Gospodarka funkcjonalna (Specjalny Światowy Dzień Ochrony Środowiska) - Pass-science

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Ogrodnik
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 24/05/21, 20:11
x 21

Re: Gospodarka funkcjonalna (Specjalny Światowy Dzień Ochrony Środowiska) - Pass-science




przez Ogrodnik » 12/06/21, 21:23

Chmur sprzętu AGD?

Ale zostawię tam moją koszulę, prawda?
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Gospodarka funkcjonalna (Specjalny Światowy Dzień Ochrony Środowiska) - Pass-science




przez Ahmed » 12/06/21, 22:43

Widzę, że niektórzy, z braku poważnych analiz, wpadają w moralne potępienie i tak olśnieni tym, co istnieje, nie wyobrażają sobie możliwości ulepszeń, sprowadzających wybory do groteskowej binarności, w stylu drogim FN:Francja, kochamy to lub zostawiamy"...

Obecna demokracja, jak podkreślono Sen-no-sen, odpowiada w istocie warunkowi optymalizacji funkcjonowania rynku w fazie ekspansji. To właśnie zainspirowało F.Fukuyama idea zjednoczenia (formalnej) demokracji i gospodarki rynkowej jako końca historii. Ale, podobnie jak wiele koncepcji, ta była daleka od przetłumaczenia kulminacji, tylko tego, co odpowiadało ograniczonemu okresowi. W fazach recesyjnych, z jakimi boryka się obecnie gospodarka w krajach ośrodków kapitalistycznych, ten rodzaj operacji jest skazany na porażkę na dłuższą metę i będzie ewoluował w kierunku bardziej autorytarnych aspektów. Stworzenie zastępczego wroga dla nieistniejącego już ZSRR w postaci islamizmu przedstawianego jako dokładne przeciwieństwo „wartości zachodnich” (które sam twierdzi nie bez powodu *) przejawia się obecnie w postaci zagrożenia płynącego z zagranicy ( wzmacnianie ukrytego nacjonalizmu) i od wewnątrz (budząc widmo „piątej kolumny” i uzasadniając jakąkolwiek politykę bezpieczeństwa). .
Ze względu na wzmożoną konkurencję międzynarodową liczba zwycięzców drastycznie spada i tylko rządy zdolne do interwencji na rynku są w stanie się wyróżnić, tak jak w przypadku wszystkich modernizacji nadrabiających zaległości. Chiny dobrze to zrozumiały i nie zamierzają się „demokratyzować”.

* Ponieważ ten projekt terrorystyczny został zbudowany jako antyteza tej cywilizacji, która definitywnie wyklucza strefy peryferyjne przez niezdolność do konkurowania.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Ogrodnik
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 24/05/21, 20:11
x 21

Re: Gospodarka funkcjonalna (Specjalny Światowy Dzień Ochrony Środowiska) - Pass-science




przez Ogrodnik » 12/06/21, 23:11

Nauczyłem się jednej rzeczy, a mianowicie, że każdy argument lub dyskusja, która zaczyna się od „prawicy lub skrajnej prawicy”, dyskredytuje całą resztę przemówienia.

Mittérrand czytał Céline

Luchini ją recytuje, lewica pozwala sobie i przyozdabia się cnotami.

Pétain powiedział: Ziemia nie kłamie.

Więc zieloni ludzie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14971
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4367

Re: Gospodarka funkcjonalna (Specjalny Światowy Dzień Ochrony Środowiska) - Pass-science




przez GuyGadeboisTheBack » 12/06/21, 23:26

Hitler powiedział: Łatwiej jest pozostać z otwartymi ustami niż z wyciągniętą ręką.

Więc ogrodnicy?
0 x
Ogrodnik
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 24/05/21, 20:11
x 21

Re: Gospodarka funkcjonalna (Specjalny Światowy Dzień Ochrony Środowiska) - Pass-science




przez Ogrodnik » 12/06/21, 23:52

Ogrodnik odpowiada, że ​​dobrze jest obrazić jego zamiary
Że ssiesz to, czego chciałeś
Bardzo wygodne, wziąłeś
Czy wesoły czy drewno
0 x
Ogrodnik
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 24/05/21, 20:11
x 21

Re: Gospodarka funkcjonalna (Specjalny Światowy Dzień Ochrony Środowiska) - Pass-science




przez Ogrodnik » 13/06/21, 00:06

Ho, a potem tutaj, przestaję
Na początku chciałem porozmawiać o ogródku warzywnym, ale dałem się nabrać i moja powierzchnia jest dziwna jeśli chodzi o kulturę,
Zostawiam cię, ponieważ krąg jest od niej z tobą;
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Gospodarka funkcjonalna (Specjalny Światowy Dzień Ochrony Środowiska) - Pass-science




przez Obamot » 13/06/21, 01:17

Sen-no-sen napisał:Żyjemy w demokracji, tak, ale demokracji rynek i opinia,
Salut!
Do tego czasu byłem zadowolony z "plutokracja," ale to się trzyma!

Sen-no-sen napisał: dlatego uczciwiej byłoby mówić marketingowa ochlokracja.
Przypominamy, że demokracja to siła ludu… problem polega na tym, że w naszych czasach iw naszych społeczeństwach techno-przemysłowych ludzie stali się wyimaginowaną kategorią…
Nagle nie jest powodem, by szukać po stronie obecnego rozkładu elit (a co za tym idzie polityków), które stały się leniwe i niekompetentne – wolą ustąpić na łatwiznę (zależność od technologii: łatwy pieniądz przez spekulację, sztuczna inteligencja i uciekanie się do systemów eksperckich, a nawet innych taktyk w celu uzyskania szybkich zysków) zamiast kwestionowania samego siebie – co by to skłoniło „Ochlokracja marketingowa”, kto w końcu wykorzysta ten chaos, aby narzucić swoją wolę „rynkowi” (a więc społeczeństwu)? I odnowienie tego systemu, który sam podtrzymałby swoją przestarzałość.
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Gospodarka funkcjonalna (Specjalny Światowy Dzień Ochrony Środowiska) - Pass-science




przez eclectron » 13/06/21, 07:23

Sen-no-sen napisał:Żyjemy w demokracji, tak, ale demokracji rynek i opinia, więc byłoby sprawiedliwiej mówić marketingowa ochlokracja.
Przypominamy, że demokracja to siła ludu… problem polega na tym, że w naszych czasach iw naszych społeczeństwach techno-przemysłowych ludzie stali się wyimaginowaną kategorią…


Tak, jesteśmy w demokracji interesów finansowych (plutokracja), aspekt mało zapośredniczony, ponieważ uważany jest za porządek rzeczy (z wyjątkiem wyjątków i z wyjątkiem youtube)
i ochlokracja? Zaciąganie się w obliczu tej pierwszej przemocy, na ogół gwałtownej od czasu popychania do granic możliwości. Ta przemoc będzie bardzo nagłośniona i skrytykowana… początkowa przemoc interesów finansowych znacznie mniej, a zwłaszcza zniszczona podczas tych ruchów tłumu.

Nie jesteśmy demokracją, ale demokracją przedstawicielską.
Mogło to być uzasadnione w czasach, gdy Marsylia Paryż wymagała 2 dni (?) Konno. Musieliśmy wysłać przedstawicieli.
Dziś, w epoce cyfrowej, można wykorzystać prawdziwą demokrację bezpośrednią.

Jak powiedziałby Exni, demokracja ewoluuje, ale na razie w złym kierunku, w coraz mniejszym stopniu reprezentowany jest interes ogólny.
stąd epizodyczna reakcja tłumu, kiedy jest naprawdę nie do zniesienia.

Edycja: zbędny z Obamotem, którego nie czytałem.
Ostatnio edytowane przez eclectron 13 / 06 / 21, 07: 35, 2 edytowany raz.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Gospodarka funkcjonalna (Specjalny Światowy Dzień Ochrony Środowiska) - Pass-science




przez eclectron » 13/06/21, 07:30

Ahmed napisał: Stworzenie zastępczego wroga dla nieistniejącego ZSRR w postaci islamizmu

Jest też ekologia jako wróg zastępczy, choć „oni” zaczynają zdawać sobie sprawę, że bez natury nie istniejemy.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Gospodarka funkcjonalna (Specjalny Światowy Dzień Ochrony Środowiska) - Pass-science




przez eclectron » 13/06/21, 09:21

Ahmed napisał: Przecenianie ego jest tylko konsekwencją tego stanu rzeczy.

Firma jest na nasz wizerunek i odwrotnie. Wszystko to jest samowystarczalne i rozwija się niewiele lub wcale, na początkowym punkcie, którym jest ego.
Uważa się, że jest to nieprześcignione *, więc musisz sobie z tym poradzić, ale istnieje luka między tym, co musisz zrobić i kultywować.
* zasadniczo fałszywe, ale w praktyce zdecydowanie nie do pokonania, więc OK, aby z tym zrobić.
W szkole powinniśmy edukować o szkodliwym aspekcie ego, a nie tak bardzo je pielęgnować. M'enfin to szybko oszuka rewolucję! Jak dalej dołączyć, gdy zobaczysz ...

Ahmed napisał: moda na rozwój osobisty, która ma dwa pozornie przeciwstawne aspekty

Tak, spraw, aby System był nie do zniesienia, znośny, był bardziej wydajny, a także utowarowienie tej inżynierii umysłowej.
Nie ma nic wspólnego z emancypacją ego, która prowadzi do odrzucenia tego wszystkiego i społeczeństwa takim, jakie jest, ponieważ istnieje odrzucenie pewnych aspektów siebie (przynajmniej na początku, przed całkowitym odrzuceniem)
Firma jest na nasz wizerunek i odwrotnie.
Dlatego osobista praca nad ego modyfikuje (marginalnie) społeczeństwo.
Zobacz, jak zostałem zaatakowany przez konwencjonalny : Lol: a moje piękne przemówienia nie zmieniają ich stanowiska ani na jotę : Lol: ego jest solidne!
Forma mojego wyrażenia nie powinna być adekwatna, niełatwa dla kogoś, kto od dawna uważa się za „upośledzonego” wyrażenia




Ahmed napisał: Jeśli chodzi o „komfort”, należałoby już zdefiniować, co dokładnie przez to rozumiemy. Nie jestem pewien, czy twoi „dzikusy” :P zamień ich na nasze… Niedawno widziałem relację, w której widzieliśmy zwierzęta w zoo: prowadziły obiektywnie bardzo wygodne życie, ponieważ były regularnie karmione (odpowiednią dietą) !), leczone na imprezie troski o zdrowie, bez drapieżników, dzięki czemu mają zapewnione znacznie dłuższe życie niż ich kongenerów w środowisku naturalnym. Nie odniosłem jednak wrażenia, że ​​odpowiada to ich oczekiwaniom, że w tej próbie przedstawienia żywych było coś głęboko sztucznego. Widziałem w nim, poza tą prostą obserwacją, alegorię ludzkiej kondycji, jako „dobrowolnego” więźnia procesu samozniszczenia i wielorakich regresji, które to implikuje.

Interesujące z punktu widzenia.
Jako łowca-zbieracz trudno cofnąć się o krok. Nigdy nie zrobiłem ! : Lol: ale kiedy widzę biedny las, który mnie otacza, mówię sobie, że nie został zdobyty. Roll:
Kiedyś rozważałem to w mojej głowie i wcale mi się to nie podobało i jest to nielegalne we Francji, chyba że robisz to na własnej (i ogromnej) ziemi, a nadal musisz pomagać naturze w wytwarzaniu jadalnych dla ludzi prawie przez cały rok.

Musimy stawić czoła faktom, o których myślimy, istotom, które teraz wiedzą, jak stworzyć warunki życia, których król z przeszłości nie przewidział. Celowo trudno się cofnąć ...
Zawsze ci mali niewolnicy energii...
Górna granica komfortu powinna być oczywiście podyktowana ilością dostępnej czystej energii.
Właściwie możemy ograniczyć potrzeby, ponieważ, jak już powiedziałem, wyścig o zysk powoduje marnowanie dużej ilości energii z paliw kopalnych. Wystarczy wyjść z tego dyktatu zyskownego.
Przeglądając kopię: agroekologia, lokalna, zrównoważona itd.. dla równych wyników, dla równego komfortu, zapotrzebowanie na energię powinno już się zmniejszyć.
Czy powinniśmy wrócić do komfortu? Nie wiem, ale prawdopodobne i przede wszystkim zwiększenie ilości energii odnawialnej.
lub bądź bardzo sprytny, aby znaleźć trzeźwe rozwiązania energetyczne gwarantujące równy komfort.
Jak powiedział Janco ze swoim 2CV na 2l procent dla wszystkich, zawsze jest wynikiem uzależnienia od paliw kopalnych i emisji CO2. Oczywiście tracimy MOC!
Znowu ego, które nie jest szczęśliwe... okrutna choroba, którą mamy.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 100