Bitcoin i kryptowaluta, co to jest bańka finansowa? Objaśnienia w chronometrze 5 minut!

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Bitcoin i kryptowaluta, co to jest bańka finansowa? Objaśnienia w chronometrze 5 minut!




przez Ahmed » 11/03/21, 21:41

Przypominam tym, którzy byliby leniwi (lub nieśmiali?), aby kliknęli w link pod warunkiem, że tytuł tej książki brzmi: "Dynamika cyfrowego fetyszyzmu: przypadek Bitcoina", autorstwa Erica Arrive'a.

W kwestii ilości pracy ludzkiej*, która może być wdrożona w celu spełnienia systemowych warunków działania, należy rozumieć, że złożone projekty wymagają więcej badań wstępnych, ale generalnie prowadzą do wysoce zautomatyzowanych procesów; jednak główna przeszkoda w osiągnięciu tego celu nie leży tam, ale w ogromnej akumulacji kapitału, który nie znajduje już wystarczająco opłacalnych możliwości „wypełnienia swojego przeznaczenia” samorozwoju. To wyjaśnia masowe odwoływanie się do branży finansowej, która obrócenie rolę finansowania, a tym samym pozwala na tworzenie iluzji. Naturalnie, aby utrzymać tę iluzję, potrzeba minimum rzeczywistej produkcji: jest to rola coraz bardziej ulotnych „nosicieli nadziei”, co znajduje odzwierciedlenie na przykład w samochodzie elektrycznym lub przepisach dotyczących metod ogrzewania (co nazywam przestarzałością przepisów).
W mojej okolicy przygotowują się do autobusów wodorowych. Wiedząc, że transport publiczny jest strukturalnie stratny, logiczne byłoby faworyzowanie niedrogich metod (sugeruję trolejbus), ale uznaje się, że wręcz przeciwnie, wybór pada na technologię skomplikowaną technicznie, o niskiej efektywności energetycznej i finansowo bardzo drogie, zarówno pod względem inwestycyjnym, jak i użytkowym (utrzymanie). Jednak wybór ten jest w pełni zgodny z ekonomicznym „metabolizmem”: jest on dozwolony (czytaj zachęcany) przez europejską gratkę subsydiów, która sztucznie zaniża cenę zakupu, przy jednoczesnym zachowaniu realności zysków dla graczy w sektorze przyszłości. Wszystko sprowadza się do gry połączonych ze sobą naczyń: to, co jedni tracą, inni zyskują...
W ostatnim punkcie niezależności i demokratycznego charakteru nie możemy wahać się ze słowami: algorytmy są w rękach programistów, a demokracja w zakresie decyzji jest całkowicie teoretyczna: nieliczni decydenci składają się z przemysłowców Bitcoin, głównie chińskich , niechętne wszelkim wydarzeniom, które mogłyby zmienić bardzo korzystny dla nich obecnie układ sił.

* Przypominam, że nie ma powodu, aby być „optymistą” lub nie w tej kwestii, ponieważ fakt, że ta wielkość może rosnąć lub nie, ma sens tylko w odniesieniu do wewnętrznych ograniczeń systemu.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Bitcoin i kryptowaluta, co to jest bańka finansowa? Objaśnienia w chronometrze 5 minut!




przez thibr » 25/04/21, 11:07


Bitcoin, strata 220 miliardów w 1 godzinę, śmiertelny cios?

▬▬▬▬▬▬▬ Opis filmu ▬▬▬▬▬▬▬
Bitcoin, strata 220 miliardów w 1 godzinę, śmiertelny cios?
Kryptowaluty straciły 220 miliardów dolarów w ciągu 1 godziny...
Mówi się, że upadek jest związany z plotkami o rozprawie regulacyjnej w Stanach Zjednoczonych, której obawiają się wszyscy inwestorzy Crypto.
Ale czy ten spadek zadaje śmiertelny cios światu kryptowalut?
Wszystko wyjaśniam w tym filmie

0:24 Błyskawiczny wzrost Cryptos spowodowany kilkoma czynnikami
1:35 Brak zaufania do walut fiducjarnych
2:27 DPO #Coinbase
3:07 Rynek, który staje się coraz bardziej mainstreamowy
Pojawienie się instytucji (#ElonMusk​, #Microstrategy​, #Cathiewood​, #square​…)
4:01 Błąd momentum i FOMO
6:50 Skąd ten gwałtowny spadek, skoro warunki są coraz bardziej sprzyjające
7:10 Efekt zaskoczenia Bidena planami podniesienia podatków od zysków kapitałowych dla bogatych
9:40 Realizowanie zysków w celu uniknięcia znacznego podatku od zysków kapitałowych i płacenia niższych podatków
10:22 Wypalenie na poziomie graficznym, o którym mówiłem w moich poprzednich filmach
11:00 Analiza spadków Bitcoina
14:50 Trudności dla traderów detalicznych zaskoczonych odwróceniem bitcoina #dźwignia
21:10 Zbyt duża koncentracja, a co za tym idzie zbyt duże ryzyko: 2,4% kont bitcoin kontroluje 95% bitcoinów
22:47​ Czy to oznacza koniec kryptowalut?


jak zawsze są przegrani w spekulacjach : Mrgreen:
1 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Bitcoin i kryptowaluta, co to jest bańka finansowa? Objaśnienia w chronometrze 5 minut!




przez thibr » 01/05/21, 14:15


Nazwa „kryptowaluta” jest myląca. Blockchain bitcoina nie jest chroniony przez kryptografię, ale przez tarczę energetyczną.
W tym filmie tworzę model systemu bitcoin w Excelu, aby naprawdę wyjaśnić, jak działa bitcoin. I nie potrzebuję żadnej funkcji kryptograficznej.
Bezpieczeństwo łańcucha bloków musi być mierzone w dżulach, ponieważ to energia zużyta na jego obliczenie stanowi przeszkodę dla oszustów.
Prawdziwa nazwa bitcoina musi brzmieć „energo-waluta”.
3 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072

Re: Bitcoin i kryptowaluta, co to jest bańka finansowa? Objaśnienia w chronometrze 5 minut!




przez Christophe » 01/05/21, 14:24

To kolejny powód, by o tym mówić forum !!!

Dziękuję Thibr, bardzo podoba mi się każda Twoja interwencja! 8) 8) 8)
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Bitcoin i kryptowaluta, co to jest bańka finansowa? Objaśnienia w chronometrze 5 minut!




przez Ahmed » 01/05/21, 18:54

Uwaga o Thibr jest dość istotne: część protokołu bitcoin jest używana do uwierzytelniania i rejestrowania transakcji, ale oszustwo jest praktycznie niemożliwe dzięki algorytmom używanym do znalezienia („mojej”) właściwej kombinacji, które są tak kosztowne w energię, że ewentualny zysk byłby w każdym przypadku zostać pochłonięty przez prosty wydatek energetyczny. Odnajdujemy tu pierwotnie ustanowiony związek między pieniądzem metalicznym a pracą jego wydobycia: wartość pracy* przeszła na metal, a to pochodzenie, o którym wkrótce zapomniano, sprawiło, że to właśnie metal stał się wartością w sobie. To głębokie przekonanie przyczyniło się do utrudnienia przejścia na pieniądz papierowy...

* Ta równoważność jest oczywiście istotna tylko w systemie kapitalistycznym rozumianym w najszerszym tego słowa znaczeniu.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Bitcoin i kryptowaluta, co to jest bańka finansowa? Objaśnienia w chronometrze 5 minut!




przez ENERC » 01/05/21, 19:49

thibr napisał:https://www.youtube.com/watch?v=40ULoRiXWJQ
Nazwa „kryptowaluta” jest myląca. Blockchain bitcoina nie jest chroniony przez kryptografię, ale przez tarczę energetyczną.
W tym filmie tworzę model systemu bitcoin w Excelu, aby naprawdę wyjaśnić, jak działa bitcoin. I nie potrzebuję żadnej funkcji kryptograficznej.
Bezpieczeństwo łańcucha bloków musi być mierzone w dżulach, ponieważ to energia zużyta na jego obliczenie stanowi przeszkodę dla oszustów.
Prawdziwa nazwa bitcoina musi brzmieć „energo-waluta”.

Twój film jest świetny : Chichot:

Mały dodatkowy punkt: jest to atak 51%.
Jeśli zmienię algorytm np. na powielanie pewnych transakcji (moje oczywiście na raty) i reprezentuję 51% mocy obliczeniowej sieci, to „mój blockchain” staje się łańcuchem konsensusu.
Strona https://www.crypto51.app/ podaje koszt przejęcia kontroli nad kryptowalutą. To 716,072 47 $ za godzinę dla Bitcoin, ale XNUMX $ dla Verge.
Małe kryptowaluty zwiększają zatem liczbę bloków, podczas których transakcja jest „w toku” (niepotwierdzona). Efektem jest zwiększenie liczby bloków, a co za tym idzie czasu, o 51%, a tym samym koszt stworzenia sfałszowanego łańcucha bloków. Minusem jest to, że nie można używać monet, dopóki nie zostaną w pełni zweryfikowane.

Kolejna uwaga: halving. Okresowo wynagrodzenie górników BTC spada. Ale biorąc pod uwagę wzrost ceny Bitcoina, nie ma on oczekiwanego wpływu na redukcję TWh niezbędnych do jego wydobycia.
Na innych kryptowalutach nagroda maleje wraz z każdym wydobytym blokiem i staje się bardzo niska, gdy wszystkie monety zostaną wyemitowane.
1 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Bitcoin i kryptowaluta, co to jest bańka finansowa? Objaśnienia w chronometrze 5 minut!




przez thibr » 13/05/21, 14:01

1 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Bitcoin i kryptowaluta, co to jest bańka finansowa? Objaśnienia w chronometrze 5 minut!




przez thibr » 13/05/21, 17:59


w 15mn15s najlepsza kryptowaluta do pieprzenia : Mrgreen:
radość spekulacji na wirtualnej wartości...

Christophe, czy rozważałeś uruchomienie swojej kryptowaluty econolocoin? : Wink:
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072

Re: Bitcoin i kryptowaluta, co to jest bańka finansowa? Objaśnienia w chronometrze 5 minut!




przez Christophe » 13/05/21, 18:09

On jest dobry! Mdr Crypto Nuclear Token KimJungUn!!

Widzę, że reaguje tak szybko na tworzenie filmów (najwyraźniej o jakości), jak cytaty kryptograficzne!! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Bitcoin i kryptowaluta, co to jest bańka finansowa? Objaśnienia w chronometrze 5 minut!




przez thibr » 14/05/21, 13:50

doskonała : Mrgreen:
Stworzyłem francuską walutę Dogecoin… idzie źle! JEANKEVINCOIN #JKV

0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 82