Sonda ABC Machine

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...

Czy maszyna ABC może istnieć?

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Sonda ABC Machine




przez eclectron » 07/11/20, 15:28

https://tel.archives-ouvertes.fr/tel-01196071/document
baw się dobrze
Aby zrozumieć termin „fluktuacje termiczne”, musimy wrócić do jego znaczenia
fizycznie temperaturę, nie zatrzymując się na opisywanych przez nią pojęciach ciepła i zimna
ale tak dobrze. Jeżeli temperatura obudowy wynosi zero absolutne: 0 K, co odpowiada
w przybliżeniu przy -273.15 ° C absolutnie wszystkie składniki obudowy są idealne
bez ruchu. Gdy tylko nieznacznie zwiększymy temperaturę, cząsteczki zaczynają wibrować
wokół ich położenia równowagi. Im wyższa temperatura, tym więcej wibracji
jest ważne. Żyjemy w świecie, w którym panuje temperatura 25°C, czyli prawie 300 stopni
powyżej zera absolutnego lub nawet 300 K, czy powinniśmy widzieć, jak wszystko wokół nas wibruje?
W rzeczywistości wibracje te są bardzo małe, ponieważ energia związana z tą wibracją Eth
jest również bardzo mała, rzędu Eth = kBT gdzie kB = 1.38 × 10-23 J/K jest
Stała Boltzmanna. Energia wynosi zatem Eth ≈ 4 × 10−19 J. Aby utrwalić idee,
energia potrzebna do podniesienia masy m 1 g z wysokości h = 1 mm jest równa
przy mgh = 1 × 10-5 J
1
, czyli nieco ponad tysiąc miliardów razy większy
niż energia cieplna. Innymi słowy, w naszej skali nic nie widzimy. Nie czujemy
to poruszenie termiczne niż przez uczucie ciepła lub zimna, które ono wywołuje. My
może teraz zrozumieć definicję terminu „fluktuacje termiczne”, do którego się odnosi
w mechanice statystycznej zjawisko losowego ruchu obiektu wokół niego
pozycja równowagi.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Sonda ABC Machine




przez ABC2019 » 07/11/20, 15:44

eclectron napisał:https://tel.archives-ouvertes.fr/tel-01196071/document
baw się dobrze

Tak i?
mówimy o wahaniach position (dla ruchu Browna) lub vitesselub energialub Napięciaitp., ale bez temperatury!

jeśli przyjrzysz się uważnie, znajdziesz wzory, które obliczają amplitudę wszystkich tych fluktuacji jako funkcję T, ale brak wzoru podającego wahania temperatury, nie miałoby to sensu w teorii, ponieważ układ ma być opisywany przez określoną temperaturę.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Sonda ABC Machine




przez Remundo » 07/11/20, 15:57

jeśli mogę wtrącić się w rywalizację najinteligentniejszych...

Prawdopodobnie nie wygram, ale wyrażam swoją opinię na temat tekstu ABC na stronie nr 1

Według własnego tekstu ABC jego maszyna działa dzięki różnicy temperatur pomiędzy czarną skrzynką a pomieszczeniem, w którym jest zanurzona.

Możemy sobie wyobrazić, że otrzymamy z niego pracę mechaniczną i/lub elektryczną. tymczasowo, ale bynajmniej nie w nieskończoność.

Ponieważ pomieszczenie i czarna skrzynka stopniowo i nieodwracalnie dojdą do równowagi termicznej (poprzez utworzenie entropii / strzałki czasu / nieodwracalnych efektów statystycznych) i w tym momencie temperatury będą wyrównane. A efekt braku równowagi będzie zerowy.

Inny sposób patrzenia na sprawę, znacznie bardziej teoretyczny: system {czarna skrzynka + pomieszczenie} byłby silnikiem monotermicznym, a zgodnie z drugą zasadą jest to termodynamiczna niemożliwość.

Wybrałem więc głos nr 1.
0 x
Obraz
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Sonda ABC Machine




przez ABC2019 » 07/11/20, 17:29

całkowicie się z Tobą zgadzam Remundo!
1 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Sonda ABC Machine




przez eclectron » 07/11/20, 18:53

Remundo napisał:jeśli mogę wtrącić się w rywalizację najinteligentniejszych...
Czy wyglądam jakbym w to grał?
Zresztą nie to jest moim zamiarem.
zapraszamy do tej niekończącej się debaty. : Wink:


Remundo napisał:Według własnego tekstu ABC jego maszyna działa dzięki różnicy temperatur pomiędzy czarną skrzynką a pomieszczeniem, w którym jest zanurzona.

Możemy sobie wyobrazić, że otrzymamy z niego pracę mechaniczną i/lub elektryczną. tymczasowo, ale bynajmniej nie w nieskończoność.

Ponieważ pomieszczenie i czarna skrzynka stopniowo i nieodwracalnie dojdą do równowagi termicznej (poprzez utworzenie entropii / strzałki czasu / nieodwracalnych efektów statystycznych) i w tym momencie temperatury będą wyrównane. A efekt braku równowagi będzie zerowy.


Inny sposób patrzenia na sprawę, znacznie bardziej teoretyczny: system {czarna skrzynka + pomieszczenie} byłby silnikiem monotermicznym, a zgodnie z drugą zasadą jest to termodynamiczna niemożliwość.

Możemy się tylko zgodzić z tym, co mówisz, więc ja to robię. : Wink:

Tyle, że nie o to chodzi.
Chodzi o układ taki jak rezystor, który generuje moc, P = Kb T delta F w doskonałej monotermii.
Ta moc elektryczna wynika bezpośrednio z mieszania termicznego.
Jak więc wytłumaczycie fakt, że energię elektryczną wytwarzamy z oporu, a wszystko to w doskonałych warunkach monotermicznych i bez naruszania drugiej zasady?
Gdyby opór naruszył drugą zasadę, myślę, że ktoś by to zauważył już dawno temu.

Monotemat to stabilna średnia temperatura. ale nie natychmiast i w nieskończenie małym jest zupełnie inaczej. wibruje, jak powiedziano w załączonym dokumencie.

Dokonując pomiarów za pomocą mojego super (wyimaginowanego) termometru, lokalnie rejestruję serię chwilowych temperatur, różniących się nieznacznie, ale zmiennych, a których średnia jest tą słynną temperaturą monotermiczną.
Nadal trochę bardziej logiczne jest postrzeganie tego w ten sposób, zamiast „występuje poruszenie termiczne, występują wahania energii, ale temperatura jest ściśle stabilna” z chwili na chwilę."
Jest rygorystycznie stabilny przez długi okres czasu > 1 s
ale co z µs, ns?

Jeśli jednak temperatura nie jest stabilna od czasu do czasu, istnieje kilka wartości, takich samych dla czujnika stanowiącego rezystancję.
Generator/czujnik wykorzystuje 2 temperatury, niestabilne i nigdy takie same. Druga zasada jest przestrzegana.

Podążając za Tobą za pomocą makroskopowej termowizji i średnich temperatur, opór nie może generować mocy bez naruszenia drugiej zasady...
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Sonda ABC Machine




przez ABC2019 » 07/11/20, 18:59

eclectron napisał:Możemy się tylko zgodzić z tym, co mówisz, więc ja to robię. : Wink:

Tyle, że nie o to chodzi.
Chodzi o układ taki jak rezystor, który generuje moc, P = Kb T delta F w doskonałej monotermii.
Ta moc elektryczna wynika bezpośrednio z mieszania termicznego.
Jak więc wytłumaczycie fakt, że energię elektryczną wytwarzamy z oporu, a wszystko to w doskonałych warunkach monotermicznych i bez naruszania drugiej zasady?
Gdyby opór naruszył drugą zasadę, myślę, że ktoś by to zauważył już dawno temu.

nie, w temacie nie chodzi o rezystancję, ale o czarną skrzynkę, która wytwarza prąd z ciepła monotermicznego, nie wiemy, co jest w środku.

Druga zasada mówi, że jest to niemożliwe, niezależnie od tego, co się w nim znajduje.

Zanim zaczniesz mówić o oporze, czy zgadzasz się, że to właśnie mówi druga zasada: tak czy nie?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Sonda ABC Machine




przez eclectron » 07/11/20, 19:00

ABC2019 napisał:mówimy o wahaniach position (dla ruchu Browna) lub vitesselub energialub Napięciaitp., ale bez temperatury!

jeśli przyjrzysz się uważnie, znajdziesz wzory, które obliczają amplitudę wszystkich tych fluktuacji jako funkcję T, ale brak wzoru podającego wahania temperatury, nie miałoby to sensu w teorii, ponieważ układ ma być opisywany przez określoną temperaturę.

Wszystko zmienia się natychmiast, ale temperatura odzwierciedlająca te wahania pozostaje ściśle stabilna. z chwili na chwilę.
Nic Cię nie szokuje? :zaszokować:
Utrzymuje się średnio stabilnie..............
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Sonda ABC Machine




przez ABC2019 » 07/11/20, 19:04

Odpowiem Ci na temat temperatury, ale chciałbym, abyś najpierw odpowiedział mi: czy zgadzasz się, że druga zasada zabrania typu maszyny, którą opisałem jako maszynę ABC, cokolwiek tam jest?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Sonda ABC Machine




przez eclectron » 07/11/20, 19:08

ABC2019 napisał:Odpowiem Ci na temat temperatury, ale chciałbym, abyś najpierw odpowiedział mi: czy zgadzasz się, że druga zasada zabrania typu maszyny, którą opisałem jako maszynę ABC, cokolwiek tam jest?

Tak, jeśli chodzi o makroskopowe.
Nie dla mikroskopu, jest to możliwe, ponieważ nie jest to od razu prawdziwa monoterma, więc jest to możliwe i nadal nie jest to sprzeczne z drugą zasadą.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Sonda ABC Machine




przez ABC2019 » 07/11/20, 19:13

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:Odpowiem Ci na temat temperatury, ale chciałbym, abyś najpierw odpowiedział mi: czy zgadzasz się, że druga zasada zabrania typu maszyny, którą opisałem jako maszynę ABC, cokolwiek tam jest?

Tak, jeśli chodzi o makroskopowe.
Nie dla mikroskopu, jest to możliwe, ponieważ nie jest to od razu prawdziwa monoterma, więc jest to możliwe i nadal nie jest to sprzeczne z drugą zasadą.

moja maszyna jest makroskopowa, nie jest mikroskopijna: nie wiem, co w niej jest, nie wiem, czy jest membrana grafenowa, nie wiem, co w niej jest, mówię tylko, że wytwarza niezerową średnią moc elektryczną poprzez pobór ciepła.
Czy zgadzasz się, że druga zasada tego zabrania, tak czy nie? co to znaczy „dla mikroskopijnego”, mówię ci o maszynie makroskopowej.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 90