Ładowanie baterii słonecznej za pomocą zewnętrznej ładowarki

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Pierre29200
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 28/08/12, 19:50
Lokalizacja: Brest

Ładowanie baterii słonecznej za pomocą zewnętrznej ładowarki




przez Pierre29200 » 03/09/12, 16:53

Idę na to! Nie wiem, czy jestem na dobrej drodze.

Dziękuję za tę stronę, którą obszernie przeczytałem i która przekonała mnie do zakupu dwóch używanych rowerów elektrycznych!

Moje pytanie jest takie:
Jak mogę naładować akumulator litowo-jonowy 3.6 V 1400 mA ze złączem typu Molex za pomocą zewnętrznej ładowarki?
Obraz

Ten akumulator jest aktualnie ładowany na 0,977V i wyczytałem na stronie, że poniżej 2,5V w Li-Ion jest martwy ...
Pochodzi z 09.

W rzeczywistości lampa słoneczna, do której jest używana, jest latem w zbyt dużym cieniu, a bateria nie ładuje się.
Nieco dalej mam szopę z małą instalacją słoneczną, która pozwoliłaby mi naładować akumulator pod warunkiem, że go odłączę i postawię na ładowarce, co jest w porządku.

Poszukiwanie odpowiedniej ładowarki doprowadziło mnie do poniższego łącza do ładowarki, znajdując tutaj moją lampę słoneczną:
https://www.batteryspace.com/superbrigh ... light.aspx
Zalecana ładowarka:
https://www.batteryspace.com/smartcharg ... isted.aspx

Problem: koszty wysyłki droższe niż ładowarka ...

Karta techniczna tej drugiej ładowarki:
http://www.all-batteries.fr/media/pdf/FR/CEL9012.pdf wskazuje, że nie jest kompatybilny z bateriami posiadającymi złącze Molex, takie jak w mojej baterii.
Czy to problem mechaniczny, ponieważ nie ma przewidzianego adaptera, aw ładowarce jest przełącznik, który działa tylko po włożeniu akumulatora, który powinien być w stanie się dostosować lub jest to problem elektryczny?

Wreszcie, czy ktoś wie, gdzie znajdziemy złącze „Molex” tej baterii w wersji męskiej?
Widoki złącza tutaj:
Obraz
Obraz
Obraz


Z góry dziękuję za Twoją pomoc,

Pierre
0 x
Avatar de l'utilisateur
RV-P
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 158
Rejestracja: 27/09/12, 13:07
Lokalizacja: Sainte-Marie (Reunion)
x 10




przez RV-P » 16/10/12, 20:38

- Ho, ho! Widać, że nie zebrałeś wystarczającej liczby starych zestawów z kasetami radiowymi, które zawierają „tony” tych złączy! Nawet jeśli pręty mają więcej niż 2 styki, możesz je bardzo dobrze przyciąć, aby je dostosować. A jeśli obawiasz się popełnienia błędu, uspokoisz się, widząc, że linia pinów nie znajduje się dokładnie na środku złącza, ale jest trochę przesunięta z jednej strony, co służy jako niezawodny!
- Co robisz :
* Jedną taką listwę dostajesz na starej stacji (która oczywiście już nie działa!) (Czy masz przynajmniej lutownicę i pompkę rozlutowującą?),
* Poszukaj miejsca, w którym gniazdo baterii dobrze się łączy, najlepiej w pobliżu jednego końca złącza (chyba że „znajdziesz” złącze dwupinowe! Spróbuj znaleźć taki sam model jak Twoja lampa!),
* Przecinasz konektor utrzymując 2 piny w miejscu podłączenia akumulatora bez zwierania go,
* Przylutujesz 2 przewody, jeden czerwony i jeden czarny, przestrzegając przewodów akumulatora,
* Podłączasz wszystko na spersonalizować ustabilizowana podaż co NIE PRZEKRACZA napięcia ładowania wskazany na baterii (normalnie 4,1 V lub 4,2 V),
* A potem cierpliwość!
- Jeśli po kilkugodzinnym ładowaniu, po ponownym podłączeniu akumulatora do lampy to działa, jest OK. W przeciwnym razie będziesz musiał wymienić baterię!
- @ +!
0 x
Łatwiej jest po prostu zrobić rzeczy skomplikowane niż komplikować proste rzeczy!
Pierre29200
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 28/08/12, 19:50
Lokalizacja: Brest

Dziękuję za wszystkie te szczegóły i pomysły




przez Pierre29200 » 17/10/12, 00:04

Uważnie odnotowuję te pomysły, czekając na możliwość odzyskania tych cennych urządzeń, które mogą dostarczyć brakujących złączy ...
Pierre
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 17/10/12, 01:50

Zmierz również prąd I z V rosnącym powoli, jest bezpieczniejszy, ograniczając go i możesz natychmiast majstrować przy złączu zastępczym, z wijącym się cienkim drutem, odrobiną plastiku i taśmą, unikając krótkiego soku, bez czekania brakujący odtwarzacz kasetowy.

Jeśli wstawimy zbyt wiele I lub V, może się zapalić, jeśli nie będzie szczęścia.

Przeczytaj informacje o wadliwych warunkach ładowania baterii litowo-jonowej w Internecie.

I tam sprzedają armadę Molexa bardziej francuskiego:
http://fr.farnell.com/jsp/search/browse ... molex&Ntx=
0 x
Avatar de l'utilisateur
RV-P
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 158
Rejestracja: 27/09/12, 13:07
Lokalizacja: Sainte-Marie (Reunion)
x 10




przez RV-P » 17/10/12, 07:34

Dedeleco napisał:możesz natychmiast majstrować przy złączu zastępczym, z cienkim skręcanym przewodem, odrobiną plastiku i taśmy, unikając krótkich soków, bez czekania, aż zniknie radio.

- Mam coś lepszego: po znalezieniu drutu (może biurowego "spinacza") przecinasz dwa kawałki, zgrzewasz druty, izolujesz je rurką termokurczliwą i, Po włożeniu dwóch „szpilek” do złącza baterii, montuje się je za pomocą kropli kleju topliwego. Po stwardnieniu kleju usuwasz wszystko!
- Ale nie zapomnij o starych radiach / kasetach / płytach CD. Nadal można go używać!
Dedeleco napisał:Jeśli wstawimy zbyt wiele I lub V, może się zapalić, jeśli nie będzie szczęścia.
Przeczytaj informacje o wadliwych warunkach ładowania baterii litowo-jonowej w Internecie.

- To dobrze, dlaczego Postanowiłem przeładować ustabilizowana podaż przy 4,1 V lub 4,2 V, dla akumulatorów 3,6 V, bardzo często telefony komórkowe !
ObrazPodstęp Sioux: Sprawdź również tę stronę, jeśli bateria jest „rozładowana”!
0 x
Łatwiej jest po prostu zrobić rzeczy skomplikowane niż komplikować proste rzeczy!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 66