Żarówki LED: badania i testy, dbałość o wynikach!

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072

Żarówki LED: badania i testy, dbałość o wynikach!




przez Christophe » 30/07/06, 19:34

Nadchodzi plik porównawczy LED / Fluocompact (zużycie energii, jasność ...). Tymczasem oto nasze pierwsze wrażenia z żarówek LED.

Edycja: oto wyniki: https://www.econologie.com/forums/ampoules-a ... 18-50.html

Kupiliśmy 6 modeli (w 100% chińskich poza ceną) żarówek LED, aby przetestować je w sklepie ... okazało się to katastrofalne po 1 miesiącu użytkowania:

1) Światło jest bardzo zimne i bardzo zgodne. Nawet z żarówką z 60 diodami LED (sprzedawane za 24.90 €!) Zużywając teoretycznie 4W (jeszcze nie sprawdzone z PM230), daleko nam do jasności świetlówki 5W. Atmosfera jest zimniejsza niż w przypadku neonów ... bardzo nieprzyjemnych.

2) Wzrost zużycia jest bardzo niski w porównaniu do świetlówek kompaktowych. Lub jeszcze gorzej: przy takim samym zużyciu energii oświetlenie jest wyraźnie zaletą świetlówki kompaktowej. (wkrótce zostanie utworzony plik ze zdjęciem).

Teoretycznie powinniśmy uzyskać 30% zużycia przy tej samej jasności, co nie wydaje się mieć miejsca. Wkrótce zostaną przeprowadzone bardziej szczegółowe testy ... (Muszę znaleźć czujnik światła)

Przypominam, że wzrost jasności / zużycia pomiędzy tradycyjną żarówką a świetlówką wynosi 500 do 600%.

3) Korpus WSZYSTKICH żarówek LED jest bardzo gorący ... może to wyjaśniać 2) niską wydajność światła / mocy.

4) Po około 10 godzinach użytkowania na 30 żarówkach LED pozostało dziesięć lub więcej funkcjonalnych ... Nie powiedzieliśmy 100 000 godzin życia diod LED? Poproszę o zwrot pieniędzy.

5) Zdemontowałem wszystkie żarówki LED i odłożyłem nasze stare dobre kompaktowe świetlówki!

Wniosek: diody LED do konkretnych zastosowań są dobre (punktowe, punkt świetlny, nocne światło, lampa biurkowa lub stolik nocny ...), ale w żadnym wypadku nie jest to nastrojowe oświetlenie.

ps: jeśli inni ludzie przetestowali, ich opinia jest mile widziana, może zaprzeczą naszemu osądowi ...!

Edytuj w dniu 5/10/07: testy na Luxeonach, wyniki są znacznie lepsze, patrz: https://www.econologie.com/forums/comparatif ... t4009.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 20 / 10 / 14, 23: 35, 5 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 30/07/06, 20:05

całkowicie zgadzaj się ze swoim osądem w następujących kwestiach:
Wniosek: diody LED do konkretnych zastosowań są dobre (punktowe, punkt świetlny, nocne światło, lampa biurkowa lub stolik nocny ...), ale w żadnym wypadku nie jest to nastrojowe oświetlenie.


Również z:
Światło jest super zimne i bardzo pouczające

poza tym, że możemy celować w białą powierzchnię (najlepiej odblaskową - nie taką jak ja) : Chichot: ) możesz uzyskać lepszą rozpraszanie światła (dla lekko ciemnego przejścia.

pod względem temperatury równoważnej fluorescencji na szkle przed diodami LED.

Przez cały okres eksploatacji diod LED żarówka, którą zainstalowałem około 8 miesięcy temu, nadal działa 20 diod LED, utrata mocy wyjściowej jest nieunikniona, ale w tej chwili niewidoczna.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
tof
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 10/11/04, 23:21
Lokalizacja: Paris RP południe




przez tof » 30/07/06, 20:19

Zauważ, że diody LED LUXEON, które zwykle mają dobrą wydajność, mają zbliżający się kolor neon (nawet jeśli w rzeczywistości jest to dalekie od rzeczywistości, „wydaje się”). Daleko od klasycznych białych diod LED.

Robienie zdjęć często w bardzo ciemnych warunkach i odtwarzanie na oświetleniu (być może zobacz moją stronę), oto jak wyróżniają się różne oświetlenie na zdjęciu:

- Halogen: żółto-pomarańczowy.
- Classic Led (biały): stosunkowo ciemnoniebieski.
- LUXEON LED: jasnoniebieski.
- Neon: zielony.
Ostatnio edytowane przez tof 30 / 07 / 06, 20: 23, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 30/07/06, 20:21

Ok na luksus ... ale za jaką cenę?
0 x
tof
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 10/11/04, 23:21
Lokalizacja: Paris RP południe




przez tof » 30/07/06, 20:28

(Zredagowałem mój post powyżej).

Znajdziemy „imitację” LUXEON (fałszywy LUXEON) w atrakcyjnych cenach, z mniej więcej tymi samymi cechami (oprócz mocy).
Osobiście kupiłem na eBayu tak zwany reflektor LUXEON (wyprodukowany w Chinach), który - choć nie emitował obiecanych 3 watów - świeci bardzo dobrze i którego kolor jest jak prawdziwy LUXEON. Cena ~ 10 €. Z 1 „LUXEON” 3 waty (moje oko) i 3 klasyczne białe diody LED o wysokiej jasności. Jest całkiem różnica między 2.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 30/07/06, 20:47

Ach tak, nie myślałem o tym, luksusy ogromnie się nagrzewają

Obraz

tutaj jest model, który zainstalowałem standardowo (ale nie za drogo) oczywiście z Chin, ale czy są jeszcze inne?
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/07/06, 21:18

cóż, diody led

1) spokojnie, zrobiliśmy już wielki postęp, w 90 roku nie byliśmy nawet pewni, czy możemy zrobić niebieski, a fortiori biały.

2) kup chińskie diody LED, jeśli brzmi to dla ciebie, ale obecnie są produkty od europejskich dostawców, które są używane do oświetlenia ostrzegawczego lub oświetlenia awaryjnego. elementy te muszą być zasilane specjalnymi transformatorami o napięciu 2 woltów.

3) rzeczywiście nie ma mowy o graniu w duże iluminacje, ale codziennie używam małej biżuterii reflektorów z diodami LED, które pracują z 3 bateriami AAA przez długi czas (czasami używam ich przez cały dzień, ponieważ ja nadal mam 51 banków, a ja pracuję w słabo oświetlonych miejscach). Gra AAA na tydzień jest dobra, ponieważ bateria KW jest dość droga i oszczędzam dużo czasu, nie ruszając przenośnego światła

Odbicie osobiste:

lampy ekologiczne, to dobrze, ale czy już obliczyłeś oszczędności w kW, które robi na cały dom: nieistotne: skupmy się na naszych wysiłkach duże oszczędności: ogrzewanie, ciepła woda, transport, ogrzewanie korytarzy budynków użyteczności publicznej itp., i tam naprawdę naprawdę wykorzystamy naszą energię (neurony). Potem nadejdzie czas na zapisywanie końcówek świec.

czy zastanawiałeś się już, dlaczego gospodarki południa (Włochy, Hiszpania, Kalifornia, Floryda, Meksyk, Brazylia) osiągają lepsze wyniki niż nasze? Nie mają rachunków za ogrzewanie i mają transport publiczny: już od 2500 do 3500 euro rocznie pracownik nie może żądać od swojego pracodawcy przeżycia.
Jeśli dodatkowo mają tanie warzywa i muszą się mniej ubierać, a administracja jest tańsza ...
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 30/07/06, 21:51

Tak, to nie jest źle, obecnie NICHIA jest producentem najpotężniejszych białych diod LED (wydaje mi się, że w języku japońskim) (w normalnych diodach nie jest luksusowych) i w niuansach.

Ale faktem jest, że chińskie diody zbliżają się do wartości mocy, ton poniżej, ale nadal poprawny.
Ich dużymi problemami są różnice w zużyciu energii przy równej mocy światła, a także zbyt niebieskie odcienie, zwłaszcza jeśli są pod napięciem.
Transformatory 2 V są ważne tylko dla kolorów od czerwonego do zielonego
niebieskie i białe ledwo zaświecają się przy 2 woltach, a ich napięcie wynosi 3.5 ~ 3.6 wolta.

W rzeczywistości nie ma się czym martwić :D , ale nawet chińskie plamy są bardzo przydatne, gdy w nocy musimy przejść przez ciemny sektor, unikając wpadania na meble, a to przy zużyciu 1.5 w (zużycie „ekonologii” lamp nocnych jest jeszcze niższe, ale ich zasięg światła jest znacznie większy bardziej zredukowane)
Ostatnio edytowane przez delnoram 30 / 07 / 06, 23: 32, 1 edytowany raz.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 30/07/06, 23:02

delnoram napisał:oto model, który zainstalowałem standard (ale nie za drogi)


Testowaliśmy ten sam model, ale w 12 V (To jest marka Electris z orłem, czyż nie?) I cóż, to naprawdę nie jest top! : Evil: W cytowanym poniżej porównaniu nawet nie mówiłem o tym teście ... bo wydaje mi się, że jest problem techniczny ...

Więc albo jest bp z 3 (3 razy ten sam model, który był dla 3-punktowego światła), który testowaliśmy, albo lamentuje to sprzedać ... 21 diod LED w ogóle nic nie świeci ale w ogóle nic ...

Latarka z 5 diodami LED świeci około ... 500 razy więcej (dowolne dane) niż te 21 diod LED ... Naprawdę nie rozumiem ... Może pb ze zintegrowanym transformatorem? : Evil:

Jak zapalić swoje pod napięciem 220 V?
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 30/07/06, 23:27

Tak, to jest to, ale spójrz na opakowanie, które mnie złapało, ponieważ w 12 woltach jest to prąd przemienny, a nie prąd stały (w moim) nagle w prąd stały musisz wzrosnąć do 15 ~ 16 woltów za 1 poprawny wynik.

w 220Volt daje mi 10 luksów w odległości 1 metra od miejsca i 5 luksów w
odbicie na ścianie.
W stabilizowanym 16 woltach DC: conso39mA lub 0.624 W 32lux :zaszokować: (jest lepszy niż 220 ... nie ........ Będę musiał spróbować innych. O północy to tyle, że jestem na wakacjach :D )

Te wartości są niestety arbitralne, ponieważ używam multimetru (ITC-777 dla ciekawskich :D ) w ponadprzeciętnych warunkach.

W „tych samych” warunkach 1 okrągła lampa o mocy 22 W (niezweryfikowana) daje 50 luksów, 1 lampa o mocy 36 W (niezweryfikowana) daje 125 luksów, a mój 19-calowy ekran LCD komputera PC daje 10 luksów.

Teraz wszystko to musi być ujęte w perspektywie, ponieważ jasne powierzchnie nie są takie same, musiałbym mieć identyczne zużycie dla każdej z nich w czarnym pokoju, aby wykonać realne pomiary. :płakać:
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134