Sonda ABC Machine

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...

Czy maszyna ABC może istnieć?

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Sonda ABC Machine




przez Christophe » 06/11/20, 17:59

Więc to jest numer 3? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Sonda ABC Machine




przez eclectron » 06/11/20, 18:25

Christophe napisał:Więc to jest numer 3? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

To mogło ! : Lol:
Dla osób, które stosują drugą zasadę w sposób psychosztywny (bez rozeznania, bez finezji...).
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Sonda ABC Machine




przez eclectron » 06/11/20, 18:47

ABC2019 napisał:Jak mu tłumaczyłem 10 razy na forum a w MP temperatura źródeł jest temperaturą środowisko , nie system, ,

Powiedziałem mu 10 razy, że środowisko to poruszenie termiczne, czujnik to poruszenie termiczne, a zatem oba są wahaniami temperatury. Pomiędzy otoczeniem a czujnikiem występują mikro różnice w chwilowych temperaturach.
W danym momencie jedno daje drugiemu, albo odwrotnie, albo wcale, to wszystko jest statystyczne.
Średnio wyniki są zerowe, ale nie natychmiastowe.
Jednak to właśnie ta migawka jest używana w rozważanych urządzeniach.

To jak lina, która jest pozioma i ma 5 m wysokości.
Nic nie możemy z tym zrobić.
Jeśli wibruje, średnia wysokość nadal wynosi 5 m, ale wibracje można wykorzystać.
Niektórzy mówią tak, inni mówią nie, ponieważ średnia wysokość jest stabilna i wynosi 5 m Roll:
Kwestia perspektywy....
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Sonda ABC Machine




przez ABC2019 » 06/11/20, 18:58

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:Jak mu tłumaczyłem 10 razy na forum a w MP temperatura źródeł jest temperaturą środowisko , nie system, ,

Powiedziałem mu 10 razy, że środowisko to poruszenie termiczne, czujnik to poruszenie termiczne, a zatem oba są wahaniami temperatury. Pomiędzy otoczeniem a czujnikiem występują mikro różnice w chwilowych temperaturach.
W danym momencie jedno daje drugiemu, albo odwrotnie, albo wcale, to wszystko jest statystyczne.
Średnio wyniki są zerowe, ale nie natychmiastowe.
Jednak to właśnie ta migawka jest używana w rozważanych urządzeniach.

A już ci odpowiedziałem, że mylisz wahania energii i wahania temperatury: WYJĄTKOWA temperatura obejmuje już fakt, że energia może się wahać, a nie to powoduje zmianę temperatury: temperatura jest w rzeczywistości sposobem ustalania średniej energii ORAZ wahań wokół tej średniej (która zatem nie odpowiada wahaniom temperatury).

Podałem nawet link, w którym technicznie wyjaśniono to pojęciem zespołu statystycznego (a dokładnie zespołu kanonicznego): https://fr.wikipedia.org/wiki/Ensemble_canonique który może zmieniać energię, przy czym temperatura jest parametrem ustalającym prawdopodobieństwo różnych stanów energetycznych, według rozkładu Boltzmanna p(E) = exp(-E/k T) / ∑exp(-Ei/k T) )

Ale hej, myślę, że szczegóły techniczne cię przerastają.

Gdyby to, co powiedziałeś, było prawdą, nigdy nie byłoby środowiska o jednej temperaturze, a zatem nie byłoby drugiej zasady.

A jeśli uważasz, że masz rację, podaj nam link, gdzie to wszystko jest wyjaśnione, aby pokazać, że to nie Twój wynalazek.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Sonda ABC Machine




przez ABC2019 » 06/11/20, 19:08

Christophe napisał:Więc to jest numer 3? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

to tak, jakbyś musiał wybierać pomiędzy:

1) latające dywany nie istnieją, bo byłoby to sprzeczne z teorią grawitacji
2) istnieją latające dywany, a teoria grawitacji jest fałszywa.

oba są logicznie możliwe. Jeśli jesteś graczem, możesz wybrać 2 i poszukać latających dywanów. Powodzenia : Mrgreen:
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Sonda ABC Machine




przez Christophe » 06/11/20, 19:11

Dziękuję, ale to zrozumiałem...

pytam DLA CIEBIE INICJATOR ANKIETY..Jaka jest dobra odpowiedź?
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Sonda ABC Machine




przez ABC2019 » 06/11/20, 19:13

Christophe napisał:Dziękuję, ale to zrozumiałem...

pytam DLA CIEBIE INICJATOR ANKIETY..Jaka jest dobra odpowiedź?

cóż, dla mnie jest to 1), moja maszyna nie istnieje, ponieważ narusza drugą zasadę!
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Sonda ABC Machine




przez ENERC » 06/11/20, 19:47

ABC2019 napisał:
Christophe napisał:Dziękuję, ale to zrozumiałem...

pytam DLA CIEBIE INICJATOR ANKIETY..Jaka jest dobra odpowiedź?

cóż, dla mnie jest to 1), moja maszyna nie istnieje, ponieważ narusza drugą zasadę!

Ryzykując, że się powtórzę, podam przykład:
- Układ Słoneczny jest puszką, do której (ledwo) nie pozwala się dostać materii,
- wystawiasz okno na noc w pogodny dzień,...no cóż, robi się zimniej niż wokół ciebie,
- zrozumieją ci, którzy rano skrobią lód na przedniej szybie
- umieszczasz moduł kuśnierski pomiędzy podłogą a oknem
- no cóż, masz moc... kuśnierz działa w obie strony

Jeśli są chmury (to jak pokrywa pudła), nie ma szronu i nie ma zasilania kuśnierza.

Zacznijmy jeszcze raz od pudełka mniejszego niż Układ Słoneczny:
- jeżeli kopuła skrzynki nie odbija promieniowania w kierunku okna to temperatura okna spada i na zaciskach modułu kuśnierza masz prąd
- jeśli to kartonowy blat, to cóż. Promieniowanie rozproszone odbija promieniowanie w kierunku okna, które dzięki temu nie ochładza się.

Jeśli krawędzie pudełka umożliwiają przepływ ciepła (zimnego lub gorącego), wówczas możemy wytworzyć energię w pudełku. Oczywiście nie z cyklem Carnota, ale z przemianą promieniowania cieplnego (fotonów) w energię.
Może to działać tylko z czujnikiem promieniowania.
Wyrzuć z głowy wszystko, co się rusza (tłok, gaz, ciecz). Pomyśl tak, jakby ściany cieplejsze od okna emitowały sygnał „radiowy” (w rzeczywistości są to fotony, których nie widzimy gołym okiem)

Jeśli skrzynka jest izolowana termicznie, to na pewno nie będziemy w stanie wytworzyć energii.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Sonda ABC Machine




przez Christophe » 06/11/20, 19:50

ABC2019 napisał:
Christophe napisał:Dziękuję, ale to zrozumiałem...

pytam DLA CIEBIE INICJATOR ANKIETY..Jaka jest dobra odpowiedź?

cóż, dla mnie jest to 1), moja maszyna nie istnieje, ponieważ narusza drugą zasadę!


Dziękuję, tylko to chciałem wiedzieć...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Sonda ABC Machine




przez Christophe » 06/11/20, 19:51

ENERC napisał:Jeśli skrzynka jest izolowana termicznie, to na pewno nie będziemy w stanie wytworzyć energii.


Tylko że ona nie jest!! Musisz przeczytać oświadczenie! : Chichot:
0 x

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 59