50 gestów ekonologicznych w TéléMoustique

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

50 gestów ekonologicznych w TéléMoustique




przez Christophe » 05/02/07, 11:46

W zeszły piątek natknąłem się na najnowsze Telemoustique (chyba belgijski odpowiednik Telerama). Tytuł oczywiście mnie wciągnął i wyjątkowo kupiłem magazyn. Jakie było moje zdziwienie, gdy to zobaczyłem słowo „Ekonologia” było wszechobecne w aktach!

później audycja radiowa z zeszłego piątku, Belgowie wydają się znacznie wyprzedzać integrację pojęcia ekonologii, dowód na obrazku:

Obraz

http://www.telemoustique.be/cps/rde/xch ... ation.html

Sprawdź swoje gesty: http://enquetes.sanoma-magazines.be/enquete/s?s=3456
Ostatnio edytowane przez Christophe 06 / 02 / 07, 11: 35, 1 edytowany raz.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: 50 gestów ekonologicznych w TéléMoustique




przez Targol » 05/02/07, 16:16

W odniesieniu do „działań” wymienionych w tym linku:
Christophe napisał:Sprawdź swoje gesty: http://enquetes.sanoma-magazines.be/enquete/s?s=3456


Niektóre działania wydają mi się wątpliwe:
5. Podgrzej jedzenie w kuchence mikrofalowej.
Biorąc pod uwagę osiągi wspomnianego typu piekarnika, jestem sceptyczny.

13. Naładuj swoje baterie!
Najlepiej jest nadal unikać baterii. Używając np. lamp na dynamo sprzedawanych w sklepie eko : Mrgreen:

23. Szybko zmień bieg na wyższy.
Nie jestem pewien, czy to bardzo dobra rada. Jazda na stałych obrotach niekoniecznie jest dobra dla silnika... Czekam na opinię specjalistów od silników jak André, Bucheron czy inni.

26. Wyłącz zapłon w przypadku każdego przestoju dłuższego niż jedna minuta.
Tam jest raczej pytanie: czy ponowne uruchomienie nie zajmuje więcej niż minutę bezczynności?
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 05/02/07, 17:26

Och, wciąż reaguje!

Tak jak Ty Targol... Dodałbym:

Używaj klimatyzacji w samochodzie tylko wtedy, gdy jest to konieczne.


--> Co oznacza „niezbędne”? Jechaliśmy 100 lat bez klimatyzacji... a czy teraz będzie to konieczne?
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 05/02/07, 17:36

powitanie

knebel rowerowy nie jest zły, myślałem, że rower jest stworzony do jeżdżenia, a nie do wsiadania do samochodu.
Ich rady, oprócz poważnego pogorszenia obsługi, na tyłku zużywają więcej niż na dachu : Evil:

kolejna zabawna rzecz, ale jest stała, ankieta jest przeprowadzana dla niewielkiego odsetka populacji północy, która ma komputer i interesuje się planetą.
Na południu musimy być zbyt głupi, żeby stawiać krzyże, a jednak zanieczyszczamy znacznie mniej :P

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 05/02/07, 18:29

Rah Zac zawsze chętny do pocieszenia... To już dobrze, że o tym rozmawiają, prawda? Nawet jeśli nie jest idealnie, to krok do przodu...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 05/02/07, 18:52

Christophe napisał:Rah Zac zawsze chętny do pocieszenia... To już dobrze, że o tym rozmawiają, prawda? Nawet jeśli nie jest idealnie, to krok do przodu...


Nie moja wina, że ​​mam to w genach :P

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: 50 gestów ekonologicznych w TéléMoustique




przez drwal » 05/02/07, 23:51

Targol napisał:[...]
23. Szybko zmień bieg na wyższy.
Nie jestem pewien, czy to bardzo dobra rada. Jazda na stałych obrotach niekoniecznie jest dobra dla silnika... Czekam na opinię specjalistów od silników jak André, Bucheron czy inni.
Tak, pod warunkiem, że utrzymam się w optymalnym zakresie pracy... Np. jadąc po mieście, po płaskim i ze stałą prędkością jadę na 5 biegu przy 1000-1200 obr/min, ale jak muszę poprosić samochód o zrobienie wysiłku to nie działa w ogóle, więc muszę wrzucić 4, a nawet 3 jak jadę pod górę, żeby wejść w zakres, w którym silnik będzie pracował lepiej (włączenie turbo), ale bez przekraczania wartości obrotów lub spalania odlatuje, trochę powyżej maksymalnego momentu obrotowego... Przy okazji mała informacja, prędkość robocza małego 1-litrowego 3-cylindrowego silnika turbo, używanego jako generator prądu w prototypie GM Volt, działa w zakresie od 1500 do 1800 obr./min...

Targol napisał:
26. Wyłącz zapłon w przypadku każdego przestoju dłuższego niż jedna minuta.
Tam jest raczej pytanie: czy ponowne uruchomienie nie zajmuje więcej niż minutę bezczynności?
Nie, to idea odziedziczona po latach „polowania na gaz”, kiedy zdecydowana większość samochodów była napędzana benzyną z gaźnikami i gdzie czasami trzeba było odpalać na gorąco, „szeroko otwierać gaz”, co powodowało zużycie z powodu bardziej szarpanych obrotów silnika z pompą przyspieszenia.
W nowoczesnych pojazdach z wtryskiem już tak nie jest, wszystkie niewykonane obroty silnika to oszczędność...
Dopiero okaże się, jaki jest ekwiwalent zużycia energii elektrycznej przy ponownym uruchomieniu w przypadku benzyny… Ale wkrótce nie będzie to już problemem w przypadku pojazdów, które używają alternatora tylko podczas faz zwalniania.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 05/02/07, 23:54

Christophe napisał:[...]
Używaj klimatyzacji w samochodzie tylko wtedy, gdy jest to konieczne.


--> Co oznacza „niezbędne”? Jechaliśmy 100 lat bez klimatyzacji... a czy teraz będzie to konieczne?
W pewnym stopniu, wraz ze wzrostem powierzchni przeszklonych samochodów i tym, że szyby są coraz bardziej „płaskie”, odpowiadam, że tak… : Wink:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 06/02/07, 05:49

Halo
targol napisała:
[...] Cytat:
23. Szybko zmień bieg na wyższy.
Nie jestem pewien, czy to bardzo dobra rada. Jazda na stałych obrotach niekoniecznie jest dobra dla silnika... Czekam na opinię specjalistów od silników jak André, Bucheron czy inni.


Każdy silnik ma prędkość, przy której jego wydajność jest najlepsza
W przypadku silnika wysokoprężnego (który pracuje na oleju napędowym) osiągi są najlepsze, gdy silnik pracuje z maksymalnym momentem obrotowym przy niskim wtrysku, to właśnie w tych warunkach najbardziej przypomina cykl diesla (mówię o silnikach z wtryskiem mechanicznym)
W przypadku pracy na oleju obowiązuje ta sama zasada, ale z napełnieniem w temperaturze spalania.

W przypadku silników benzynowych wydajność jest lepsza przy maksymalnym momencie obrotowym, ale pod obciążeniem (w przeciwieństwie do oleju napędowego)
mniejszy wysiłek przy syfonowaniu przez częściowo zamknięty motylek, lepsze wypełnienie, większa kompresja i możliwość chodzenia w gorszych proporcjach, gdy wypełnienie wzrasta.
Technika ta została opracowana w latach 30. XX wieku na samolotach panamskich i była używana przez wszystkich pilotów bombowców podczas II wojny światowej w celu zwiększenia autonomii samolotów. (nie dla gospodarki)
Wiąże się to z uruchomieniem silnika przy maksymalnym momencie obrotowym i zwiększeniem skoku śmigła (obciążenia) oraz zubożeniem mieszanki.
Właściwie chodzi nam o to, że wszystkie nasze samochody benzynowe mają silniki, które są za duże do naszych zastosowań, lepiej byłoby mieć silniki o mniejszej mocy i używać ich w sposób ciągły na 3/4 ich mocy.
W przypadku diesla jest inaczej, często w tym samym pojeździe można mieć albo silnik 1,5-litrowy, albo silnik 2-litrowy, zauważysz, że jeśli przejedziesz tymi pojazdami 100 km, różnica w spalaniu jest mniej więcej taka sama.
Zauważysz również, że 4-biegowy Golf jest mniej ekonomiczny niż 5-biegowy Golf, ten sam silnik, jeśli jedziesz 100 km/h.

Maksymalny moment obrotowy silnika wyznaczany jest na stole warsztatowym, a wartości te są uwarunkowane tarciem mechanicznym, które nabiera zbyt dużego znaczenia przy niskich prędkościach obciążenia oraz wypełnieniem, które maleje przy dużych prędkościach. Przy bardzo dużych prędkościach prędkości liniowe tłoków, odbicie zaworów i wibracje silnika, trudności w odprowadzaniu spalin pochłaniają zbyt dużo energii.

Jazda z maksymalnym momentem obrotowym nie oznacza jazdy na niskich obrotach, jazda na niskich obrotach oznacza jazdę poniżej maksymalnego momentu obrotowego, silnik jest obciążony, tarcie mechaniczne tłoka staje się znaczne.
Dlatego wrzuć wyższy bieg, gdy silnik osiągnie maksymalny moment obrotowy.. (2400 obr./min dla Mercedesa 300TD)
i tutaj zmienia się automatyczna skrzynia biegów, jeśli nie naciskasz zbyt mocno)
Inna sprawa, że ​​nie jestem specem, tylko trochę doświadczenia w silnikach i mechanice.

André
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 06/02/07, 09:31

Dziękuję Bucheron i André za te szczegóły :D
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 197