Stan umysłu dla realnej przyszłości

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28764
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5556

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 11/07/20, 09:18

ABC2019 napisał:
sicetaitsimple napisał:Rzeczywiście, kiedy ich wizją soli jest tylko sól kuchenna (NaCl), możemy zrozumieć i usprawiedliwić, że niektórzy tylko gadają bzdury.

tak, oczywiście, jeśli Guytou i Obamat od początku myśleli, że używamy soli kuchennej, to wyjaśnia pewne nieporozumienia...

09DC645D-3BA5-4A1A-BA8C-59ED56FD3551.jpeg


...jesteś spóźniony!

...jak zwykle
1 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 11/07/20, 09:37

O „zielonych” pieniądzach Alain Grandjean.
Trochę bolesne słuchanie w dykcji (z mojego punktu widzenia), jego książka jest niewątpliwie interesująca.

Choć uwolniona od materialnych ograniczeń, polityka pieniężna niestety nie uwolniła się jeszcze od dogmatów, które ją ograniczają. Jednak historia wielokrotnie pokazała, że ​​mechanizmy monetarne mogą być wykorzystywane w ukierunkowany i skuteczny sposób, aby sprostać wielkim wyzwaniom chwili. Klimat jest jeden.

Alain Grandjean, ekonomista, prezes Fundacji Nicolasa Hulota i partner-założyciel Carbone 4 prezentuje swoją nową książkę „Ekologiczna waluta” w ramach Ateliers du Shift 9 czerwca 2020 r.



Waluta jest całkiem możliwa w zrównoważonym świecie/gospodarce.
„prawo do” lub „pieniądze” to to samo.
Chodzi o to, aby chcieć lub żądać, aby jego pieniądze przynosiły. (to kapitalizm...)
Potrzeba materialnego wzrostu, aby spełnić ten wymóg dla zysku finansowego.
To jest ten wymóg, to pragnienie, które jest nie do pogodzenia z skończoną planetą.
To właśnie ten wymóg ma przewrotny skutek w postaci spadku wartości, kochanie Ahmed.
-> Wzrost produktywności, obniżenie kosztów produkcji i zwiększenie udziału w rynku w porównaniu z innymi, a wszystko po to, żeby sprzedawać i zarabiać, uff! : Lol:
Otrzymujemy towary, na pewno nie drogie, ale niezbyt trwałe, co jest absolutnie nieekonomiczne pod względem zasobów, w tym energii. (to nadal kapitalizm...)
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28764
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5556

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 11/07/20, 10:12

Nie „Mélanchon” kilka punktów: :D
— kreacja monetarna.
— kreacja pieniądza według wskaźnika „pieniądz/dług”.
— „prawo do” => RMI / RU
- spekulacje.
- kapitalizm.

A poza tym, jak są prawa, to i obowiązki... Jakie?
Kolejna kwestia, którą chciałem poruszyć później, a tak przy okazji: opodatkowanie... jak widzisz je w swoim modelu?
Ostatnio edytowane przez Obamot 11 / 07 / 20, 10: 17, 1 edytowany raz.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9910
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2714

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez sicetaitsimple » 11/07/20, 10:16

Specjalnie zaprojektowany dla wydajnych elektrowni słonecznych

cerebos.jpg
cerebos.jpg (5.7 KiB) Wyświetlono 1087 razy


Zalecane przez Obamot&Guygadebois Solar Consulting Ltd
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28764
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5556

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 11/07/20, 10:21

73504806-1238-4BEB-B860-76E1672B3C92.gif
73504806-1238-4BEB-B860-76E1672B3C92.gif (1.48 MiB) Wyświetlono 1084 razy
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 11/07/20, 11:19

Obamot napisał:To tyle, jeśli chodzi o skromne tropy! Muszę iść podlać ogródek...tam...

Nie ma pośpiechu, aby mi odpowiedzieć, mamy czas.
Torpedowanie już mi się nie wyświetla, więc nie wiem o czym mówisz. : Mrgreen:

Obamot napisał:1) Konieczne jest sprawdzenie, czy stawiamy się z punktu widzenia ekonomii, czy wyłącznie z punktu widzenia środowiska...
=> Myślę, że to trochę oburzające mówić o środowisku i stawiać na szali fabrykę toru, mebon… Putin zrobiłby to dla Rosji, gdyby mógł… więc chodźmy : Mrgreen: (nie, żartuję...)

Chodzi po prostu o to, żeby nie zniżać się w komforcie przeciętnego Europejczyka i żeby ten komfort był trwały, czyli zrównoważony z natury.
Moje opinie ewoluują w toku osobistych eksperymentów, wymian (czasem konfrontacji). : Mrgreen: ) i ogólnie informacje.
Może zejście z komfortu życia nie jest aż tak dramatyczne (spadek), ale trochę przerażające. Gdzie zatrzyma się ten spadek komfortu?
Z ABC lepianka i dzień na polach mu nie przeszkadzają. Ja trochę… Roll:
Według niego nie trzeba walczyć o znalezienie lepszego kompromisu, droga jest prześledzona Roll:
Pewne jest, że prawdopodobnie już go tam nie będzie, aby to zobaczyć/przeżyć.
Myślę, że warto szukać rozwiązań dla lepszego kompromisu.
Tor jest opcją, jest mniej zły niż obecna energia jądrowa… ale nie jest świetny.



Obamot napisał:2) okazuje się, że wzrost, o którym mówisz, został uruchomiony zarówno w kwestiach skrajnej optymalizacji, jak i „neutralizowania krajów, które miałyby dyktatorskie skłonności”, ponieważ system kapitalistyczny byłby bardzo wymagający dla autokratów (czytałem dobrze artykuł naukowy na ten temat...) warto pamiętać, niezależnie od kraju, że wzrost ten odbywa się na grzbiecie... natury! Tak więc w przypadku energii jądrowej to znowu niet, ponieważ istnieją alternatywy....

Tak, prawdopodobnie możemy znaleźć wiele powodów do wzrostu. Pierwszym jest pragnienie komfortu w każdym z nas, kiedy wiemy, że istnieje i że jest to możliwe.
Wiele plemion odciętych od świata nie chciało niczego pod względem komfortu, dopóki były odcięte od reszty świata.
Motorem jest pragnienie, pragnienie w każdym z nas.
Potem trzeba umieć być rozsądnym (a więc nie liberałem : Mrgreen: ), być ograniczone przez prawo lub nowy, samoograniczający się system („prawa a”, zrównoważony, możliwy do zidentyfikowania, nadający się do recyklingu), tak aby gospodarka była zrównoważona.
Zrównoważony można zdefiniować jako: bez szkody dla przyrody, która mogłaby doprowadzić do upadku wszystkiego. To absolutnie nie oznacza, że ​​wszystko jest zamrożone w czasie, łącznie z postępem.
Postęp byłby uzasadniony, kierowany jak ognisty koń przez demokrację bezpośrednią.



Obamot napisał:4) Ale ta emancypacja nie mogła mieć miejsca w autarkii. (z mojego punktu widzenia) istnieją prawa, więc potrzebujemy fundamentalnych reform! Oparta na głębokich przemyśleniach... i wtedy głupio byłoby ogłosić: „wszyscy razem... wszyscy razem...”, jeśli ma mieszkać samotnie w kącie! :D

: Lol:. Samotnie w jego coi, indywidualna dezercja byłaby tylko momentem, w którym dezercja z wojny ekonomicznej staje w obliczu znaczącej społeczności, a nawet kraju.
to zakład... Roll:


Obamot napisał:Następnie moglibyśmy wprowadzić koncepcje, takie jak sprawdzenie, jakie interakcje mogą mieć podjęte środki, często występują skutki uboczne (wziąłem powyższy przykład chiński i jego politykę, która, jak mówi Guy, jest już w stanie wojny gospodarczej)… co dowodzi, że już się gotuje.

Społeczność, kraj wpisany w zrównoważony byłby we wszystkim względnie autonomiczny, a więc byłby względnym dezerterem z wojny gospodarczej. Chiny nie miałyby żadnej władzy, gdyby nie wysłanie prawdziwej armii.

Obamot napisał:Ale są też Stany Zjednoczone, które robią to od ponad pół wieku...! i którzy nie chcą za żadną cenę stracić przywództwa (nawet jeśli de facto tak jest)…

Tak, ale odwrotnie, z trwałością, to już nie gra w twoją grę, rób, co chcesz.
Jeśli przykład zrównoważonego rozwoju jest atrakcyjny, populacja amerykańska nie zawaha się przed zmianą.

Obamot napisał:Więc możesz tam narysować elementy, które pasują do tego, co powiedziałem, a wtedy odkryjemy, że odnawialne źródła energii to nie tylko kwestia technologii, ale przede wszystkim geopolityki!

Tak, rozumiem, co masz na myśli. Pozwala społeczności/krajowi opuścić narzuconą wojnę gospodarczą. Nie gramy już lub mniej.
Putin we mnie mówi, że zapas toru na poziomie krajowym już go mamy, to kuszące...

Obamot napisał:Moglibyśmy również porozmawiać o drewnie i lasach, jest wiele rzeczy do zrobienia, miejsc pracy, aby je utrzymać i rozwijać… dzisiaj porzucone… to NAJWIĘKSZY depozyt w tworzeniu (mieszkania, energia, przedmioty, recykling, składowanie dwutlenku węgla , to cały świat możliwości...)

Przyznam, że nie wiem... Intuicyjnie postaram się wzbogacić lasy (oczka wodne, owoce, rośliny jadalne lub nie), tak aby dzika przyroda się rozwijała i ewentualnie mogła służyć jako spiżarnia w razie potrzeby, ale przede wszystkim nie systematyczny wyzysk. Trochę drewna bez wątpienia, ale naprawdę rozsądne...
Na wsi jest już wiele opuszczonych budynków, które wymagają renowacji, myślę, że możemy ograniczyć nowe budownictwo, a tym samym wzrost.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28764
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5556

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Obamot » 11/07/20, 11:40

Nie rozumiem o jakiej "utracie komfortu" mówisz??
Dziś mamy wszystko, czego potrzebujesz do „wygodnego” świata w 100% odnawialnego:
— Domy pasywne (a nawet energetyczne) z „zrównoważoną” izolacją. Stare budynki, które można „pasywować” Te, których nie można, ogrzewanie drewnem piecem masowym…
— Termodynamiczna i fotowoltaiczna energia słoneczna (do 48% sprawności...), energia geotermalna. Biopaliwa...
— Magazynowanie energii można rozwiązać na wiele sposobów...
— Tablety graficzne zastępują komputery, akumulatory litowo-jonowe ustąpią miejsca Na-ionowi, grafenowi…
— transport rowerami elektrycznymi lub nie… Samochody elektryczne… A już wkrótce elektryczne drony przewożące 1 pasażera…

Szczerze mówiąc, istnieje cały możliwy komfort, wystarczy go chcieć, decyzje polityczne…

Co do uprzejmości, obawiałem się, że... aż do porodu... tam nie będzie to niemożliwe... Ale musimy osiągnąć masę krytyczną, która zachwieje polityków... Kto by się wtedy bał o ich reelekcję... To nie jest jutro.

Dla Amerykanów są za tępi, dopóki energia jest tania... a kuchnia jest w modzie... To jest w nich obrzydliwe!

Co do reszty, wszystko jest dyskusyjne, ale słowa nie są czynami...
Ostatnio edytowane przez Obamot 11 / 07 / 20, 11: 53, 1 edytowany raz.
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 11/07/20, 11:52

Obamot napisał:A poza tym, jak są prawa, to i obowiązki... Jakie?

W tej kwestii byłbym dość liberalny : Lol: , każdy uczestniczy w działalności w takim zakresie, jaki uważa za sprawiedliwy.
Ale to pozostaje do omówienia.

Obamot napisał:Kolejna kwestia, którą chciałem poruszyć później, a tak przy okazji: opodatkowanie... jak widzisz je w swoim modelu?
z „droits a” nie ma opodatkowania.
Wspólne projekty są tworzone zgodnie z dostępnymi zasobami lub nie, zrównoważone lub nie.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ABC2019 » 11/07/20, 11:56

eclectron napisał:Z ABC lepianka i dzień na polach mu nie przeszkadzają. Ja trochę… Roll:
Według niego nie trzeba walczyć o znalezienie lepszego kompromisu, droga jest prześledzona Roll:
Pewne jest, że prawdopodobnie już go tam nie będzie, aby to zobaczyć/przeżyć.
Myślę, że warto szukać rozwiązań dla lepszego kompromisu.
Tor jest opcją, jest mniej zły niż obecna energia jądrowa… ale nie jest świetny.

uh... nigdy nie powiedziałem, że to nie problem, od miesięcy tłumaczę, mam wrażenie, że zawsze umknęło ci to, co mówiłem! Powiedziałem tylko, że nie mamy przykładu społeczeństwa na tyle uprzemysłowionego, by pozwolić sobie na budowę elektrowni (nie tylko torowych) bez masowego wykorzystywania paliw kopalnych, to wszystko.

Nie powiedziałem, że obejście się bez tego nie będzie problemem, wręcz przeciwnie: myślę, że znikanie skamieniałości będzie największym problemem, z jakim ludzkość będzie musiała się zmierzyć w całym swoim istnieniu (widzi się, jak wysoko jeśli go weźmiesz, upadek będzie najbardziej brutalny w historii!)

I to właśnie przywiązanie, jakie wyrażasz do zachodniego stylu życia, sprawi, że jego zniknięcie będzie bardzo bolesne.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ABC2019 » 11/07/20, 11:58

eclectron napisał: z „droits a” nie ma opodatkowania.
Wspólne projekty są tworzone zgodnie z dostępnymi zasobami lub nie, zrównoważone lub nie.

jeśli nie masz mechanizmu arbitrażu (który jest obecnie zapewniany przez pieniądze, w tym publiczne), nie masz możliwości decydowania o dystrybucji pracy, chyba że narzucisz, jak u Inków, dni robocze w służbie społeczności , ale jesteśmy w społeczeństwach rolniczych działających na zupełnie innych zasadach.
Widzisz w pieniądzu tylko spekulację finansową, podczas gdy jego główną rolą nie jest to, ale materializacja praw i obowiązków produkcji i konsumpcji, wiedząc, że możemy konsumować tylko to, co jest produktem, a zatem producentów należy motywować przyznając im prawa do konsumpcji ... to się nazywa pieniądze.
Ostatnio edytowane przez ABC2019 11 / 07 / 20, 11: 59, 1 edytowany raz.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 62