samochód elektryczny i transport, aktualności drutu

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Gildas » 18/10/22, 19:30

Christophe napisał:Cóż, nie, to się nazywa VTOL (dron)...


Chodziło mi o to, że dron ze skrzydłami będzie potrzebował pasa startowego samolotu...

Le dziwaczna latająca maszyna wydaje się być rozwiązaniem na start bez pasa startowego, ale pilot nie widzi tak dobrze, jak w XPeng X2...

Widzę siebie startującego z domu na XPeng X2, by przepłynąć jezioro Grand-Lieu na wysokości 30 metrów i z prędkością 30 km/h...: Mrgreen:

To jezioro jest wielkości miasteczka i autem trzeba je ominąć, jeśli chce się jechać na południe... :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Gildas » 19/10/22, 23:56

Szybko doszedłem do wniosku... Skrzydlaty dron nie potrzebowałby więc pasa startowego...

Christophe napisał:Kolejny projekt VTOL (Vertical Take Off and Landing) w połowie drogi między dronem a samolotem… częściowo finansowany przez Google.

Projekt jest dobry, ale nie bardzo rozumiem nazwę, bardzo zbliżoną do heavyside?

Minusem jest to jednomiejscowy (na razie)… Ale projekt jest lepszy niż większość „latających dronów taksówkowych”, w tym Airbusa…





transport-electrics/kitty-hawk-heaviside-vtol-electric-mi-drone-mi-avion-google-inside-t16159.html

Jest to dość trudne w locie w fazie „przejścia”:

Termin „przejście” odnosi się do momentu, w którym ADAV przechodzi z lotu pionowego do lotu poziomego po starcie lub z lotu poziomego do lotu pionowego przed lądowaniem. Pierwsze przejście jest bardzo delikatne, bo winda musi być przeniesiona z silników na skrzydła, a skrzydła pełnią swoją rolę tylko wtedy, gdy prędkość pozioma samolotu jest wystarczająca. Zmiana jest zatem stopniowa.

https://fr.wikipedia.org/wiki/Avion_%C3 ... e_vertical
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16198
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Remundo » 20/10/22, 00:32

Myślę, że potrzebne są 2 niezależne systemy, jeden zajmujący się napędem poziomym, drugi podnośnikiem pionowym.

na ten temat często rysowałem szkice, jest całkiem sporo możliwych rozwiązań z uchylnymi wirnikami. Potrzebujesz elektrowni z generatorem w samolocie i dowieź wszystko kablem do silników i śmigieł.

niestety nie mam wystarczającej wiedzy lotniczej, aby znać optymalną konfigurację.

Czy wiesz, czy umieszczenie wirników na końcu skrzydła jest korzystne, czy nie? Zadałem sobie pytanie i nie mam jednoznacznej odpowiedzi, to bardzo wieloczynnikowe.

W samolotach wirniki znajdują się pośrodku skrzydła.

Na Heaviside znajduje się rotor z końcówkami skrzydeł.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Gildas » 21/10/22, 00:07

Remundo napisał: ...

niestety nie mam wystarczającej wiedzy lotniczej, aby znać optymalną konfigurację.

Czy wiesz, czy umieszczenie wirników na końcu skrzydła jest korzystne, czy nie? Zadałem sobie pytanie i nie mam jednoznacznej odpowiedzi, to bardzo wieloczynnikowe.


Niestety, nie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16198
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Remundo » 21/10/22, 01:00

czy możesz się rozwinąć?
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Gildas » 21/10/22, 10:05

Aeronautyki też nie znam, poza pewnymi technicznymi informacjami o aeronautyce, spopularyzowanymi przez wikipedię czy inne...
1 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Macro » 21/10/22, 10:17

według małego doświadczenia jakie mam (bo pamiętajmy, że jestem kretynem i idiotą aerodynamiki)....

Odsuwanie śmigieł od siebie i od kadłuba samolotu powinno prawdopodobnie ograniczyć zjawiska zaburzeń przepływu powietrza na ssaniu tych śmigieł. Dodatkowo (zauważono na samodzielnie wykonanym czterosilnikowym dronie mojego syna) wraz ze wzrostem ramienia dźwigni wzrasta precyzja manewrowania maszyną, ale spada jej reaktywność (żywotność w zmiennym kierunku), jest to kwestia kompromisu (od momentu przepływy nie są już zakłócane) jeśli belki są zbytnio wydłużone, waga wzrasta, maszyna jest bardziej precyzyjna w stabilizacji, ale mniej reaktywna i traci nośność, przy założeniu, że zachowujemy takie samo zarządzanie (przypadek drona mojego dziecka) silnikiem rozporządzenie
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez phil59 » 21/10/22, 11:00

Makro napisał:według małego doświadczenia jakie mam (bo pamiętajmy, że jestem kretynem i idiotą aerodynamiki)....



To nie jest nowe : Lol: ja też, a wszystko tutaj....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16198
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Remundo » 21/10/22, 11:10

dla tych, którzy chcą się zatrzymać na ten temat:

Jak prawidłowo zaprojektować śmigłowiec-samolot (ADAV/VTOL)?
1 x
Obraz
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Janic » 22/10/22, 13:25

0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 119