Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 25/04/21, 18:23

izentrop napisał:Kolejna wpadka twoich znajomych https://www.climato-realistes.fr/medias ... y-spencer/

co chcesz pokazać swoim linkiem?
ABC2019 napisał:nie wydaje ci się to trochę dziwne jako reguła 3
Opiera się na porozumieniach paryskich.
Wiedząc, że w 1 roku wyemitowano już 900 miliardów ton, do 2011 roku emisje powinny zostać ograniczone do około 2100 miliardów ton,


Wiem bardzo dobrze, że 2°C opiera się na porozumieniu paryskim, dziękuję, ale nie o to proszę. Pytam, czy nie uważasz, że zasada 3 sprawia, że ​​dopasowujesz się do siebie trochę dziwnie

1900 Gt CO2 1°C
2900 Gt CO2 2°C

Czy wiesz, jak utworzyć regułę 3?


Po sprawdzeniu popełniłem mały błąd: To nie byłoby 450 tylko 40 X 9 = 360 Gt dodatkowo do 2011, które weszłyby w atmosferę w 2020, a więc próg porozumień paryskich osiągnięty w 2036, stąd symulacja zamieszczona w innym temacie
[/ Quote]

Czy znasz obecne nachylenie wzrostu temperatur w ciągu ostatnich 30 lat?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14974
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4370

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez GuyGadeboisTheBack » 25/04/21, 18:25

Rzeczywiście, biorąc pod uwagę wzrost krzywych zużycia paliw kopalnych (lub innych) od XIX wieku, Bozo ma trudności ze zrozumieniem, jak mogliśmy dojść do wniosku, że może to nadal gwałtownie rosnąć. NIC na to nie wskazuje. Zobaczymy, musisz wykazać się odrobiną logiki. : Mrgreen:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Ahmed » 25/04/21, 18:33

Trochę późno, przepraszam:
Jeszcze forums nie są, jak dotąd (nie, nie mam żadnych liczb!), najbardziej zachłannym zastosowaniem i dobrze byłoby zachować poczucie proporcji, chyba że pogrążymy się w śmieszności „małych strumyków, które tworzą duże rzeki” i drobne sprzeczki, które do niczego nie prowadzą...
ABC, odpowiadasz mi triumfalnie, zaczynając od „wręcz odwrotnie”, zgadzając się ze mną jedynie co do efektu Jevons. Czy pominąłbyś część mojego tekstu, w której jednak zaznaczono, że ma to związek z bieżącym funkcjonowaniem, które wymusza ciągłe zwiększanie wydajności, aby mimo wszystko rozpraszać coraz większą ilość energii? Proszę, oszczędź mi zwykłego wersetu o „potrzebach”, ponieważ nikt nie prosił o diody LED (ponieważ taki został wybrany przykład), a mimo to decyzje polityczne polegające na usunięciu konwencjonalnych żarówek interweniowały w ramach homeopatycznych reform ekologicznych (jest to oficjalne uznanie! :P ) mające na celu stworzenie iluzji, jak zakaz używania plastikowych mieszadeł...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 25/04/21, 18:35

Remundo napisał:
ABC2019 napisał:Ale moja uwaga nie miała na celu szczegółowego wyliczenia zużycia, a jedynie zauważenie, że nawet osoby, które bardzo mocno twierdzą, że trzeba pogodzić się z obejściem bez wygód, mają z tym spory kłopot, nawet na narzędziu bynajmniej nie niezbędnym do życia, z którego wszyscy radzili sobie doskonale 30 lat temu.

Internet stał się niezbędny do życia w wielu procedurach administracyjnych.

Ale prawdą jest, że jeśli chodzi o dyskusję z wami, „nie jest to wcale istotne”.

Trzeba wiedzieć czego się chce, chronić drzewa poprzez administracyjną dematerializację (kto też nie drukuje? : Lol: )
lub zaoszczędzić trochę skamieniałości węgla, pozostając w 100% papierem?


Problemem internetu są platformy w stylu YouTube, które zarządzają nieprzewidzianymi sytuacjami materialnymi i jesteśmy zwolnieni z odpowiedzialności za swoje czyny.
Gdyby ktoś musiał nadawać ze swojego komputera PC jako serwera, kamerzysta-amator musiałby być naprawdę przekonany o zainteresowaniu swoim filmem.
Będąc ograniczonym własnym sprzętem i własną linią, myślę, że filmy z kociętami i X szybko zniknęłyby. : Mrgreen:
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 25/04/21, 19:02

ABC2019 napisał:
10% Francuzów nie jest połączonych: więc można bez niego żyć (nawiasem mówiąc, tak jest w przypadku mojej matki)

Na szczęście mój syn tu jest. : Wink:

Osoby (profesjonaliści), które nie mają Internetu (komputera), muszą podróżować, aby wypełnić dane na miejscu, na komputerze hojnie udostępnionym przez administrację lub znaleźć osobę charytatywną, która zrobi to za nich, z ryzykiem związanym z poufnością.


ABC2019 napisał:A poza tym 2 godziny dziennie,

jest bardziej interaktywny niż telewizja : Wink:
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 25/04/21, 19:05

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:
10% Francuzów nie jest połączonych: więc można bez niego żyć (nawiasem mówiąc, tak jest w przypadku mojej matki)

Na szczęście mój syn tu jest. : Wink:

Osoby (profesjonaliści), które nie mają Internetu (komputera), muszą podróżować, aby wypełnić dane na miejscu, na komputerze hojnie udostępnionym przez administrację lub znaleźć osobę charytatywną, która zrobi to za nich, z ryzykiem związanym z poufnością.

w sumie jest to możliwe, ale ja mówiłem głównie o częstym odwiedzaniu forums, otwieraj strony internetowe i oglądaj filmy w serwisie YouTube.

Powtórzę raz jeszcze: nie chodzi o to, żeby ludzie poczuli się winni, tylko o to, by zadać pytanie: jeśli nawet nie jesteśmy w stanie się tego pozbawić, to czego pozbawimy się bez konieczności?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Ahmed » 25/04/21, 19:53

Jesteśmy jednak w stanie całkowicie, nawet jeśli jest to trudne, pozbawić się towarzyskości, pozbawienia spowodowanego instrumentalizacją (=racjonalizacją) wszystkich aspektów życia, czego konsekwencją jest atomizm społeczny... Nigdzie nie jest to odnotowane jako zobowiązanie w bilansie, tak samo jak lata stracone na czynnościach, których z pewnością nie wykonalibyśmy spontanicznie (tak, wydaje mi się, że nazywamy to pracą), co w dużej mierze równoważy wzrost średniej długości życia (ach, szepczą mi ludzie ucho, że to się nie liczy: nie mieszajmy ilości z jakością).
Ostatnio edytowane przez Ahmed 25 / 04 / 21, 19: 55, 1 edytowany raz.
2 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 25/04/21, 19:55

GuyGadeboisLeRetour napisał:Rzeczywiście, biorąc pod uwagę wzrost krzywych zużycia paliw kopalnych (lub innych) od XIX wieku, Bozo ma trudności ze zrozumieniem, jak mogliśmy dojść do wniosku, że może to nadal gwałtownie rosnąć. NIC na to nie wskazuje. Zobaczymy, musisz wykazać się odrobiną logiki. : Mrgreen:

Jest to to samo rozumowanie, co ci, którzy wierzą, że wzrost gospodarczy może być nieskończony, i jest to równie błędne, z tych samych powodów.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14974
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4370

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez GuyGadeboisTheBack » 25/04/21, 20:26

(Docenimy trafność porównań Bozo, który po raz kolejny nie ma nic do powiedzenia, a jedynie otwiera go na rozwikłanie rzeczywistości)
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 25/04/21, 20:54

GuyGadeboisLeRetour napisał:(Docenimy trafność porównań Bozo, który po raz kolejny nie ma nic do powiedzenia, a jedynie otwiera go na rozwikłanie rzeczywistości)

dla tych, którzy potrzebują tłumaczenia, „dézinguer” = dla przypomnienia, w języku Guitounesque Roll:
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 137