Zdjęcia z wnętrza 2 mrowisk czarnych i czerwonych mrówek, przyroda jest fantastyczna!

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Zdjęcia z wnętrza 2 mrowisk czarnych i czerwonych mrówek, przyroda jest fantastyczna!




przez Christophe » 04/07/22, 21:16

Tego popołudnia przeniosłem swój zaimprowizowany "grill" na 2 lata w ogrodzie i wykonany ze starych ułożonych w stos betonowych granic (4 płaskie bloki)...

Zaatakowały go 2 mrowiska...czerwone i czarne...niespełna 50 cm dalej...Nie wiedziałam, że mrówki mieszkają tak blisko siebie!

Zauważyłem 2 ciekawe rzeczy:

a) widziałem 3 rodzaje larw dla czarnych (2 dla czerwonych)

b) mrówki utworzyły przestrzeń międzyblokową o wysokości do 20 mm (patrz zdjęcie „szpilek”)! Każdy blok waży ponad 17 kg, a ułożone były 4!! W związku z tym mrówki potencjalnie podniosły 3*17 kg! Coś szalonego! :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Na zdjęciach:

Mrówki8.jpg


Mrówki7.jpg


Mrówki6.jpg


Mrówki5.jpg


Mrówki4.jpg
Fourmis4.jpg (456.85 KiB) Obejrzano 2880 razy


Mrówki3.jpg
Fourmis3.jpg (445.83 KiB) Obejrzano 2880 razy


Mrówki2.jpg
Fourmis2.jpg (358.93 KiB) Obejrzano 2880 razy


Mrówki.jpg
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13718
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Zdjęcia wnętrza 2 mrowisk czarnych i czerwonych mrówek, przyroda jest fantastyczna!




przez izentrop » 05/07/22, 02:04

Gorzej niż ludobójstwo w Rwandzie : Evil:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Zdjęcia wnętrza 2 mrowisk czarnych i czerwonych mrówek, przyroda jest fantastyczna!




przez Christophe » 05/07/22, 08:33

Ale nie izy, pozwoliłem mrówkom "przechować" swoje larwy przed podniesieniem następnej płyty... w mniej niż 10 minut było jasne! : Chichot:

Więc porównaj mężczyzn do mrówek... szczerze... ale hej, przywykliśmy do porównań granicznych!

Przyglądając się bliżej zdjęciom, widać, że między płytami są gałęzie: nie było ich, gdy je układałem 2 lata temu, ale przechowywałem w pobliżu dużo drobnego drewna..

Dlatego mrówki prawdopodobnie wykorzystały te drewno jako rekwizyty budowlane! :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13718
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Zdjęcia wnętrza 2 mrowisk czarnych i czerwonych mrówek, przyroda jest fantastyczna!




przez izentrop » 05/07/22, 10:06

Christophe napisał:Ale nie izy, pozwoliłem mrówkom "przechować" swoje larwy przed podniesieniem następnej płyty... w mniej niż 10 minut było jasne! : Chichot:
Jest miło
Więc porównaj mężczyzn do mrówek... szczerze... ale hej, przywykliśmy do porównań granicznych!
Powinieneś słuchać Guillaume Lecointre (profesor w Narodowym Muzeum Historii Naturalnej, doradca naukowy), pouczający i pragmatyczny
Człowiek, zwierzę takie jak inne
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122