Stan umysłu dla realnej przyszłości

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 10/04/21, 18:39

Obamot napisał:
eclectron napisał:Tutaj wyraziłeś się jasno, chociaż nie skierowałeś tego przesłania szczególnie do mnie.
Jeśli w swoich postach mnie nie cytujesz, albo nie podajesz mojego imienia, to nie wiem, czy to do mnie, czy nie (to też tryb „fałszywego tyłka”)


Może nie wymieniam cię po imieniu? Gdzie to jest ?

: Arrowd: A może nie wymieniam cię z imienia? : Arrowd:

sante-pollution-prevention/coronavirus-covid-19-carte-de-l-epidemie-en-temps-reel-t16331-4060.html?hilit=biodiversit%C3%A9#p440896

tak ale 2 dni później.... Sprawę porzuciłem dawno temu : Lol:
I nie jestem niewolnikiem alertów, tnę....
Obamot napisał:A kiedy odpowiadasz bezpośrednio pod czyjąś wiadomością, od kiedy musisz podawać imię tej osoby? : Twisted:

Ogólnie rzecz biorąc, wszyscy to robią… jest to jaśniejsze, w przeciwnym razie jest to przypadkowa odpowiedź.

Obamot napisał:Bez deca nie jesteś nawet spójny z tym co piszesz, oczywiście jak za bardzo patrzysz na swój pępek to spójrz na Kikiego gdzie on jest!

Cóż, skup się, jeśli powiem ci te bzdury, które mówisz na temat „różnorodności biologicznej”, ryzykujesz, że sam się później zdziwisz. Czasami ma się wrażenie, że tworzysz zdania, żeby zbudować zdania... Nie możesz po prostu powiedzieć, że publikujesz post tylko po to, aby poinformować i że kiedy w treści wytykają Ci oksymorony i sofistykę, umyj od tego ręce jak egomaniak, albo robisz „pedrodelavegę” i być może jesteś od niego lepszy na poziomie ludzkim.

Mówię, że nic nie mówię, „Piszę tylko, żeby poinformować” : Chichot:


Nawet jeśli nie rozumiem całej Twojej „logiki”, myślisz, że po takich uwagach będę się przed Tobą usprawiedliwiał?
Wszystko, co widzę, to zaatakowane i agresywne ego.
A ty nadal nie odpowiedziałeś na moje szczere pytania. tryb „fałszywego tyłka” czy po prostu niedopatrzenie?
Interesuje mnie zrozumienie, dlaczego produkuje się ser charakteryzujący się „różnorodnością biologiczną i ekosystemem”.
i „biotop”, odpowiednie są także 3 : Mrgreen:

Aby zaoszczędzić Ci wyszukiwania:
eclectron napisał:Wyjaśnij zatem różnicę między zmniejszającą się różnorodnością biologiczną a zniszczonymi ekosystemami,
Jeśli jest różnica, co to oznacza w praktyce na faunę i florę?
Ostatnio edytowane przez eclectron 10 / 04 / 21, 18: 51, 1 edytowany raz.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 10/04/21, 18:49

Ups znowu : Lol:
Ostatnio edytowane przez eclectron 10 / 04 / 21, 18: 50, 1 edytowany raz.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 10/04/21, 18:50

oops
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14975
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez GuyGadeboisTheBack » 10/04/21, 19:06

Dobre wieści są rzadkie:

Na Grenlandii porażka marzenia o ekstraktywizmie
10 kwietnia 2021 r. Autor: Romaric Godin
6 kwietnia wyborcy z Grenlandii odrzucili projekt wydobycia metali ziem rzadkich i uranu. Wynik głębokiej ewolucji w obrębie populacji, która jednak nadal stwarza problem modelu gospodarczego i politycznego tego terytorium.

Rzadko zdarza się, aby wybory na Grenlandii były tak obserwowane. 6 kwietnia wyborcy na tym w dużej mierze autonomicznym terytorium Królestwa Danii wysłali jasny sygnał przeciwko projektowi kopalni uranu i ziem rzadkich na południu kraju. Cała kampania skupiała się wokół rozpoczęcia eksploatacji tej kopalni w Kuannersuit (po duńsku Kvanefjeld) na południu kraju przez australijską firmę Greenland Minerals, do której chiński konglomerat państwowy Shenghe Resources posiada 11 % kapitału.

..................................

Oprócz lokalnej kuchni politycznej, ten wybór Grenlandczyków jest wyborem dotyczącym sposobu rozwoju i politycznej przyszłości terytorium. Jest to także wybór odzwierciedlający szersze, palące pytania dotyczące zarządzania środowiskowego. Tak naprawdę od 2008 roku rząd Nuuk, stolicy Grenlandii, sprawuje kontrolę nad zasobami naturalnymi. Dania ma teraz kontrolę jedynie nad obronnością, sprawami zagranicznymi i walutą. Ale największa wyspa świata jest bogata w zasoby i budzi pożądliwość. Niepokoi ich to tym bardziej, że wraz z globalnym ociepleniem ogromny lodowiec zajmujący większą część jego powierzchni zaczyna się kurczyć, uwalniając ewentualne osady.
...................................

Wśród zasobów dostępnych na tym terytorium o powierzchni dwóch milionów kilometrów kwadratowych znajdują się te, które są niezbędne dla nowoczesnych technologii, a w szczególności dla niektórych „zielonych” technologii, czyli pierwiastki ziem rzadkich. Metale te o silnych właściwościach magnetycznych, optycznych i przewodzących można obecnie znaleźć wszędzie: w smartfonach, bateriach samochodów elektrycznych, panelach fotowoltaicznych, turbinach wiatrowych. Problem w tym, że eksploatacja tych metali jest bardzo zanieczyszczająca. Wydziela silną radioaktywność, a ponadto często ich złoża są, jak w przypadku Grenlandii, zbliżone do uranu. Z tego powodu metale te są trudne w eksploatacji i dlatego są „rzadkie”. Stany Zjednoczone musiały zrezygnować z rozwoju kilku z tych kopalń ze względów środowiskowych. I dlatego dziś Chiny mają prawdziwy monopol na tym rynku (w szczególności w zakresie eksploatacji kopalń północnokoreańskich).

.....................................
https://www.mediapart.fr/journal/intern ... ractiviste
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Ahmed » 10/04/21, 19:43

Co za egoiści! Ponadto, czy powinienem przypominać, że każda opinia wyrażana przez witrynę aktywistyczną jest obarczona zaporową stronniczością ideologiczną i sprzeciwia się obozowi Postępu, Nauki i Rozumu, który ze swojej strony jest całkowicie neutralny i poświęcony wyłącznie dobru ludzkości?
2 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14975
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez GuyGadeboisTheBack » 10/04/21, 19:48

Ahmed napisał:Co za egoiści!

Ci Eskimosi są głupi, co? Pijaki, narkomani, gwałciciele, kazirodztwo (widziałem to w serialu Borgen), zjadacze surowego mięsa, mordercy małych fok, łowcy narwali, wielorybów i ośmielający się odmówić wyciągniętej dłoni cywilizowanych krajów? Dżemy dla świń. : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 10/04/21, 20:21

eclectron napisał:
Obamot napisał:
eclectron napisał:Tutaj wyraziłeś się jasno, chociaż nie skierowałeś tego przesłania szczególnie do mnie.
Jeśli w swoich postach mnie nie cytujesz, albo nie podajesz mojego imienia, to nie wiem, czy to do mnie, czy nie (to też tryb „fałszywego tyłka”)


Czy nie nazywam cię może? Gdzie to jest ?

tak ale 2 dni później.... Sprawę porzuciłem dawno temu : Lol:
I nie jestem niewolnikiem alertów, tnę....
Nie, nic do roboty, czysta hipoteza, jesteś w trybie niezdarnym, weź okulary, : Arrowu: Czytać.

eclectron napisał: tnę .... [...] Nawet jeśli nie rozumiem całej twojej "logiki", myślisz, że po takich uwagach będę się przed tobą usprawiedliwiał?
Wszystko, co widzę, to zaatakowane i agresywne ego.
A ty nadal nie odpowiedziałeś na moje szczere pytania. moda na fałszywe dupy Lub tylko
Fajny kolorowy program dla kogoś, kto udaje, że udziela lekcji...
A potem hej, agresywny facet z tylnymi nogami to ty. Mówisz, że nie podaję twojego imienia, gdy jest fałszywe, a ty kłamiesz (lub podaj link), i nie zamierzam ci odpowiadać, ponieważ "ty tniesz”. (Cetnij co, nigdy się nie dowiemy). W każdym razie nie jesteś tutaj, aby się uczyć, ale "poinformować” (co dokładnie z przybliżeniami, które zasługują na wyjaśnienie, można się zastanawiać). Szkoda.
Ostatnio edytowane przez Obamot 10 / 04 / 21, 20: 33, 1 edytowany raz.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Ahmed » 10/04/21, 20:25

@ Facet: ...niech marnieją w swoich jaskinie igloo aż do końca czasów, niech ich potomstwo będzie przeklęte aż do roku 237 th pokolenia i nigdy nie zaznasz uroków 5G!
Poważnie, co sobie wyobrażają ci odstępczy degeneraci? Że triumfalny marsz Postępu zatrzyma się przez ich nieodpowiedzialne głosowanie? W tym miejscu rozpoznajemy tępą głupotę tych plemion: jeśli nie okażą się uprzejmie współpracujące, cywilizacja nie zawaha się przejechać po ich ciałach*, jak na szczęście zawsze była w stanie to zrobić!

* „Niezwykłe świecenie paku lodowego”, czy moglibyśmy zatytułować…
2 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Janic » 10/04/21, 20:33

Tutaj Ahmed w drugim stopniu jest jak Sicetaittrick w pierwszym stopniu! :?
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 10/04/21, 20:44

Obraz Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 99