trochę niechętny do pomocy ze względu na ryzyko).

W październiku były 2 noce z "nagłym mrozem" (całkowicie nieoczekiwanym) przy prawie -10°C, a on nie przeczyścił bojlera (prawdopodobnie tego samego dnia straciłem oranżadę :( Mówię na pewno, ponieważ być może wyjedzie ponownie na wiosnę, ale nie jestem pewien, 2 inne zostały poważnie uszkodzone :(... cóż, nie obchodzi nas to!).

Ciekł mosiężny kolektor (najniższa część na 1 zdjęciu powyżej): zaczął zamarzać, lekko wybrzuszył się i membrana się przebiła.

Koszt naprawy: 5€ za membranę i 2h montaż/demontaż/przyuczenie.

Uwaga ekonomiczna: jest to kocioł Vaillant tak rozpowszechniony i znany (chyba), z kotłem „no name” (bez marki), prawie niemożliwe jest znalezienie części zamiennych.

Możliwość naprawy to coś, o czym warto pomyśleć kupując kocioł, porównując ceny i stwierdzając, że „marka” jest za droga… w końcu to ta druga może być droższa! Nie wspominając oczywiście o wydajności...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 15/12/09, 14:48

Nic, nic, to z przyjemnością 8)

Przyjemności galaretki : Chichot:

Podejrzewam, że „pierwszy raz” wiąże się z napięciem, obawą przed rozbiciem lub brakiem odpowiedniej wiedzy… :?

Ale w końcu jest to „umowa”, która jest tego warta, ponieważ kiedy skończysz, twoja satysfakcja z naprawy podgrzewacza wody lub bojlera i sąsiada jest tak wielka, że ​​dobrze rekompensuje zimne poty, które daje ci „praca”!

Nie mam też żadnego formalnego szkolenia z korzystania z nocnika, ale wpadłam do nocnika, kiedy byłam mała : Lol:

miauczeć :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 15/12/09, 15:30

: Arrow: Konserwowałem mojego Sauniera Duvala przez 10 lat, ponieważ po tym, jak zobaczyłem, jak fachowcy robią konserwację, postanowiłem się bez niego obejść… 80 € na czas, aby obejrzeć kocioł i przedmuchać biniou, które właśnie opisałeś, zrobiłem to sam, rozbierając go szerzej, odkurzając go od góry do dołu wraz z czyszczeniem komina…

Ale to już koniec i przejście na kocioł kondensacyjny BEZ LAMPKI PILOTOWEJ powinno przynieść spore oszczędności...
8)
Werdykt i liczby wspierające za rok. : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 15/12/09, 16:19

: Idea: Jeśli o mnie chodzi, chciałbym wiedzieć, czy kiedykolwiek robiłeś porównanie, takie jak elektryczny podgrzewacz wody vs gazowy podgrzewacz wody...

Zalety i wady ?

Bo w domu wszystko jest na prąd i chętnie zamieniłbym tę gazownię na "kocioł elektryczny" w dniu awarii...


miauczeć :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 15/12/09, 22:10

:? Cóż, to zależy od tego, czy masz subskrypcję energii elektrycznej w podwójnej cenie i jakie jest twoje zużycie gazu. :?

Jeśli o mnie chodzi, obliczyłem, że z punktu widzenia kosztów energii termodynamiczny podgrzewacz wody jest znacznie tańszy niż woda ogrzewana gazem. Ale koszt gazu w Bordeaux, w tym abonament (abonament podwoił się od czasu prywatyzacji Gaz de Bordeaux) jest prawie tak drogi jak olej opałowy.
: Evil:
Ponieważ mam nadzieję zużyć znacznie mniej gazu z moją nową instalacją, cena mojego gazu za kWh gwałtownie wzrośnie, ponieważ udział abonamentu w moim rachunku eksploduje... W związku z tym w przyszłym roku przestudiuję, czy zostanę na gazie, czy przejdę na LPG lub pompę ciepła, aby wyeliminować abonament gazowy (z Bordeaux)...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 15/12/09, 22:23

Samodzielna naprawa podgrzewacza wody Ok. Ale co z ubezpieczeniem, wydaje mi się, że jeśli nie możesz przedstawić dowodu obowiązkowej corocznej konserwacji przez (zatwierdzonego?) rzemieślnika, to tak naprawdę nie jesteś ubezpieczony od ognia w przypadku roszczenia. :zmarszczyć brwi:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 15/12/09, 22:41

Flytox napisał:Samodzielna naprawa podgrzewacza wody Ok. Ale co z ubezpieczeniem, wydaje mi się, że jeśli nie możesz przedstawić dowodu obowiązkowej corocznej konserwacji przez (zatwierdzonego?) rzemieślnika, to tak naprawdę nie jesteś ubezpieczony od ognia w przypadku roszczenia. :zmarszczyć brwi:
W przypadku katastrofa spowodowana przez kociołtak
Dla innych katastrof nie ma powodu...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 15/12/09, 22:54

Citro napisał:W przypadku katastrofa spowodowana przez kociołtak
Dla innych katastrof nie ma powodu...


Jeśli dobrze rozumiem, ufasz swojemu ubezpieczycielowi!? :zaszokować: :zmarszczyć brwi: : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 15/12/09, 23:09

Flytox napisał:
Citro napisał:W przypadku katastrofa spowodowana przez kociołtak
Dla innych katastrof nie ma powodu...

Jeśli dobrze rozumiem, ufasz swojemu ubezpieczycielowi!? :zaszokować: :zmarszczyć brwi: : Mrgreen:
Wow, doskonale wiem, że w razie nieszczęścia zawsze stara się uciec. : Evil:
Ale nigdy nie odpuszczę, dopóki nie odzyskam swoich praw.
To bandyci i myślą, że mogą wszystko. : Evil:

To powiedziawszy, ostatnio korzystałem z pomocy 0 km dla zepsutego samochodu w domu, jest to bardzo praktyczne. 8)
0 x

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 89