W kierunku zrównoważonego handlu elektronicznego? Twoja opinia na szkolenie!

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Winget
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 26/02/22, 11:53

W kierunku zrównoważonego handlu elektronicznego? Twoja opinia na szkolenie!




przez Winget » 27/02/22, 10:55

Bonjour à tous!

Chciałbym podzielić się z Wami kwestią, która szczególnie dotyczy mnie odkąd zaczęłam uczęszczać do szkoły biznesu :)

Nigdy nie zastanawiałem się nad ekologicznym wpływem e-commerce, a przyglądając się bliżej, zauważyłem, że wiele badań, które przeprowadzono na ten temat, pokazuje, że ponad 62% konsumentów deklaruje, że troska o środowisko miała wpływ na ich decyzje zakupowe. Ponadto ci konsumenci woleli kupować produkty, które są bardziej przyjazne dla środowiska, a nawet droższe. Po zdał konkurs na magów z aurlom Zacząłem być coraz bardziej świadomy swojego śladu ekologicznego, zwłaszcza że moim marzeniem zawodowym byłoby stworzenie... zrównoważonego e-commerce?

Ok, brzmi to prosto, ale jak naprawdę można osiągnąć kompromis między podejściem ekologicznym a e-commerce? Jaką strategię powinienem przyjąć, aby czuć się odpowiedzialnym i opłacalnym? Pytania skoczyły mi do głowy i zastanawiałam się, czy mogłabym znaleźć (poza studiami) ciekawe szkolenie lub coaching na temat tego nowego podejścia? Czy CPF finansuje tego typu kurs?

Dzięki za opinię i radę!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28768
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5559

Re: W kierunku zrównoważonego e-commerce? Twoja opinia na szkolenie!




przez Obamot » 27/02/22, 11:22

Witamy!

Powinieneś zasugerować swojemu nauczycielowi. żeby to była „praca kursu”, więc byłoby fajnie, moglibyśmy wykonać tę pracę za Ciebie? ( : Mrgreen: )

Nie, ale żartuję, już dobrze, że zadajesz sobie pytanie : Wink:

TUTAJ „pakiet” odpowiedzi: https://international.post.ch/fr/blog/e ... ecologique

Już teraz o wiele bardziej „zielona” jest dostawa pocztą niż samodzielna podróż samochodem, która będzie używana wyłącznie do pobrania karty pamięci ważącej tylko 1 lub 2 gramy…
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2235
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 515

Re: W kierunku zrównoważonego e-commerce? Twoja opinia na szkolenie!




przez phil59 » 27/02/22, 14:27

Przede wszystkim, że teraz, z Ali, połączyłeś dostawy... wczoraj otrzymałem 3 rzeczy w tym samym czasie, znacznie mniej niż 10 € w sumie...

To bardziej cena transportu jest denerwująca, więc tania... ale jeśli weźmiesz samochód po to... Musisz pogodzić się z dodatkowym tygodniem na dostawę... aby zoptymalizować trasy.
2 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Winget
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 26/02/22, 11:53

Re: W kierunku zrównoważonego e-commerce? Twoja opinia na szkolenie!




przez Winget » 04/03/22, 10:00

Obamot napisał:Witamy!

Powinieneś zasugerować swojemu nauczycielowi. żeby to była „praca kursu”, więc byłoby fajnie, moglibyśmy wykonać tę pracę za Ciebie? ( : Mrgreen: )

Nie, ale żartuję, już dobrze, że zadajesz sobie pytanie : Wink:

TUTAJ „pakiet” odpowiedzi: https://international.post.ch/fr/blog/e ... ecologique

Już teraz o wiele bardziej „zielona” jest dostawa pocztą niż samodzielna podróż samochodem, która będzie używana wyłącznie do pobrania karty pamięci ważącej tylko 1 lub 2 gramy…


Bardzo dziękuję za twoją poradę :) Zaraz się dowiem... pozwolę ci porozmawiać z moimi nauczycielami : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: W kierunku zrównoważonego e-commerce? Twoja opinia na szkolenie!




przez Exnihiloest » 04/03/22, 22:37

winget napisał:...Zauważyłem, że z wielu badań przeprowadzonych na ten temat wynika, że ​​ponad 62% konsumentów deklaruje, że troska o środowisko wpływa na ich decyzje zakupowe. Również ci konsumenci woleli kupować lepsze produkty dla środowiska, a nawet jeśli były droższe....

Hmm ...
Widząc sukces Chińczyków w e-commerce, możemy powiedzieć, że między dobrymi intencjami deklarowanymi w sondażach a rzeczywistością jest przepaść. Poza tym czasami odpowiadam na ankiety zgodnie z tym, co chcę, aby zostały zakończone, a nie w zasadzie (to uczciwa gra, w końcu wszystkie ankiety są często robione, aby następnie manipulować nami zgodnie z informacjami, które zostały od nas wydobyte).

Wszystkie działania człowieka mają wpływ na środowisko, nie ma w tym nic nienormalnego. Zmniejszenie wpływu jest godną pochwały obawą, ale mam nadzieję, że znaczna część kupujących zapłaci za to więcej, mam poważne wątpliwości, pozostanie marginalna.
Z drugiej strony możliwe jest płacenie więcej za lepsze. Produkty w zwarciu i producenci, którzy bezpośrednio sprzedają produkty spożywcze, to się sprawdza, bo nie dość, że nie jest droższe lub niewiele droższe, to jeszcze lepsze.

Ten dodatkowy koszt zmniejszenia śladu ekologicznego, który będzie musiał ponieść konsument, powinien wiązać się również z produktami lepszej jakości. Poza tym stowarzyszenie mogłoby stworzyć szkolenia odruchowo mówiąc, że kupując „z niewielkim wpływem na środowisko”, będziemy mieli lepiej.

Wydaje mi się, że handlowiec coraz bardziej zapomina o jednej ze swoich ról: jest rzekomym kompetentnym pośrednikiem w wyborze produktów, które sprzedaje swoim klientom. Dobry trader nie sprzedaje śmieci. Tego samego oczekuję od e-commerce przed wszelkimi troskami o środowisko, ponieważ kawałek śmiecia produkowany lub transportowany z całym protokołem, który szanuje środowisko, ale który będzie musiał zostać zwrócony i wymieniony lub wyląduje w śmietniku , Jest gorzej. Jakość przyczynia się do zmniejszenia wpływu na środowisko.

Wreszcie, jeśli mówimy o e-commerce w sensie Amazon, gdzie generalnie to nie Amazon sprzedaje bezpośrednio, ale jego sprzedawcy, Amazon jest ostatecznie sprzedawcą sprzedawców. Wyświetla swoich kupców, którzy wystawiają swoje produkty. Podobnie jak w przypadku produktów, powinniśmy oczekiwać od e-commerce, takiego jak Amazon, tej samej jakości od sprzedawców, którzy ostatecznie są jego produktami, tak aby wybierał ich ze względu na ich cechy, tj. ich umiejętności w zakresie produktów, które wybierają i sprzedają, oraz jakości, którą zmniejszy wpływ.

Na pewno zbankrutowałbym w branży, a mój punkt widzenia jest niewątpliwie utopijny, ale jest mój : Lol: .
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 55