Stan umysłu dla realnej przyszłości

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 12/07/20, 18:49

sicetaitsimple napisał:Mój Boże! Chyba nie myślisz, że będę marnował twój czas na odpowiadanie na twoje brednie!
W każdym razie jeden, np.

Obamot napisał: Konieczne jest zatem rozwiązanie problemu wymiennika, który może być żeliwny (bez spawania). Nie byłoby problemu,


No tak, żeliwny wymiennik sodowo-wodny.... Pewnie mylicie się z kaloryferami w domu dziadków czy rodziców.... To nie do końca to samo...

Tu, tam jest szczęśliwy, kość do gryzienia, żeby wylać żółć, co, moja kiki!? : Lol:
Zamiast być człowiekiem i po prostu wyjaśniać, jeśli jesteś taki mądry
1 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez GuyGadebois » 12/07/20, 19:11

eclectron napisał:Tu, tam jest szczęśliwy, kość do gryzienia, żeby wylać żółć, co, moja kiki!? : Lol:
Zamiast być człowiekiem i po prostu wyjaśniać, jeśli jesteś taki mądry

Kiedy wszystko, co zostało... nie można oczekiwać niczego lepszego niż stara żółć i głupie powtórki. Już na Enzine....: Mrgreen:
1 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9761
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2633

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez sicetaitsimple » 12/07/20, 19:14

eclectron napisał:
sicetaitsimple napisał:No tak, żeliwny wymiennik sodowo-wodny.... Pewnie mylicie się z kaloryferami w domu dziadków czy rodziców.... To nie do końca to samo...

Tu, tam jest szczęśliwy, kość do gryzienia, żeby wylać żółć, co, moja kiki!? : Lol:
Zamiast być człowiekiem i po prostu wyjaśniać, jeśli jesteś taki mądry


Minęło ponad 50 lat, odkąd naukowcy i przemysłowcy na całym świecie pracowali nad termodynamiką słoneczną, aw szczególności we Francji z Themis na przełomie lat 70. i 80., projekt, który był naprawdę innowacyjny.
Więc kiedy ktoś mówi „yaka robi żeliwne wymienniki ciepła”, właściwie zamiatam… To nie żółć, to tylko higiena.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez GuyGadebois » 12/07/20, 19:20

Obraz
1 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9761
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2633

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez sicetaitsimple » 12/07/20, 19:34

eclectron napisał:[
sicetaitsimple napisał: co do "niezbędnych usług" i ich "finansowania" z mojego poprzedniego wpisu, bez uwag, jak tam u Was? Nauczyciele, opiekunowie, policja, wojsko, administracja, sędziowie… oczywiście zapomniałem o wielu z nich… pójdą do pracy, kiedy zechcą, dla własnej przyjemności?


Ogólnie nie podoba mi się ton, jakim się posługujesz, widzę, że przeszkadza ci tworzenie fundamentów zrównoważonego świata i że starasz się jedynie niszczyć, a nie budować.


Czy ci się to nie podoba (ton), to możliwe, każdy ma swoje odczucia... Ale ja cię nie obrażam, zadaję ci kilka pytań na temat twojego planu, w szczególności, ale nie tylko tu na „usług podstawowych”. Może początek odpowiedzi?
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 12/07/20, 20:00

sicetaitsimple napisał:
eclectron napisał:
sicetaitsimple napisał:No tak, żeliwny wymiennik sodowo-wodny.... Pewnie mylicie się z kaloryferami w domu dziadków czy rodziców.... To nie do końca to samo...

Tu, tam jest szczęśliwy, kość do gryzienia, żeby wylać żółć, co, moja kiki!? : Lol:
Zamiast być człowiekiem i po prostu wyjaśniać, jeśli jesteś taki mądry


Minęło ponad 50 lat, odkąd naukowcy i przemysłowcy na całym świecie pracowali nad termodynamiką słoneczną, aw szczególności we Francji z Themis na przełomie lat 70. i 80., projekt, który był naprawdę innowacyjny.
Więc kiedy ktoś mówi „yaka robi żeliwne wymienniki ciepła”, właściwie zamiatam… To nie żółć, to tylko higiena.

Możliwe..., nie znam i nie chcę znać wymienników ciepła, na razie.
Już się nie rozwija, jeśli nie mam minimalnego skupienia... : Lol:

Z drugiej strony czasami chciałbym poznać twoją odpowiedź, zwłaszcza na ostatnie pytanie na dole
"Gdzie stoisz?"
katastrofy-naturalne-ludzi/nastawienie-na-opłacalna-przyszlosc-t16249-1540.html#p404683
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9761
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2633

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez sicetaitsimple » 12/07/20, 20:42

eclectron napisał:Możliwe..., nie znam i nie chcę znać wymienników ciepła, na razie.
Już się nie rozwija, jeśli nie mam minimalnego skupienia... : Lol:


Tak, to jest twój problem….Oczywiście nie konkretnie na temat wymienników ciepła….Ale na temat tego, co jest technicznie możliwe lub niemożliwe, a zwłaszcza rzędów wielkości tego, o czym mówimy i postęp, który może być możliwy z czasem, nawet przy prawdziwej woli politycznej.

PS: nalegając trochę, przepraszam, co z „niezbędnymi usługami” na twoim diagramie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 12/07/20, 23:12

sicetaitsimple napisał:Mój Boże! Chyba nie myślisz, że będę marnował twój czas na odpowiadanie na twoje brednie!
W każdym razie jeden, np.

Obamot napisał: Konieczne jest zatem rozwiązanie problemu wymiennika, który może być żeliwny (bez spawania). Nie byłoby problemu,


No tak, żeliwny wymiennik sodowo-wodny.... Pewnie mylicie się z kaloryferami w domu dziadków czy rodziców.... To nie do końca to samo...

O nie, zbyt ryzykowne, nie byłoby „wymiennik sód/woda-para”, ponieważ w kontakcie z wodą sód eksploduje!
Obraz
Czy naprawdę chcesz powtórzyć te same błędy projektowe, co w Superphénix?
(Źródło Wikipedii, incydenty związane z sodem):
1) 8 marca 1987 r. - wyciek 20 ton ciekłego sodu z beczki do przechowywania paliwa jądrowego. Incydent poziomu 2.
2) 29 kwietnia 1990 r. Incydent drugiego poziomu 2. Wyciek sodu w jednym z 2 głównych obwodów głównych wymagał natychmiastowego usunięcia całego sodu z omawianego obwodu (4 ton). W rzeczywistości sód musi być utrzymywany w czystości w każdych okolicznościach, w szczególności, aby zapobiec zatykaniu obiegu chłodzącego przez zanieczyszczenia (tlenki, wodorki, cząsteczki metali itp.). Korelacyjne oczyszczanie sodu zajmie 400 miesięcy!
3) Pod koniec 1994 roku miał miejsce trzeci poważny incydent: wyciek argonu w sodowo-sodowym wymienniku ciepła umieszczonym wewnątrz samego zbiornika reaktora. Remont potrwa 7 miesięcy.


Muszę powiedzieć, że jesteś prawdziwym specjalistą od sodu, prawda? :D Nie, stopiony sód powinien służyć jako balon termiczny...

W końcu to fizyk, który stworzył Desertec, powiedział to, a nie ja… (pozwolę ci znaleźć link, jest po niemiecku : Lol: ) 250° lub 300°C wystarczy do obrócenia turbiny, więc chcieli chłodziwo pośrednie wolne od wody, które nie powoduje reakcji w kontakcie z sodem w przypadku wycieku... Inaczej BAAOOUM...! W zakładzie Shams 1 mają płyn przenoszący ciepło Solutia o temperaturze 400°C bez podania dalszych szczegółów,

Poza tym, czy nadal jesteś taki con_struc_tif w życiu? Nie jesteś żonaty, mam nadzieję!

Obraz
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 13/07/20, 08:20

sicetaitsimple napisał:

Tak, to jest twój problem….Oczywiście nie konkretnie na temat wymienników ciepła….Ale na temat tego, co jest technicznie możliwe lub niemożliwe, a zwłaszcza rzędów wielkości tego, o czym mówimy i postęp, który może być możliwy z czasem, nawet przy prawdziwej woli politycznej.

PS: nalegając trochę, przepraszam, co z „niezbędnymi usługami” na twoim diagramie?


Ponieważ nie odpowiadasz jasno, czy muszę sobie wyobrazić, że twoje obecne stanowisko w odniesieniu do „kładania fundamentów zrównoważonego świata” jest następujące: ja (elektron) nie znam technicznie możliwego (co jest całkiem błędne) i rzędów wielkości ( Mam całkiem niezły chwyt), więc to, co próbuję zainicjować, jest niemożliwe iw końcu możemy strzelać w wolnym czasie.

Wnioskuję, że twoje obecne stanowisko to „n'iai a fout” zrównoważonego świata, a poza tym jest to niemożliwe, a nawet bezużyteczne, ponieważ nigdy się tym nie przejmowaliśmy, aż do „dzisiaj” i że jesteśmy tutaj.
Istnieje materiał, który podważa te stanowiska, najprościej byłoby zadeklarować się jako minimum, abyśmy mogli się wymienić.

To właśnie muszę ekstrapolować z twoich lakonicznych odpowiedzi, ale w przypadku ataków jest wielu ludzi. : Wink:

W dalszej części powiecie mi, co jest technicznie i ilościowo niemożliwe:
- buduj elektrownie atomowe używając toru + stopionych soli.
-i/lub Rozwój energii odnawialnej, ale z mojej perspektywy (dla źródła : Mrgreen: ), myślę, że zaspokojenie potrzeby ilościowej będzie bardzo trudne, chyba że nadasz w habitacie. (słoneczna energia cieplna, fotowoltaika słoneczna)
-Ocieplanie budynków
-elektroliza wody w celu wytworzenia wodoru zastępującego paliwa.
-produkować, konwertować pojazdy na wodór, zarówno termiczny, jak i ogniwa paliwowe.
- projektować wszystkie nowe produkty w taki sposób, aby były trwałe i jak dobrze nauczyłeś się lekcji, naprawialne i nadające się do recyklingu
- standaryzować produkty.
- rolnictwo niekopalne, które polega na zamykaniu cykli, sikaniu na polach, a nie nad morzem.


Więc tak, wstrzymuje on dziś „postęp”* dla ogółu społeczeństwa. Czy to naprawdę poważne?
...musimy przyznać, że zamiast zmierzać w otchłań z zabawnym nowym etui na smartfona.
* ale nie badania

Niezbędne usługi, nie jestem pewien, co tam umieściłeś, ale dość proste ćwiczenie wyobraźni pozwala ocenić sytuację i możliwości.
przejmuje dziś świat, Francję.
Usuwasz pieniądze.
I wszyscy grają w tę grę, kontynuują swoją działalność zawodową jak dawniej i konsumują jak dawniej. To jest gra.
Już teraz wszyscy, których główna działalność obraca się wokół pieniędzy, stają się nieaktywni.
Plus wszystkie istniejące nieaktywne osoby, czy nie sądzisz, że jest pole manewru, aby zmniejszyć obciążenie pracą tych, którzy są aktywni, wszyscy dla równej obsługi?
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 13/07/20, 10:22

GuyGadebois napisał:Obraz

Nie odpowiada, ponieważ za bardzo boi się, że jego odpowiedzi obrócą się przeciwko niemu...
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 66