Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez Obamot » 17/02/21, 20:18

Słuchaj, będziemy upraszczać ABC2019...:

Czy kwestionujesz, że w pewnych warunkach atomy grafenu ułożone w membranie, „drżeć i zacząć wibrować, wstrząsać i sprawić, że powierzchnia zmieni się z wypukłej w wklęsłą, następnie wypukłą i ponownie wklęsłą” I tak dalej ?

I czy ta właściwość naruszałaby jakiekolwiek prawa fizyki? (Kwantowe czy nie, a jeśli tak, to dlaczego?)
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez ABC2019 » 17/02/21, 21:16

dlaczego zadaje mi pan to pytanie, biorąc pod uwagę, że nigdy tego nie kwestionowałem i że nie ma to nic wspólnego z omawianym problemem?
oczywiście tak, grafen wibruje, jest to forma ruchów Browna...
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez Obamot » 17/02/21, 21:23

Ok, zgadzamy się, przejdźmy zatem do następnego punktu...

Czy to kwestionujesz „w wymaganych warunkach”, każde z tych odwróceń może potencjalnie spowodować w przybliżeniu:
10 μW na 10 μm powierzchni?
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez ABC2019 » 17/02/21, 21:49

Obamot napisał:Ok, zgadzamy się, przejdźmy zatem do następnego punktu...

Czy to kwestionujesz „w wymaganych warunkach”, każde z tych odwróceń może potencjalnie spowodować w przybliżeniu:
10 μW na 10 μm powierzchni?

z pewnością nie, ponieważ 10 µm nie jest jednostką powierzchni...
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14974
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez GuyGadeboisTheBack » 17/02/21, 22:13

ABC2019 napisał:
Obamot napisał:Ok, zgadzamy się, przejdźmy zatem do następnego punktu...

Czy to kwestionujesz „w wymaganych warunkach”, każde z tych odwróceń może potencjalnie spowodować w przybliżeniu:
10 μW na 10 μm powierzchni?

z pewnością nie, ponieważ 10 µm nie jest jednostką powierzchni...

A 10 µm2?
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez ABC2019 » 17/02/21, 22:22

GuyGadeboisLeRetour napisał:
ABC2019 napisał:
Obamot napisał:Ok, zgadzamy się, przejdźmy zatem do następnego punktu...

Czy to kwestionujesz „w wymaganych warunkach”, każde z tych odwróceń może potencjalnie spowodować w przybliżeniu:
10 μW na 10 μm powierzchni?

z pewnością nie, ponieważ 10 µm nie jest jednostką powierzchni...

A 10 µm2?

10 µm^2 to rzeczywiście powierzchnia, więc odpowiedź jest taka, że ​​w ogóle nic o tym nie wiem, bo nie jestem specjalistą od grafenu. Znam podstawy fizyki, ale nie znam wszystkich szczegółów całej fizyki! (i oczywiście nie znasz żadnego z was)
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14974
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez GuyGadeboisTheBack » 17/02/21, 22:52

Powiedziałem, że to zupełnie nie moja dziedzina. Rzeczywiście. Z drugiej strony czytam: „więc odpowiedź jest taka, że ​​w ogóle się na tym nie znam, bo nie jestem specjalistą od grafenu”. Coś, co udało mi się wywnioskować od jakiegoś czasu, czytając Ciebie i Twoją korespondencję. : Mrgreen:
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez eclectron » 17/02/21, 23:32

ABC2019 napisał:tak, wiem i powiedział coś naprawdę głupiego: to rzeczywiście maszyna termiczna, ponieważ zamienia ciepło w pracę. Poza tym eklectron boleśnie próbuje wytłumaczyć, że jest maszyną termiczną działającą między dwiema temperaturami dzięki wahaniom temperatur, więc tak naprawdę ci, którzy mówią, że się ze sobą zgadzają... nie są między sobą zgodni : Lol: .

I cholera! : Lol: : Lol: : Lol: mistrzowski sparadrABC.

Można powiedzieć, że jest to maszyna termiczna, tak samo jak możemy powiedzieć, że nie jest to maszyna termiczna! : Twisted:

Nie jest to makroskopowa maszyna termiczna z zlokalizowanym i zidentyfikowanym źródłem ciepła ani zlokalizowanym i zidentyfikowanym źródłem zimna. Z tego punktu widzenia to nie jest maszyna termiczna.

Obserwując urządzenie pod kątem poruszenia TERMICZNEGO, a co za tym idzie fluktuacji TERMICZNYCH, jeśli nie dostrzegamy, że źródłem energii tego urządzenia jest ciepło otoczenia, to znaczy, że jesteśmy ślepi.
Z tego punktu widzenia jest to maszyna termiczna.
A jeśli koniecznie chcemy umieścić to urządzenie pod kątem makroskopowej maszyny termicznej z 2 zidentyfikowanymi źródłami temperatury, te 2 źródła temperatury są tymczasowe i nie zlokalizowane.

ABC2019 napisał:ale tak naprawdę zdarza się to dość często, gdy mówimy o rzeczach, których nie rozumiemy...

To uczciwe, że to przyznajesz : Mrgreen:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez ABC2019 » 18/02/21, 02:45

No dalej, specjaliści od maszyny termicznej, której nie ma, opuśćmy kurtynę.... w każdym razie cokolwiek powiem, zawsze odpowiecie na wszystko, więc nie ma sensu dyskutować.

Później odpowiem tylko tym, którzy wykazali mi, że S(B) > S(A). Dla Twojej wiadomości Thibado nadal mi nie odpowiedział. Przynajmniej teraz muszę wymienić e-maile, jeśli chcę się pośmiać z kolegami. Z twoim rozśmieszą ich jeszcze bardziej, dziękuję za szkice, zdecydowanie warto Coluche! Obraz
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Ten obwód grafenowy wytwarza energię w nieskończoność




przez Obamot » 18/02/21, 02:56

Widzisz, że osiągając postępy etapami, docierasz do celu : Chichot:

Przepraszam za [2], którego brakowało, teraz znalazłem sposób na wstawianie wartości wyraziciel
(dzięki Guyowi, ale było to ukryte)

ABC2019 napisał:
Obamot napisał:Ok, zgadzamy się, przejdźmy zatem do następnego punktu...

Czy to kwestionujesz „w wymaganych warunkach”, każde z tych odwróceń może potencjalnie spowodować w przybliżeniu:
10 μW na 10 μm powierzchni [2]?

[…] Nic mi na ten temat nie wiadomo, bo nie jestem specjalistą od grafenu. Znam podstawy fizyki, ale nie znam wszystkich szczegółów całej fizyki!

Wystarczy, że skontaktujesz się z profesorem Thibado i powiesz mu:

- „Bardzo mi przykro, nie jestem ekspertem od grafenu. Życzę powodzenia w odkryciach!”

: Twisted: nadal jest pracownikiem naukowym, pański stosunek do niego uważam za skandaliczny.
1 x

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124